PDA

Zobacz pełną wersję : AF - Gdzie trafił ?



tommmal
19-08-2012, 23:07
Czy w CS5 lub Lightroom 4 można jakość sprawdzić gdzie została złapana ostrość przez AF ?

gadget_zary
19-08-2012, 23:32
Nie ma takiej możliwości

jacek_73
19-08-2012, 23:37
W dpp?

nniwi
20-08-2012, 04:15
W dpp?

tak można

Aleximov
20-08-2012, 06:34
Witam,


tak można

A dokładniej - nie "gdzie trafi", a "gdzie było celowane w momencie zadziałania AF (focus lock)", bo po naciśnięciu spustu do połowy (i ustawieniu AF) możemy przecież przekadrować i wtedy DPP tego nie pokaże...

DPP wyświetla więc "punkty AF" w stałym miejscu na zdjęciu a nie tam, gdzie FAKTYCZNIE trafił AF i gdzie jest ostro.

Pozdrawiam, Alex

slocum
20-08-2012, 06:52
Witam,



A dokładniej - nie "gdzie trafi", a "gdzie było celowane w momencie zadziałania AF (focus lock)", bo po naciśnięciu spustu do połowy (i ustawieniu AF) możemy przecież przekadrować i wtedy DPP tego nie pokaże...

DPP wyświetla więc "punkty AF" w stałym miejscu na zdjęciu a nie tam, gdzie FAKTYCZNIE trafił AF i gdzie jest ostro.

Pozdrawiam, Alex

Te informacje o których wspominasz są zapisane w exif. Tak więc wystarczy dowolna przeglądarka exif.
Nie pamiętam nazwy tagu bo nigdy mnie to nie interesowało, ale jak sobie przejrzysz całego exifa bo bez problemu odnajdziesz o który chodzi.

rOOmak
20-08-2012, 08:34
W DPP można zobaczyć który punkt AF został użyty do ostrzenia. W exifie zostaje również zapisana odległość od obiektu. LR tego nie wyświetla ale flickr tak. Może ktoś zna program który wyświetli pełny Exif.

Merde
20-08-2012, 08:42
Może ktoś zna program który wyświetli pełny Exif.

PhotoME (http://www.photome.de/)?

slocum
20-08-2012, 17:50
W DPP można zobaczyć który punkt AF został użyty do ostrzenia. W exifie zostaje również zapisana odległość od obiektu. LR tego nie wyświetla ale flickr tak. Może ktoś zna program który wyświetli pełny Exif.

exiftool. wyciska wszystko co tylko tam siedzi. Zawsze zastanawiało mnie dlaczego te informacje nie są wyświetlane w aparacie. a jest kilka które by się przydały np wspomniana odległość czy pomiar światła EV.

ja swoje exify dodatkowo staram się wzbogacać o geololalizację. również bardzo przydatny tag.