PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę wrzucić nic na kartę pamięci



rafal1980
03-09-2012, 09:07
Karta pamięci to SDHC 32GB Sandisk extreme - przy próbie wrzucenia czegoś wyskakuje komunikat, że nie mam uprawnień i dostęp zablokowany. Karta sformatowana, zrzucanie zdjęć i filmów poprzez EOS działa normalnie.
Jaka może być tego przyczyna? Próbuję wgrać poprzez podłączenie aparatu po USB, bo czytnik nie wykrywa karty ( możliwe, że za stary już jest ;) )

mk
03-09-2012, 10:31
Może taki szczegół ale zobacz czy nie masz karty zablokowanej (po lewej stronie czy ten dzyndzelek jest na lock) ; )

rafal1980
03-09-2012, 11:33
Nie, to nie to ;) Sprawdziłem to w pierwszej kolejności.

mk
03-09-2012, 12:01
Tak z ciekawości windows/mac widzi aparat jako aparat czy jako dysk wymienny? Zawsze używałem czytników i kabel usb nie jest u mnie używany : P Jeśli jest karta jako dysk wymienny powinieneś mieć taką możliwość, jeśli jako aparat niestety nie da się ; )

4kwiatek
03-09-2012, 12:16
Hi...
A przypadkiem to nie jest windows 7 ? Jeśli tak to można spróbować zalogować się jako admin, albo w ogóle sprawdzić uprawnienia. Sam tez używam czytnika, ale ochrona zasobów w Viście i W7 potrafi czasem przyprawić o palpitację.

Pozdrawiam...

Matsil
03-09-2012, 12:54
Dokładnie to co napisał 4kwiatek. W 7-ce jest z tym problem, log na admina i wyłączenie wszelkich zabezpieczeń rozwiązuje problem. Mam to samo w przypadku wszystkich pamięci przenośnych USB - karty, dyski itp. na laptopie służbowym.

rafal1980
03-09-2012, 13:38
Windows7 i po podłączeniu przez USB widzi jako aparat.
Nie mam podziału na użytkowników więc za każdym razem jestem na adminie.


log na admina i wyłączenie wszelkich zabezpieczeń rozwiązuje problem

Gdzie znajdę te zabezpieczenia o których piszesz? :)

pawelo1
03-09-2012, 16:10
Mam windows 7 pro 64 bit i również mam konto jako admin i nic się nie dzieje jak piszecie, wszystko odczytuje bez problemu. Widzi wszystko prawidłowo, na koncie gość tak może być bo są ograniczenia w uprawnieniach, ale to można zmienić samemu. Jak jesteś jako admin to tym bardziej masz dostęp do wszystkiego i nic takiego dziać się nie może że czytnika nie widzi, a pendrive widzi jako aparat. Jak masz stary czytnik to jest oparty na przestarzałym chipie, który nie obsługuje 32 GB i dlatego. Włóż inna pojemność karty i będziesz wszystko wiedział. Najlepiej zakup nowy czytnik. Ja polece Ci transcend TS-RDF8K na usb 3.0. Jest wątek na forum o czytnikach i tam będziesz mógł poczytać więcej żeby tutaj nie zaśmiecać. Spróbuj zmienić w panelu sterowania dalej system i zabezpieczenia i w centrum akcji będziesz miał zmień ustawienia funkcji dla konta użytkownika. Bez tej zmiany też u mnie odczytuje wszystko, bo to tylko powiadamia użytkownika przed wprowadzeniem na komputerze zmian wymagających uprawnień na poziomie administratora. Sprawdź i napisz czy pomogło ja mam nie powiadamiaj nigdy ten suwam na sam dół. Nic innego nie mam zmienionego w windowsie oprócz tego i wszystko chodzi oraz odczytuje bez problemu. Pozdro

pawelo1
03-09-2012, 16:47
W narzędziach administracyjnych można zmieniać wszystko: panel sterowania później system i zabezpieczenia i dalej narzędzia administracyjne, ale ja akurat nic nie zmieniałem i chodzi tak jak trzeba. Matsil jak będzie to niech się wypowie co zmieniał bo też miał taki problem co jest dla mnie dziwne że mając konto administratora tak się dzieje. Pozdro