PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wbudowaną lampą błyskową



MyRiot
02-09-2012, 22:47
Witam,
w moim Canonie 550D wbudowana lampa odmówiła współpracy a mianowicie nie chcę się otworzyć. Próbowałam podważania ale prędzej ją wyłamie bo nawet przy wciśniętym guziku nic nie słychać żeby mechanizm ruszył. Jak wchodzę w menu > sterowanie lampą > nastawy lampy wbudowanej to wyświetla mi się komunikat "Nie można wyświetlić tego menu. Podłączona zewnętrzna lampa błyskowa." czyli moje body myśli że mam zewnętrzną lampę chociaż nigdy tak nie było. I teraz moje pytanie: ktoś miał taki problem i jak udało mu się to naprawić?

komer34
02-09-2012, 23:08
Odpowiem na szybko jak patrzysz na gorącą stopkę to po prawej jest taka blaszka która najwyraźniej Ci się zacieła w pozycji dolnej. Weź 20gr i podważ.

MyRiot
03-09-2012, 14:45
20 groszówką w stopce niczego nie dam rady podważyć oprócz głównego metalowego uchwytu, tak czy inaczej - nie działa.

zbirr
04-09-2012, 08:15
miałem inny z wbudowaną, też nie chciała się otworzyć i wyskakiwał jakiś err0 ileś tam. U mnie się zastała bo przez kilka lat nie była używana. Ze środka było słychać jakieś zgrzyty jakby się chciała otworzyć, za którymś razem zaskoczyło i było już ok. Od tamtej pory od czasu do czasu otworzę i strzelę kilka zdjęć by "rozruszać" wbudowanego flasha. U ciebie aparat twierdzi że masz podłączoną zewnętrzną więc coś w stopce najprawdopodobniej nawaliło. Obejrzyj dokładnie stopkę czy aby na pewno jednak coś się niepotrzebnie nie zwiera, jeśli nie to problem leży w środku korpusu i o ile nie masz duszy majsterkowicza/złotej rączki zleć obejrzenie czy naprawę komuś kompetentnemu. A jak podłączysz lampę zewnętrzną to zewnętrzna działa jak powinna?

Maroos
04-09-2012, 08:38
wystarczy odgiąć blaszkę blokującą pin - fotki tu - na inny problem też
How to Repair a Canon flash hot shoe - by Conrad Erb, Philadelphia Wedding Photographer (http://www.conraderb.com/flashrepair/#replace)

MyRiot
04-09-2012, 14:27
A jak podłączysz lampę zewnętrzną to zewnętrzna działa jak powinna?
Nie mam zewnętrznej lampy błyskowej w swoim ekwipunku, znajomi też.


wystarczy odgiąć blaszkę blokującą pin - fotki tu - na inny problem też
How to Repair a Canon flash hot shoe - by Conrad Erb, Philadelphia Wedding Photographer (http://www.conraderb.com/flashrepair/#replace)
Dzięki Maroos! :) Zobaczę czy zadziała i dam znać

--- Kolejny post ---

Działa! Wystarczyło podważyć blaszkę chociaż łatwo nie było. Dzięki za pomoc :)