PDA

Zobacz pełną wersję : 350D RAW a PS CS2 problem!!



bartheek
07-02-2006, 01:22
mam maly/wielki problem. gdy chce otworzyc zdjecia z 350d w formacie RAW w PS CS2 to pisze mi ze: "nie mozna wykonac polecenia poniewaz nie jest to prawidlowy typ dokumentu". i nic sie z tym nie da zrobic. komus sie to przytrafilo jakies pomysly jak to rozwiazac? mam camera raw w wersji 3.0.

bonk
07-02-2006, 01:25
musisz sciagnac nowsza wersje plugina camer raw
http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=3267

heniek
07-02-2006, 11:09
mam maly/wielki problem. gdy chce otworzyc zdjecia z 350d w formacie RAW w PS CS2 to pisze mi ze: "nie mozna wykonac polecenia poniewaz nie jest to prawidlowy typ dokumentu". i nic sie z tym nie da zrobic. komus sie to przytrafilo jakies pomysly jak to rozwiazac? mam camera raw w wersji 3.0.
a konwert rawa do dng robisz?

Riccardo
07-02-2006, 11:14
a konwert rawa do dng robisz?

Wystarczy podmienic CameraRaw na nowszy i nie trzeba bedzie konwertowac.

sp4jkk
08-02-2006, 22:37
I oczywiście wsadzić cameraraw pliczek do odpowiedniego katalogu w CS2 i wtedy bez problemu otwiera CR2 z 350D. Plugin musi być w odpowiednim katalogu, inaczej nie zadziała.

U mnie: C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2\Plug-iny\Formaty plików\Camera Raw.8bi

Riccardo
09-02-2006, 01:07
I oczywiście wsadzić cameraraw pliczek do odpowiedniego katalogu w CS2 i wtedy bez problemu otwiera CR2 z 350D. Plugin musi być w odpowiednim katalogu, inaczej nie zadziała.

U mnie: C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2\Plug-iny\Formaty plików\Camera Raw.8bi

a u mnie: Macintosh HD/Library/Application Support/Adobe/Plug-Ins/CS-2/File Formats/Camera Raw.plugin ;)

hekselman
09-02-2006, 01:31
I oczywiście wsadzić cameraraw pliczek do odpowiedniego katalogu w CS2 i wtedy bez problemu otwiera CR2 z 350D. Plugin musi być w odpowiednim katalogu, inaczej nie zadziała.

U mnie: C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2\Plug-iny\Formaty plików\Camera Raw.8bi

Tak jak podałeś - może nie zadziałać.

Prawidłowa lokalizacja pliku Camera Raw.8bi to:
C:\ProgramFiles\CommonFiles\Adobe\Plug-ins\CS2\FileFormats....
Nie usuwaj bezpowrotnie starego pliku - może się przydać.

heniek
09-02-2006, 11:12
Wystarczy podmienic CameraRaw na nowszy i nie trzeba bedzie konwertowac.
o q....cze, a ja się tyle męczyłem z tym dng..:evil:
faktycznie wszysko cacy..

kami74
09-02-2006, 12:19
W przypadku jaki sie ma CS to zeby otwierać RAWy z 350D pozostaje tylko konwersja do DNG :(

Paweł Kucharuk
12-02-2006, 16:57
W przypadku jaki sie ma CS to zeby otwierać RAWy z 350D pozostaje tylko konwersja do DNG :(

Witam,
Czy moze ktos jasno napisac, w jaki sposob otwierac RAWy z 350D w PhotoShop CS2?

Czy jest taka mozliwosc, a jak nie - to na co trzeba przekonwertowac plik i czym?

nastier
12-02-2006, 17:07
Witam,
Czy moze ktos jasno napisac, w jaki sposob otwierac RAWy z 350D w PhotoShop CS2?

Czy jest taka mozliwosc, a jak nie - to na co trzeba przekonwertowac plik i czym?

zakladajac,ze przeczytales ten watek - czego nie rozumiesz? szczerze mowiac, nie wiem czego tyczy sie pytanie.

Paweł Kucharuk
12-02-2006, 17:12
Po przekopiowaniu pliku pobranego ze strony adobe, w dalszym ciagu nie moge otwierac raw'ow. Jedno co sie polepszylo to to, ze podczas wybierania pliku, ktory chce otworzyc, widze w okienku podgladowym zdjecie. Ale PhotoShop dalej wypisuje:

Nie mozna wykonac polenia poniewaz Photoshop 6.01 nie udostepnia uslug wymaganych przez ten modul plug-in.

Janusz Body
12-02-2006, 18:25
Po przekopiowaniu pliku pobranego ze strony adobe, w dalszym ciagu nie moge otwierac raw'ow. Jedno co sie polepszylo to to, ze podczas wybierania pliku, ktory chce otworzyc, widze w okienku podgladowym zdjecie. Ale PhotoShop dalej wypisuje:

Nie mozna wykonac polenia poniewaz Photoshop 6.01 nie udostepnia uslug wymaganych przez ten modul plug-in.


To co Ty w koncu masz CS2 czy PS 6.01. CS2 to PS 9 :)

EDIT: Moj CS2 otwiera RAWy z 350D bez jakichkolwiek dodatkowych doinstalowanych pluginów ani innych podobnych...

Paweł Kucharuk
12-02-2006, 18:42
Taki komunikat wyskoczyl po wprowadzeniu uaktualnienia ze strony Adobe.
Mam CS2. A dlaczego taki komunikat akurat sie pojawil? Sam tego nie rozumiem.

Janusz Body
12-02-2006, 20:20
Taki komunikat wyskoczyl po wprowadzeniu uaktualnienia ze strony Adobe.
Mam CS2. A dlaczego taki komunikat akurat sie pojawil? Sam tego nie rozumiem.

Najprosciej to odinstalować, przeczyścic rejestry, wyczyścic katalog Adobe, zrestartowac komputer i zainstalowac CSa od nowa.

Czyszczenie rejestrów najłatwiej jakims programem - sporo tego w sieci

Powinno pomóc.

Janusz

Paweł Kucharuk
12-02-2006, 20:24
Tak juz zrobilem i pozostaje przy rawshooterze i cs czyli ps 8

Dzieki, pozdrawiam