PDA

Zobacz pełną wersję : Map Utility Canona - skąd ściągnąć ?



tantal
03-09-2012, 19:32
Cześć.
Nie mam CD z softem do Powershota s100, instalowałem update CameraWindow, ZB EX, IB EX ze strony Canona no i nie mam programu Map Utility.
Nie mam tzn. nie pojawia mi się ikonka "Map" w ImageBrowserze i nie mam też "Map Utilty" na liście Canon Utilities.
Wiecie może skąd zassać ten program ?
Chyba że jest on składnikiem update ale z jakichś przyczyn się nie istaluje. Ale sprawdzam update z podpiętym s100 do kompa i ImageBrowser po weryfikacji s100 twierdzi ze używam najnowszej wersji.
Czy znacie jakies inne oprogramowanie które czytałoby track z GPS s100 i jakoś prezentowało na mapach?
Chyba musze skorygowac pytanie, bo wygląda na to że to się instaluje wyłącznie z ImageBrowserem, tyle że można uruchamiać również jako samodzielną aplikację.
O ile jest jak uruchomić, macie jakies sugestie czemu mapy sa niewidoczne ?

tantal
04-09-2012, 01:16
No tak, znalazłem na karcie pamięci w lokalizacji DCIM\CANONMSC\GPS plik *.LOG który po konwersji do .KML używanego przez Google można zaimportować do Earth/Maps. Tyle że to była jedyna motywacja do zainstalowania ImageBrowsera tzn. to że z nim zainstaluje się Map Utility :roll: . Taki manager logów z wyświetlaniem tras wydaje mi się być przydatny więc nadal proszę o pomoc użytkowników Map Utility.