Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia w nocy na długim czasie - ziemne ognie



swienty
27-08-2012, 11:11
Witam, chce zrobić zdjęcie/a w nocy, na długim czasie z użycie zimnych ogni, robiąc nimi "napis w powietrzu",
potrzebuje jakiś w skazówek apropo czasu, przysłony, iso.. na pewno jakieś zasady są.
Zdjęcia będą robione Canonem G12, liczę na pomoc:idea:

KUBAwo
27-08-2012, 11:32
Zabawa światłem, czyli rysujemy na zdjęciach - Strona 1 - Poradniki - pozostałe - Swiatobrazu.pl (http://www.swiatobrazu.pl/zabawa-swiatlem-czyli-rysujemy-na-zdjeciach-19327.html)

mk
27-08-2012, 11:49
Ostatnio bawiłem się w nocne zdjęcia i raczej podobnie to wygląda, ja użyłem jak najmniejszego ISO, f 8 i czas od 15 do 30 sekund by złapać przejeżdż'ające samochody jako smugi światła. Nie obejdzie się bez statywu oczywiście ; ) Dużo pomocnych wskazówek jest w linku który podał ciasteczkowy potwór ; )!

swienty
27-08-2012, 12:02
dzieki, chociaż liczyłem na dokładniejszą recepturę na konkretne działanie, np napis sztucznym ogniem, bo o tych podstawach wiem :)
Myślałem że jest moze jakaś ilość czasu na który sie nastawia aparat biorąc pod uwage że napis będzie orbiony jakąś konretna ilość czasu.

--- Kolejny post ---

Ok. Dzieki, przewertuje go jeszcze raz, postaram sie jak najwięcej wyciągnąć. Jeśli chodzi o takie zdjęcia widoczków to mam spore doświadczenie, nawet HDR'y takie robiłem. Ale napisów w powietrzu nie :/

mk
27-08-2012, 13:42
Zrób najpierw próbę ile czasu osobie będzie zajmować narysowanie danej rzeczy na początek, jeśli będzie to około 15 sekund to tyle ustawiasz, stawiasz osobę przed obiektywem, najpierw odpalasz sztuczne ognie a dopiero potem naciskasz spust, żeby nie było tak, że sztuczne ognie odpalone a dana osoba wchodzi dopiero w kadr, chyba, że taki efekt chcesz uzyskać : ) Najlepiej metodą prób i błędów, ja tak robiłem swoje zdjęcia ; ) Najlepiej według mnie jak osoba już zaczyna rysować to dopiero po chwili jak już zrobiła pierwszy ruch np w górę nacisnąć spust (możesz jej powiedzieć by zaczęła troszkę niżej lub wyżej). Fajną opcją też będzie jak dana osoba będzie na czarno ubrana od stóp do głowy, wtedy nie będziesz miał tyle roboty w photoshopie z retuszem by został sam napis ze światła ; ) Mam nadzieję, że troszkę pomogłem!

Pozdrawiam!

fotokor1
27-08-2012, 18:09
poniżej taka tam fotka: przysłona 9, iso100, czas 10 s, kilka osób machających swoją literkę latarką (każdy inną jaka była pod ręką, w tym oświetlenie z komórki) no i statyw, ze sztucznymi ogniami pewnie podobnie
pozdrawiam

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img717.imageshack.us/img717/163/img7649u.jpg)

swienty
02-09-2012, 15:56
Dzieki za pomoc marcinie, ale takie rzeczy były dla mnie oczywiste :) bardziej mi chodziło o szczegóły, bo zrobiłem już swoje zdjecia, ale gdy ustawiałem czas naświetlania na 15 sec, przy przysłonie 2,8 łapało mi tylko połowę czasu, późniejsze ruchy zimnym ogniem nie były zapisywane.. nie do końca wiem czemu.
Oczywiście metodą prób i błędów osiągnąłem oczekiwany rezultat, ale nie wiem czemu nie mogłem zrobić całego napisu, tylko jego cześć.

--- Kolejny post ---

A i ja chciałem zeby mił zarys osoby, to to był tak jak by prezent, więc zarys mile widziany.
To foto warsztaty bardzo fajne, tylko jak by to wyszło jak by to miała zrobić jedna osoba :>

becekpl
02-09-2012, 16:09
nie dawaj przesłony 2.8, daj f8

swienty
02-09-2012, 23:36
ok, spróbuje z mniejszą

tomik23
03-09-2012, 14:04
A najlepiej użyć trybu "BULB" i wężyka spustowego. Naświetlasz tyle czasu ile chcesz.

Co do tego jak by to wyglądało jak by to robiła jedna osoba, proszę bardzo:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/805/img5912.jpg/)

swienty
06-09-2012, 19:17
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/821/img1090ev.jpg/)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/850/img1082o.jpg/) mi tak wyszly

fotokor1
06-09-2012, 19:28
100 lat całkiem fajnie szkoda że w dwóch zdjęciach, ale i tak że gościu dał radę wykręcić wszystkie litery i cyfry sam

swienty
08-09-2012, 20:52
No własnie mimo długiego czasu naświetlania (15), tylko pierwsze 5-10 sec się rejestrowało a potem już nic, więc postanowiliśmy to zrobić na dwa zdjęcia. W sumie i tak mieliśmy to tak zrobić, bo to dodatek do prezentu i ja miałem zrobić część i moja drugą.