PDA

Zobacz pełną wersję : NEC PA241W vs. NEC SpectraView PA241W vs. NEC Reference PA241W?



luby24
29-08-2012, 18:06
Czy ktos moze mi wytlumaczyc jakie sa roznice pomiedzy tymi monitorami. W USA wystepuja tylko 2 wersje tego monitora: PA241W i PA241W Spectraview. Z tego co wiem Europejski PA241W nie ma mozliwosci wspolpracy z oprogramowaniem Spectraview. Czy z tego mozna wnioskowac ze:

EU: PA241W Spectraview = US: PA241W

EU: PA241W Reference = US: PA241W Spectraview?

Troche to zakrecone ;-)

strideer
29-08-2012, 20:31
Sprzęt jest ten sam technicznie. Monitory oznaczone SpectraView są selekcjonowane z PA2X1 tak aby miały jak najmniejsze odchylenia barwy w różnych obszarach ekranu (normą jest zdaje się 3 dE). Do monitorów SpectraView jest rebrandowany BasICColor, zapewniający sprzętową kalibrację wyświetlacza. Oprogramowanie to nie współpracuje z regularnymi PA2X1. Poza Europą dostępne jest oprogramowanie SpectraView II, którym można skalibrować wszystkie monitory PA i SpectraView. To tak w skrócie.

luby24
29-08-2012, 20:53
Czyli Europejskie oprogramowanie Spectraview to nie to samo co USA Spectraview II? W takim razie jezeli mam mozliwosc wybrac dowolna opcje to ktora jest bardziej korzystna wersja EU czy USA? Czy tak na dobra sprawe to w realu nie ma to wiekszego znaczenia?

strideer
29-08-2012, 21:31
To jest inne oprogramowanie. Na amerykańskie SpectraView II nie ma licencji, która umożliwiałaby użycie tej aplikacji w Polsce. Oczywiście możesz sobie przez kogoś zamówić i ściągnąć instalkę w USA, ale takie działanie nie jest zgodne z postanowieniami licencji, na którą zgadzasz się instalując u siebie oprogramowanie.

luby24
29-08-2012, 21:55
Chodzilo mi raczej o porownanie sprzetu niz o EULA na dany produkt. Bo jesli mam wersje PA241W-SV kupiona w USA to przeciez nic nie stoi na przeszkodzie zeby jej uzywac w Polsce. Nie bede mial polskiej gwarancji ale to tez nie ma zadnego znaczenia bo srednio raz na 3-4 mce jestem w USA i moge to sobie naprawic. Jeszcze raz powtorze pytanie. Czy pod wzgledem JAKOSCI ktoras z wersji amerykanskich odpowiada np. PA241W Reference, czy sa to zupelnie inne produkty.

strideer
29-08-2012, 22:11
W USA chyba nie ma selekcjonowanych monitorów SpectraView. Tak jak Ci napisałem - serie SV i PA są technicznie takie same. Kupując model z europejskiej selekcji SV masz szansę na równiejsze podświetlenie czyli mniejsze przekłamania barwy poza środkiem ekranu (względem którego dokonuje się porównań dE), do tego masz firmowy kaptur przeciwodblaskowy i oczywiście licencję na rebrandowanego BasICColor, to chyba wszystko. Jeśli kupisz sobie profiler SpectraView II, to ustawisz nim każdy monitor, niezależnie czy jest to PA/SV i niezależnie od miejsca jego zakupu.

luby24
30-08-2012, 03:41
Dzieki za pomoc. Rozmawialem dzisiaj z serwisem NECa w USA i mi powiedzieli ze oprogramowanie Spectraview II jest przeznaczone do dystrybucji na terenie USA i wspolpracuje z monitorami przeznaczonymi na rynek USA, Canada. Monitorow z UE po prostu nie rozpozna. Natomiast jesli chodzi o uzytkowanie to jako koncowy uzytkownik moge z tym zrobic co chce. Po prostu dystrybutorzy nie moga oferowac tego oprogramowania do sprzedazy w Europie zeby nie wchodzic z produktem konkurencyjnym do Spectraview Profiler.

luby24
30-08-2012, 05:14
OK poprawka do poprzedniego postu. Na dobra sprawe to nie wiadomo komu wierzyc ;-). Po rozmowie z moim sales rep. dowiedzialem sie ze Spectraview II powinno dzialac z kazdym monitorem serii PA bez wzgledu na lokalizacje. Natomiast uslyszalem cos dziwnego na temat weryfikacji i certyfikacji serii Reference. Wedlug tego co uslyszalem monitory sprzedawane w USA i europejska seria Reference spelniaja okreslone normy jakosci, dE itp. Natomiast monitory ktore nie spelniaja tych norm sa sprzedawane w EU z zablokowana mozliwoscia kalibracji sprzetowej, ktora mogla by pogorszyc lub wrecz popsuc wlasciwosci panelu nizszej klasy. Dowiedzialem sie rowniez ze dla wielu producentow rynek USA/Canada jest primary a EU secondary. Co generalnie brzmi jak jakas paranoja ale analitykiem rynku nie jestem wiec nie mam pojecia. Mysle ze producenci/dystrybutorzy mysla ze w krajach srodkowej i wschodniej europy opchnie sie tansze i troche slabsze panele zamiast je po prostu dyskwalifikowac.
Oczywiscie nie mam mozliwosci potwierdzenia czy jest to fakt czy spekulacje, ale na chlopski rozum ma to jakis sens.

strideer
30-08-2012, 07:18
Powtórzę: SpectraView II będzie działać na wszystkich monitorach PA i SV.

Tapatalk