PDA

Zobacz pełną wersję : dysk na zdjecia online z zabezpieczeniem przeciwko hakerom.



hellbike
12-09-2012, 16:23
Planuje dluga podroz, w ktorej konieczne bedzie kopiowanie zdjec na serwer w przydroznych kafejkach internetowych - szukam uslugi, ktora mi na to pozwoli.

Boje sie troche tego, ze moge gdzies trafic na keyloggera lub cos w tym stylu - dlatego zalezy mi na tym, aby usluga ta umozliwila ustawienie innego hasla do wrzucania zdjec na serwer, a innego do ich kasowania (ktorego w podrozy uzywac po prostu nie bede). A juz idealnie byloby wtedy, gdyby jeszcze inne haslo sluzylo do ogladania ich - tak, zeby oprocz usuniecia moich zdjec, nie dalo sie ich tez ukrasc.

Zna ktos cos takiego?

Hadrian
12-09-2012, 16:31
Kup hosting, postaw ftp, zrob kilka kont - ustawionych na banowanie usera po 3 nieudanych probach logowania. Logujesz sie w cafe na pierwsze konto wysylasz foty z po zakonczeniu blokujesz konto 3 blednymi logowaniami.

becekpl
12-09-2012, 16:55
tak głupio spytam:
gdzie ta podroż?
jakie pliki chcesz zgrywać?
pytam dlatego ze tez podróżuje i szczerze nie wyobrażam sobie zrzucania zdjęć na serwer w sensie np raw
zwłaszcza w tych ciekawszych krajach net chodzi jak chodzi i po prostu może być z tego ****
lepiej weź dysk zewnętrzny i na niego zrzucaj lub po prostu zrzucaj na picase
ja osobiście do tej pory targałem laptoka z zewnętrznym dyskiem i kopiowałem
teraz z mk3 mam 100 gb w aparacie i na wymianę następne 60gb w kartach

hellbike
12-09-2012, 17:06
planuje podroz autostopem do Japonii. Zalezy mi rowniez na ochronie zdjec przed kradzieza fizyczna lub po prostu zgubieniem, dlatego wole dysk online.

manfred1
12-09-2012, 19:46
Na nikoniarzach przecież Ci już doradzono.

hellbike
12-09-2012, 20:14
nie lubie ograniczac sie do jednego zrodla informacji.

Zbyszko666
12-09-2012, 23:29
ADrive | Online Storage, Online Backup, Cloud Storage (http://www.adrive.com/) na poczatek daje 50GB.

Kuba1
13-09-2012, 02:01
Hellbike, czy wysyłałeś kiedyś na jakiś serwer z komputera dane? Wiesz ile czasu trwa wysłanie (nie ściągnięcie) 1GB "szybkim" łączem na serwer w sieci? Ile danych zamierzasz wysyłać i ile czasu na to planujesz przeznaczać? Przypuszczam, że nie do końca wiesz, co może czekać Twój plan. Gwarantuję Ci, że zrzucenie 16GB karty w kafejce w Nowym Jorku zajmie Ci circa dwa dni w najlepszym razie. Nie wiem jak w Pekinie, czy Kualalumpur.. Myślisz, że jakie oni tam transfery mogą oferować klientom? Chyba że będziesz wysyłał po kilka szt. RAWów, to wtedy godzinka i po sprawie..
Pomijając kwestie czasowo-transferowe, to zdecydowanie najlepsze dla Twoich potrzeb będzie konto na którymś z sugerowanych przez Zbyszko666 czy podobnym hostingu plików.

Napisz koniecznie po wyprawie, co wyszło w praktyce z tego wysyłania, oraz ile w rezultacie musiałeś wydać w przypadkowym miejscu na zakup dysku/kart pamięci ;), czego Ci nie życzę.

grzegorzki
13-09-2012, 03:46
U mnie 1 GB idzie sobie na ADrive'a rowno godzine :)
Jezeli chodzi ci o keyloggera to jest inne rozwiazanie o ile bedziesz mial cos komputropodobnego - notebook, iPad etc., mozesz sobie kupic karte SIM -> eConnect in Japan (http://www.econnectjapan.com/products-page.html#wtg) . Tylko kwestia ceny...

Kuba1
13-09-2012, 04:03
U mnie 1 GB idzie sobie na ADrive'a rowno godzine :)
Czyli ok. 50-60 RAW'ów ze starszego APSC, lub ~35 z 5dMk3. Wysyłasz z kafejki czy z hotelu? ;)

grzegorzki
13-09-2012, 05:28
Z domu. Mam cos podobnego do tego co oferuje ten eConnect. Upload +- 230 KB/s.

cobalt
13-09-2012, 09:26
Dobre serwery Microsoft. Założyć można konto do 20GB za darmo.

jaceksw
13-09-2012, 18:58
Nie żebym się czepiał, ale temat w porównaniu do tego o co Ci chodzi, dość niefortunnie sformułowany.
Nie wiem co to są "zdjęcia online" a w dodatku mają być zabezpieczone przeciwko hakeromm (te zdjęcia!)...
Polska język trudna język....