PDA

Zobacz pełną wersję : Samyang 8mm f/3.5 Fisheye prosze o opinie :)



patrykbili3
03-09-2012, 12:54
Tak jak w temacie prosze o opinie na temat tego obiektywu .

gadget_zary
03-09-2012, 13:11
Użyj wyszukiwarki !

mk
03-09-2012, 13:38
Co do wersji Canonowskiej nie mogę dużo powiedzieć bo nigdy nie macałem, nie robiłem zdjęć ale już na Nikonie był obiektywik dość długo i mimo swojej "manualności" bardzo byłem z niego zadowolony, dystorsja jest bardzo duża ale do ogarnięcia w lightroomie (ja osobiście nigdy tego nie robiłem w końcu to fisheye) głównie używałem go do zdjęć w klubie bądź koncercie, lampa na stopkę obiektyw na 0,7metra i napierdzielamy ; ) Baaardzo fajny obiektywik, widziałem kilka filmów deskorolkowych gdzie nim kręcono (połączenie z 7d z tego co pamiętam) i bardzo mi się podobało : ) Napisz jeszcze do jakich celów chcesz go używać.

patrykbili3
03-09-2012, 13:46
Co do wersji Canonowskiej nie mogę dużo powiedzieć bo nigdy nie macałem, nie robiłem zdjęć ale już na Nikonie był obiektywik dość długo i mimo swojej "manualności" bardzo byłem z niego zadowolony, dystorsja jest bardzo duża ale do ogarnięcia w lightroomie (ja osobiście nigdy tego nie robiłem w końcu to fisheye) głównie używałem go do zdjęć w klubie bądź koncercie, lampa na stopkę obiektyw na 0,7metra i napierdzielamy ; ) Baaardzo fajny obiektywik, widziałem kilka filmów deskorolkowych gdzie nim kręcono (połączenie z 7d z tego co pamiętam) i bardzo mi się podobało : ) Napisz jeszcze do jakich celów chcesz go używać.


Amatorsko, najczęściej w podróżach :)

mk
03-09-2012, 13:59
Jeśli amatorsko to wolałbym raczej kupić 14mm 2.8 : ) Również szeroko i troszke inna plastyka, mniejsza dystorsja. Podróże raczej nie potrzebujesz fisheye bo po pierwszej serii takich zdjęć stwierdzisz, że jest za szeroko, zdjęcia są dziwne itp... Polecam 14mm albo 50mm 1.8, ja ostatnie dwie karty pamięci zapełniłem używając w 3/4 przypadkach 50 1.4 a 1/4 24-70 2.8 ; )

MacGyver
03-09-2012, 14:32
Tak jak w temacie prosze o opinie na temat tego obiektywu .
Proszę bardzo, w tym wątku maż ich całą masę: http://www.canon-board.info/testy-sprzetu-25/test-samyang-fisheye-8mm-f-3-5-a-46604/