PDA

Zobacz pełną wersję : kitowy obiektyw 300D - kłopot



xray
07-02-2006, 00:00
witam
mam moja 300 kilka dni
i z tego calego zaaferowania nie wiem czy cos sie stalo w te kilka dni
czy tak bylo od poczatku.

mianowicie zaobserwowałem, że przy zmianie ogniskowej (bo chyba tak to sie okresla jak sie kreci szerokim pierscieniem) gdy ruchoma część obiektywu zbliza sie do nieruchomej slychac jakby tarcie (piachu?) i mikro oprór. Czy to jest brud i czy obiektyw da sie czyscic ?

co chyba gorsze ... kiedy krece od 18 do 55 na wysokosci ok 35 slychac jakby pykniecie. jakby sie napinal jakis drucik i po przeciagnieciu poza ta wartosc zeskakiwal ...
:confused:
czy mam zrypany obiektyw ?

fotki wydaje sie robi ok.
jak go zdjalem i zagladam do srodka to nic nie widac niepokojacego.

czy obiektyw da sie smarowac ? czy w sposob domowy czy w jakims specjalistycznym zakladzie ?

dajcie znac cobym mogl spokojnie spac.:roll:

pozdrawiam
xray

Michal-Czuba
07-02-2006, 00:13
Nie przejmuj sie, moj w jakimstam zakresie tez chodzi jakbym mial w nim mase piachu :)

nastier
07-02-2006, 00:14
w stopce piszesz,ze to nowy sprzet. moja rada - zglos to sprzedawcy, powinien wymienic Ci wadliwy sprzet.

nastier
07-02-2006, 00:15
Nie przejmuj sie, moj w jakimstam zakresie tez chodzi jakbym mial w nim mase piachu :)

a to dziwne, bo moj chodzi bez najmniejszych otarc i nigdy nie mialem z tym problemow...

tdfoto
07-02-2006, 09:56
witam
mam moja 300 kilka dni
i z tego calego zaaferowania nie wiem czy cos sie stalo w te kilka dni
czy tak bylo od poczatku.

mianowicie zaobserwowałem, że przy zmianie ogniskowej (bo chyba tak to sie okresla jak sie kreci szerokim pierscieniem) gdy ruchoma część obiektywu zbliza sie do nieruchomej slychac jakby tarcie (piachu?) i mikro oprór. Czy to jest brud i czy obiektyw da sie czyscic ?

co chyba gorsze ... kiedy krece od 18 do 55 na wysokosci ok 35 slychac jakby pykniecie. jakby sie napinal jakis drucik i po przeciagnieciu poza ta wartosc zeskakiwal ...
:confused:
czy mam zrypany obiektyw ?

fotki wydaje sie robi ok.
jak go zdjalem i zagladam do srodka to nic nie widac niepokojacego.

czy obiektyw da sie smarowac ? czy w sposob domowy czy w jakims specjalistycznym zakladzie ?

dajcie znac cobym mogl spokojnie spac.:roll:

pozdrawiam
xray

MAM ten sam problem ... nie uzywam tego obiektywu czesto bo mam 17-40 ..
ale czasami na party to 300d go zakładam i wtedy zastanawiam sie ... jak dlugo pociagnie ,,,,

DoMiNiQuE
07-02-2006, 10:00
Nie przejmuj sie, moj w jakimstam zakresie tez chodzi jakbym mial w nim mase piachu :)

Takie tarcie, opory w obiektywie to nie jest normalna rzecz, nawet w kicie ;)
Jesli sprzet masz na gwarancji to oddaj szklo do reklamacji.

Hipek
08-02-2006, 17:06
Zdecydowanie reklamować. Nie po to wydajesz tyle siana aby potem przeżywać stresy. Fotografia jako hobby ma cieszyć, a nie stresować!

Michal-Czuba
08-02-2006, 18:33
Ależ mnie to wogóle nie stresuje :) Po pierwsze nie jest to wcale słyszalne/wyczuwalne, dopiero gdy zwróci się na to uwagę i przysłucha. Chyba przegiąłem wcześniej pisząc "masę piachu" ;)

Aczkolwiek w zakresie 24 -> 18 kit chodzi mi wyraźnie ciężej niż na pozostałych ogniskowych, choć 18 -> 24 jest to niewyczuwalne... wolę nawet nie wiedzieć z czego się to bierze ;) Coś jakbym napinał (ale bardzo lekko!) jakąś sprężynę.

Poza tym zauważyłem to u siebie po dość konkretnym zjeździe na d... z prawie pionowej piaszczystej górki z aparatem na szyji ;) wiec bylem przekonany, ze to moja wina ;) a tu widze kolega ma podobnie.

Pszczola
08-02-2006, 20:57
Radzilbym reklamowac. To nie jest normalne. u mnie w teleobiektywie zaraz po zakupie (nowka) w czasie zmieniania ogniskowej, gdzies w polowie skali slychac byla jakies pojedyncze, choc ciche, metaliczne 'cichobrzdekniecie' drucikowe. Szklo reklamowalem w sklepie. Odeslali na Zytnia. Chlopaki cosik tam wyregulowali i przesmarowali idziala jak trzeba.

xray
09-02-2006, 19:07
witam
dzieki za wszystkie odpowiedzi.
konklu jest jedno niestety ...

a moglo byc tak pieknie ...

pozdr
xray