PDA

Zobacz pełną wersję : Gdanskie malowanie swiatlem...



iczek
07-02-2006, 14:49
Wiem, ze to moze lekki przesyt, ale tak sobie pomyslalem, ze chetnie kontynuowalbym tradycje plenerowe Trojmiasta i chcialbym poprowadzic plenerek nocny z technik malowania swiatlem.

Niezbednymi elementami tego pleneru beda mocne reflektory, takie z 1,6-2mln candeli. Mozna to kupic na Allegro, jak kupilem i jestem zadowolony choc baterie padaja dosc szybko. Niestety bez tego nie ma sensu plener wiec kaske trzeba znowu wydac, ale przyda sie taki reflektor w przyszlosci :)

Zimno jest, wiec trzeba bedzie ładowac w samochodzie i tu uwaga, jak bedziecie kupowac, to warto aby byla ladowarka samochodowa.

No wiec mysle ze idąc za ciosem mozna pobawic sie gdzies na Starym Miescie i na moscie wantowym.

Aby mialo to rece i nogi potrzebny bedzie model lub modelka.
Nie ukrywam, ze jakas bardzo kochajaca swojego fotografa dziewczyna, ktora zrobi dla swojej milosci wszystko bylaby najlpesza, ale takich ponoc deficyt obecnie :)

Wchodzi w gre "kupno" modelki i jak zlozymy sie w 5-6 osob (tyle osób to bylby maks na taki plener) to wyjdzie pewnie kolo 10zl na lebka za jedna laske na 3-4 godziny. Poszukam w lokalnych agencjach.

Plan:

- portret nocny z uzyciem swiatla zarowego
- ruch z uzyciem swiatla zarowego
- malowanie swiatlem (martwa natura)

Nie mam wielkiego doswiadczenia w tym temacie, ale mysle ze wspolnymi silami mozna zrobic pare fajnych zdjec.

Gdyby ktos byl zainteresowany to prosze o swoje propozycje uwagi i ew. zgloszenie w tym wątku. Propozycje zaprzyjaznionych Pan, amatorek modelingu mile widziane.

Co do terminu, to mysle ze 24 lutego (piątek) w godzinach 20:00-22:00 lub ew. ciut pozniej na moscie (mniejszy ruch samochodowy) po 23:00.

Uzależniam jednak sesje od pogody!

feder
07-02-2006, 17:39
A możesz podać jakiegoś linka do tych lamp? Jak na razie to bym się pisał na to, ale teraz za bardzo nie mogę się wypowiadać, gdyż 24 luty to jak na razie zbyt odległy dla mnie termin.

Błajo
07-02-2006, 19:50
http://allegro.pl/show_item.php?item=84537373 takie cos :)

Ambitny ten plener.... :)

Mac
07-02-2006, 20:20
Pomysł ciekawy pisałbym się ale gdyby było to tydzień później.

czeczot
07-02-2006, 21:03
Ciekawe podejście do tematu. Nie mam pojęcia czy starczy światła, jak się robi zdjęcia malowane światłem, wiec wy kupcie światła i wymyślcie jak zrealizować mój pomysł Pewnie kilkoma latarkami oświetlicie cały most :) Na czym polega rola prowadzącego, za rączkę będziesz ich prowadził czy jak? :)

Modelka za 50zł do pozowania przez 4 godziny na mrozie z agencji :) Jeszcze jej akty poróbcie :) powodzenia życzę .

Ja proponuje żeby pomysły takich sesji zgłaszały osoby chociaż o minimalnym pojęciu w temacie ale będę trzymał kciuki za powodzenie :)

Błajo
07-02-2006, 22:16
Ja proponuje żeby pomysły takich sesji zgłaszały osoby chociaż o minimalnym pojęciu w temacie ale będę trzymał kciuki za powodzenie :)
Ja jestem za tym by Sz. P. Radosław Czeczotka wziol sprawe w swoje rece :twisted: Mistrz aktu kobiecego :)

Ale teraz tak sobie wyborazilem nas z tymi "szperaczami" celujacymi w modelke no moscie... buhaha :)

iczek
08-02-2006, 00:35
Ja proponuje żeby pomysły takich sesji zgłaszały osoby chociaż o minimalnym pojęciu w temacie ale będę trzymał kciuki za powodzenie :)

Wow - stary... ales dorzucil do pieca.
To ma byc przyjemna zabawa, a nie spiecie z żarówką w tyłku wiec luz... :)
ZABAWA. Jesli chcesz miec ambitną sesje to nie na tym plenerze.

Nie mam nic na przeciw abys sie tym zajal... nastepnym razem. Chetnie przyjde i czegos sie naucze o prowadzeniu plenerow i robieniu sesji. Poważnie.
Zatkalo mnie troche twoje podejscie - ale ok.

A co do "prowadzenia za rączke", to sprawa jest banalna, zawsze ktos musi decydowac chociaz o tym, w ktora strone isc. Nic wiecej.

Mama mia - dlaczego w tym kraju na 10 przypadkow zawsze znajdzie sie jeden malkontent, co to zanim sie cos zacznie juz marudzi... dżizas.. . :(


A co do terminu to jestem otwarty. Rzucilem propozycje zeby jakos umiejscowic cale zdarzenie w czasoprzestrzeni.

iczek
08-02-2006, 00:38
A na marginesie - to chyba rozmijamy sie w temacie "malowaine swiatlem". Proponuje wiec krotka lekcje pogladową. Inna strefa klimatyczna, ale pomysl zblizony (tylko u nas nie bedzie to akt - na Boga!) :)

http://www.sportsshooter.com/special_feature/2003_luau_video/lightpainting/index.html

C41photocrew
08-02-2006, 00:42
dowalcie fura z przeciwmgielnymi:D

iczek
08-02-2006, 00:44
Dobry pomysl - ja chclaem postawic samochod na moscie w poprzek i to stanowiloby tlo dla dziewczyny.
Taka nocna reklama samochodu :)
A poniewaz to JA mam najlepszy samochod w Trojmiescie :):) to pewnie zaryzykuje mandat :)

A jeżdże Rover 600si :):) najwspanialsze auto w historii motoryzacji europejskiej (sorry za off-top)

SimOn!
08-02-2006, 01:07
A czlowieka bez latarki tez przygarniecie? :-? Bo nawet na taki wydatek chyba nie bedzie mnie stac... ale fotki chetnie porobie. Kurde zeby tylko sie cieplej zrobilo...
iczek a ty serio chcesz modelke na tle tego swojego brytyjskiego zabytku postawic.......:p God save the Queen :mrgreen:

czeczot
08-02-2006, 08:18
Wow - stary... ales dorzucil do pieca.
To ma byc przyjemna zabawa, a nie spiecie z żarówką w tyłku wiec luz... :)
ZABAWA. Jesli chcesz miec ambitną sesje to nie na tym plenerze.

Raczej jak chcesz mieć jakąkolwiek sesje to nie na tym plenerze. Dlatego że organizator nie ma pojęcia tak się zabrać to tematu. Latarkami oświetlać modelki, most i samochód :) Co ty wiesz na temat światła?


A co do "prowadzenia za rączke", to sprawa jest banalna, zawsze ktos musi decydowac chociaz o tym, w ktora strone isc. Nic wiecej.

Przeważnie to grupa wspólnie decyduje gdzie iśc itd. Jakieś nie spełnione ambicje przywódcze się u ciebie odezwały? :)


Mama mia - dlaczego w tym kraju na 10 przypadkow zawsze znajdzie sie jeden malkontent, co to zanim sie cos zacznie juz marudzi... dżizas.. . :(

Przecież ja nie marudzę, ja nawet trzymam za was kciuki. Uważasz że jeżeli pomysł jest kompletnie poroniony a organizator kompletnie nie ma pojęcia o technice wykonania takiego zdjęcia to wszyscy powinni skakać na około i ci przyklaskiwać, głaskać po główce?

Dobry iczek... dobry :)

iczek
08-02-2006, 09:17
EOT ! nie mamy o czym gadac.
Kierunek >>> Ignore List

iczek
08-02-2006, 09:22
A czlowieka bez latarki tez przygarniecie? :-? Bo nawet na taki wydatek chyba nie bedzie mnie stac... ale fotki chetnie porobie. Kurde zeby tylko sie cieplej zrobilo...
iczek a ty serio chcesz modelke na tle tego swojego brytyjskiego zabytku postawic.......:p God save the Queen :mrgreen:


Jasne ze przygarniemy :)
Bedzie ostra zabawa ... jak mniemam. Oby tylko przyszli ci co to nie sa profesjnalistami, bo se rady z nim nie damy :)

A co do samochodu, to why not ?:)
Kazdy pomysl warto sprawdzic.

czeczot
08-02-2006, 09:46
EOT ! nie mamy o czym gadac.
Pewnie że nie mamy bo Ty kompletnie nic nie wiesz na ten temat. Namawiasz tylko ludzi na jakieś bezsensowne wydatki. Chcesz zrobić kontrę na modelce stawiając ją przed samochodem i świecąc na nią jego światłami przeciwmgielnymi. Domyślam się jakie chcesz "podrobić" zdjęcie szkoda tylko że nie wiesz jak ono zostało zrobione

dazz
08-02-2006, 11:44
slow down, slow down ;-)

Ja nie znam się na tym typie fotografii, dlatego podoba mi się ten pomysł, na pewno czegoś się nauczę. Tak więc jeśli termin będzie mi pasował, z pewnością się pojawię. Czeczot może po prostu przyłączysz się do zorganizowania takiej "zabawy" i przy okazji czegoś nas nauczysz ?

czeczot
08-02-2006, 12:02
Czeczot może po prostu przyłączysz się do zorganizowania takiej "zabawy" i przy okazji czegoś nas nauczysz ?
Raczej nie bo wiem że z takim oświetleniem nic sensownego nie da się zrobić. Miłej zabawy życzę :)

hekselman
19-02-2006, 11:36
PANOWIE!Z fajnego zaproszenia robicie wojnę?!Toż to obciach! Na zdrowy rozum i posiadaną wiedzę: chyba kol Czeczot jest największym autorytetem w temacie oszczędnego gospodarowania światłem? Więc - chcąc się coś nauczyć - może posłuchać mistrza z odrobiną pokory? No - ja jestem skłonny....A przy okazji: czy ja zwariowałem doszukując sie w wątku pomysłu aktu w lutym w nocy na moście?!

Vitez
19-02-2006, 16:31
A przy okazji: czy ja zwariowałem doszukując sie w wątku pomysłu aktu w lutym w nocy na moście?!

Odpowiedz znajdziesz w watku...


Proponuje wiec krotka lekcje pogladową. Inna strefa klimatyczna, ale pomysl zblizony (tylko u nas nie bedzie to akt - na Boga!) :)

http://www.sportsshooter.com/special_feature/2003_luau_video/lightpainting/index.html

iczek
20-02-2006, 11:36
PANOWIE!Z fajnego zaproszenia robicie wojnę?!Toż to obciach! Na zdrowy rozum i posiadaną wiedzę: chyba kol Czeczot jest największym autorytetem w temacie oszczędnego gospodarowania światłem? Więc - chcąc się coś nauczyć - może posłuchać mistrza z odrobiną pokory? No - ja jestem skłonny....A przy okazji: czy ja zwariowałem doszukując sie w wątku pomysłu aktu w lutym w nocy na moście?!

Stary - przeczytaj wątek, a potem sie podniecaj.
Kto mowi o akcie - Dzizas - Zabili Regana..

A jesli Czeczot jest twoim mistrzem to moze napisz do niego :)

antonjo
20-02-2006, 15:04
Czeczot skoro masz takie straszne wąty do tego całego pomysłu to po co wogóle zabierasz głos ? Nikt Cię przecież nie zmusza do uczestniczenia w tym co zaproponował Piorek ! Ja gdybym był z Gdańska pewnie bym sie cieszył że jest ktoś z mojej okolicy, kto ma jakiś pomysł i dzieli się nim publicznie ... i co wazniejsze chce coś zorganizować.
A takie Czeczotowe gadki w stylu "pomysł do bani" "nie znasz się" "powodzenia zyczę" wsadź sobie w buty ... ani to fajne, ani mądre
co za człowiek ?? :shock:

iczek
20-02-2006, 16:58
Uprzejmie proszę Admina o zamkniecie tego wątku. Jako jego autor mam chyba takie prawo.. Dzieki. to zagasi niepotrzebne ogniska swarów :)