PDA

Zobacz pełną wersję : Filtry TIFFEN



Tytusdezoo
07-02-2006, 20:40
Witam Serdecznie Forumowiczow!
Mam do Was jedno pytanko.Czy ktos pracowal z filtrami Tiffen-a? Konkretnie chodzi mi o HAZE 1.Jak ta niby zwykla UV-ka pracuje z cyfrowkami? Jakie sa efekty stosowania jej w podanych w katalogach warunkach/gory,pejzaz,morze/,a jakie w codziennym foceniu?Jakie jest zabarwienie fotek, jak wplywa ten filtr na kontrast i ostrosc zdjecia, czy dobrze filtruje ultrafiolet,czy nie powoduje przebarwien w innych niz producent przewidzial warunkach......itp....itd

Vitez
08-02-2006, 03:28
Jak ta niby zwykla UV-ka pracuje z cyfrowkami? (...)Jakie jest zabarwienie fotek

To nie ma znaczenia bo albo balans bieli w aparacie albo pozniejsza obrobka to zniweluje.

Tytusdezoo
08-02-2006, 11:22
To nie ma znaczenia bo albo balans bieli w aparacie albo pozniejsza obrobka to zniweluje.
Wielkie dzieki!!
A jak z wytrzymaloscia mechaniczna filtrow tej firmy?Pył, czyszczenie, podatnosc na zarysowanie i takie rozne mniejsze lub wieksze zagrozenia.No i oczywiscie jak wyglada jakosc wykonania w stosunku do ceny.Cena jak na moje potrzeby to okolo100pln za 67mm i troche mniej za 58mm.Czy warto?:confused:

Vitez
09-02-2006, 02:00
Na pozostale szczegolowe pytania odnosnie konkretnie tej marki - nie odpowiem bo nie znam. Odpowiedzialem tylko ogolnie odnosnie zafarbow z filtrow.

Ale moge odpowiedziec standardowo:

- nastawienie bardziej ekonomiczne a mniej jakosciowo - Hama, Marumi
- nastawienie najlepszy stosunek cena/jakosc - Hoya SHMC
- nastawienie najepsza jakosc, ekonomia mniej wazna - B+W MRC, Heliopan

hekselman
09-02-2006, 02:39
nazwa firmy TIFFEN - to wysoka półka - w dziedzinie filtrów.Same filtry - jak oryginale - też.