PDA

Zobacz pełną wersję : Sony NEX goes Full Frame!!!!



cohontes
18-08-2012, 12:13
(SR5) Sony NEX goes Full Frame!!!! | sonyalpharumors (http://www.sonyalpharumors.com/sr5-sony-nex-goes-full-frame/)

:shock: jestem ciekaw jak to wypadnie z marketingowe punktu widzenia :lol: ale prawdopodobnie bardzo dobrze

Merde
18-08-2012, 12:22
Szczerze powiedziawszy nie wierzę w to.
Ale jeśli to prawda, będę kibicował. Nawet jeśli będzie to obleśna, nieergonomiczna, plastikowa mydelniczka.

CzłowiekZ
19-08-2012, 07:34
Szczerze powiedziawszy nie wierzę w to.
Ale jeśli to prawda, będę kibicował. Nawet jeśli będzie to obleśna, nieergonomiczna, plastikowa mydelniczka.

Wygląd rzecz gustu, ale jaką cenę dowalą? :mrgreen:

Po drugiem byłby to Nex z nowym bagnetem.

cohontes
19-08-2012, 08:13
Pewnie koło 6-7tyś :D

Mad_Mac
19-08-2012, 09:41
Do 5k bym sie skusil

krolewicz
19-08-2012, 10:49
biorąc pod uwagę, że nex7 z cropem kosztuje 4,5 - to raczej cena będzie kosmiczna

Merde
19-08-2012, 11:11
biorąc pod uwagę, że nex7 z cropem kosztuje 4,5 - to raczej cena będzie kosmiczna

Chyba, że to będzie pełnoklatkowy odpowiednik NEX-3.

Cichy
19-08-2012, 12:55
Ktoś zobaczył prototyp i się podniecił zbyt bardzo.

Kolekcjoner
19-08-2012, 15:34
I co kolejny system? Przy tym musi to być stosunkowo tanie, bo lustra FF też tanieją.

koniecpolska
19-08-2012, 16:01
Pewnie koło 6-7tyś :DA dlaczego tyle, skoro obecnie najtańsze FF kosztują około 13tys. Nie słyszałem aby koncern Sony ostatnio zmienił status firmy komercyjnej na fundację charytatywną nonprofit ...

Kolekcjoner
19-08-2012, 16:11
A dlaczego tyle, skoro obecnie najtańsze FF kosztują około 13tys. Nie słyszałem aby koncern Sony ostatnio zmienił status firmy komercyjnej na fundację charytatywną nonprofit ...

Chyba żyjemy w innym świecie - jakie 13 tyś :lol:?
CANON EOS 5D MARK II BODY - Cyfrowe.pl (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-eos-5d-mark-ii-body.html)
NIKON D700 BODY - Cyfrowe.pl (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-d700-body.html)

cohontes
19-08-2012, 17:15
A dlaczego tyle, skoro obecnie najtańsze FF kosztują około 13tys. Nie słyszałem aby koncern Sony ostatnio zmienił status firmy komercyjnej na fundację charytatywną nonprofit ...

oO coś Ci się z ceną pomyliło.

koniecpolska
19-08-2012, 21:46
Chyba żyjemy w innym świecie - jakie 13 tyś :lol:?
CANON EOS 5D MARK II BODY - Cyfrowe.pl (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-eos-5d-mark-ii-body.html)
NIKON D700 BODY - Cyfrowe.pl (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-d700-body.html)A rozmawiamy o nowych konstrukcjach czy o starociach?

Kolekcjoner
19-08-2012, 21:57
Nie wiem o czym rozmawialiście ale Ty pisałeś "skoro obecnie najtańsze FF kosztują około 13tys." więc napisałem że mijasz się z prawdą i tyle 8-).
Pomijam już że jeśli już mówimy o plotach to są duże szanse, że te "starocie" zostaną zastąpione nowymi konstrukcjami w podobnej lub niewiele wyższej cenie i Sony będzie musiało się do tego dostosować.

siudym
19-08-2012, 22:30
A rozmawiamy o nowych konstrukcjach czy o starociach?

Ooo to 5D2 i D700 to starocie? Faktycznie taki NEX FF na poziomie technologicznym i cena jak te dwa korpusy bylby pomylka.

jacek_73
19-08-2012, 22:36
Ooo to 5D2 i D700 to starocie?

Oglądałeś Toy Story?

Sergiusz
19-08-2012, 23:07
Nie wiem o czym rozmawialiście ale Ty pisałeś "skoro obecnie najtańsze FF kosztują około 13tys." więc napisałem że mijasz się z prawdą i tyle 8-).
Pomijam już że jeśli już mówimy o plotach to są duże szanse, że te "starocie" zostaną zastąpione nowymi konstrukcjami w podobnej lub niewiele wyższej cenie i Sony będzie musiało się do tego dostosować.

Jeszcze ze dwa wynalazki typu SLT i NEX FF i kamień u szyi stanie się tak ciężki, że nie będzie musiało bo nie będzie z czym to znaczy dla kogo.

jacek_73
19-08-2012, 23:10
SONY to wielka korporacja - dadzą sobie radę.
Jak to dla kogo? Dla nas :)

strideer
19-08-2012, 23:25
Spoko, w tym roku pełnej klatki w bezlusterkowcu od Sony nie będzie. W przyszłym raczej też nie.

Sergiusz
19-08-2012, 23:31
Ja miałem kiedyś analogową Minoltę i kilka obiektywów. I nie doczekałem się na cyfrową. Kupiłem Nikona ale optykę trzymałem. Pojawiła się A100 ale to nie ta klasa. Jak pojawiła się A 700 to obiektywy sprzedałem. To po prostu była jakaś opatrzność bo jak wiemy nie pojawił się już następca tylko substytut lustrzanki SLT 77 Trzeba być wielkim fanem tej marki aby siedzieć w tym systemie. Chodzą też słuchy, że mają zmienić stopkę w lampie błyskowej.

jacek_73
19-08-2012, 23:35
Ja się nie znam, ale są ludzie co sobie SLT chwalą.

Sergiusz
19-08-2012, 23:47
Ja się też zastanawiam nad tym aparatem bo bije na głowę wszystkie bezlusterkowce i lustrzanki. Ale jak bym miał lustrzankę i jako następcę ktoś by mi zaproponował aparat z elektronicznym wizjerem to byłbym trochę mało zadowolony.

Kolekcjoner
20-08-2012, 00:30
SONY to wielka korporacja - dadzą sobie radę.

Może tak może nie ale teraz już bym dużej kwoty na to pierwsze nie postawił. Firma która od lat przynosi straty nawet najpotężniejsza kiedyś się wywróci. Pomyśl że kiedyś byli numerem jeden jeśli chodzi o elektronikę w Japonii teraz są daleeeeeeeeko, a wartość firmy w przeciągu ostatnich lat spadła bodaj trzykrotnie.

Sergiusz
20-08-2012, 01:09
Odpadło im wiele produktów, z których słynęli jak choćby walkman. Przestało się kręcić i to dosłownie. Stąd wydaje mi się poszukiwania w fotografii rewolucyjno ewolucyjnego rozwiązania. Takiego fotograficznego walkmana. Ale tu raczej bym stawiał na Nikona.

Czacha
20-08-2012, 01:37
Wymarcie walkmana to "zasluga" Apple (a w zasdzi to postepu) ktore rozpowszechnilo odtwarzacze mp3 i kasetowce odeszly do lamusa.

koniecpolska
20-08-2012, 14:46
Nie wiem o czym rozmawialiście ale Ty pisałeś "skoro obecnie najtańsze FF kosztują około 13tys." więc napisałem że mijasz się z prawdą i tyle 8-).
Pomijam już że jeśli już mówimy o plotach to są duże szanse, że te "starocie" zostaną zastąpione nowymi konstrukcjami w podobnej lub niewiele wyższej cenie i Sony będzie musiało się do tego dostosować.Już zostały zastąpione nowymi konstrukcjami właśnie w cenie około 13tys. PLN.

Hipotetyczny NEX FF nie będzie miał ceny porównywalnej do FF DSLR. On bedzie celował w segment Leica M9, a przy jej cenie około 23tys. jego cena na poziomie 1/2 M9 będzie już mega atrakcyjna dla posiadaczy klamotów Leica M chcących zasmakować "cyfry". Jest tylko jeden warunek, obrazek z NEX FF nie powinien zbytnio odstawać od tego z M9.

Kolekcjoner
20-08-2012, 15:05
Już zostały zastąpione nowymi konstrukcjami właśnie w cenie około 13tys. PLN.


Nie, nie zostały. 5D mkII pozostaje nadal w sprzedaży i jest to oficjalne stanowisko Canona.
Nie rozumiem po co tak wykręcasz kota ogonem. Przecież to co napisałeś było zupełnie jasne a, że nieprawdziwe no to się zdarza ;).
Nie wiem co by musiał mieć NexFF żeby go ludzie kupili za takie pieniądze ale Sony nie raz i nie dwa udowodniło że kompletnie nie czuje rynku więc kto wie ;).

koniecpolska
20-08-2012, 18:03
Nie, nie zostały. 5D mkII pozostaje nadal w sprzedaży i jest to oficjalne stanowisko Canona.Jest, bo jest D700 i vice versa. A, że oba to starocie, to chyba nie trzeba udowadniać.


Nie wiem co by musiał mieć NexFF żeby go ludzie kupili za takie pieniądze ale Sony nie raz i nie dwa udowodniło że kompletnie nie czuje rynku więc kto wie ;).Skoro NEX-7 kosztuje 5tys. to NEX FF spokojnie może kosztować 10tys. (albo i więcej, bo nie ma konkurenta). Dlaczego? Choćby przez analogię cen zaawansowany DSLR APS-C vs. zaawansowany DSLR FF.

A dwa, jak napisałem NEX FF to bardziej konkurent dla M9 niż DSLR FF. Dlaczego? Wystarczy chwilę pomyśleć.

PS
Co do znajomości, czy nieznajomości rynku przez Sony, to przypadek systemu NEX kwalifikuje firmę Sony do nagrody geniusza rynku. Powód? Rekordowa sprzedaż body przy kompletnym braku wsparcia w obiektywy. Nie wiem, czy obmyślili to celowo, czy to zwykły fuks, ale w sumie jest/było to genialne posunięcie ....

Kolekcjoner
20-08-2012, 18:12
Ależ może i kosztować 150 tyś. Pytanie czy Sony ma ochotę sprzedać pięć takich aparatów czy pięć statków takich aparatów ;).

koniecpolska
20-08-2012, 18:15
Ależ może i kosztować 150 tyś. Pytanie czy Sony ma ochotę sprzedać pięć takich aparatów czy pięć statków takich aparatów ;).Odpowiedziałem w poprzedniej wiadomości jako PS. Pewnie jak pisałeś to nie widziałeś, że coś jeszcze dopisałem. Czyli pewnie sprzeda pięć statków takich aparatów po 10tys/szt za aparat.

Kolekcjoner
20-08-2012, 18:35
Na rynku foto radzą sobie bardzo dobrze więc kto wie.
Tu wchodzą w rynek entuzjastów i pro, który jest bardziej kapryśny - no zobaczymy.

jacek_73
20-08-2012, 18:38
...
Tu wchodzą w rynek entuzjastów i pro, który jest bardziej kapryśny - no zobaczymy.

Szczególnie ci drudzy. Bo tacy co wydaje im się że są pro to nie ma o czym mówić.

Przemek_PC
21-08-2012, 09:36
Ale jak bym miał lustrzankę i jako następcę ktoś by mi zaproponował aparat z elektronicznym wizjerem to byłbym trochę mało zadowolony.

A patrzyłeś w ogóle w taki elektroniczny wizjer? Też myślałem jak ty do czasu kiedy nie kupiłem GH2.

cauchy
21-08-2012, 15:24
Czekam na coś takiego ze strony Canona. Mam już dość dźwigania tego złomu w górach.

Kolekcjoner
21-08-2012, 15:29
To będziesz musiał długo czekać.

Przemek_PC
21-08-2012, 16:32
Ja zabrałem w góry GH2 zamiast 5D + 17-40 + 70-200/f4 i kamery video i jestem więcej niż zadowolony z efektów.

Sergiusz
23-08-2012, 01:31
A patrzyłeś w ogóle w taki elektroniczny wizjer? Też myślałem jak ty do czasu kiedy nie kupiłem GH2.

Napatrzyłem się w taki wizjer w DSC 717 i to aż nadto czekając aż to coś ustawi ostrość a kosztowało to 4800zł. Choć jestem w stanie zaakceptować taki wyświetlacz „celownik” w kamerze. Jest to lepsze rozwiązanie niż obserwowanie obrazu na tylnym monitorze. Tyle, że Sony w swoich konstrukcjach SLT jest niekonsekwentne i chyba nie we wszystkich modelach celownik ten jest odchylany w górę.

Kolekcjoner
23-08-2012, 02:01
Tyle że porównywanie tego celownika do GH2 to jak wyrabianie sobie zdania o komforcie jazdy samochodem na podstawie kontaktu z maluchem ;).

vojtekk
23-08-2012, 11:09
Jako właściciel GH2 czuję się urażony porównaniem jego wizjera do wizjerów aparatów z epoki "kamienia łupanego" :mrgreen:

Przemek_PC
23-08-2012, 11:10
Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Wizjer w GH2 jest dużo większy niż w 10D a niewiele mniejszy niż w 5D. Rozdzielczość ma taką, że bez problemu można precyzyjnie ostrzyć nawet bez wspomagania powiększeniem. Do tego oczywiście regulacja dioptri i mnóstwo przydatnych informacji jak histogram, światłomierz i możliwość zmiany ISO czy innych rzeczy bez odrywania oka od wizjera (na korpusie jest duża ilość przycisków i przełączników więc nie ma potrzeby chodzić po menu).

EDIT: Dodam jeszcze, że moja kamera Canon XH-A1 (model zaliczany do klasy semi-pro) ma gorszy wizjer niż GH2.

cauchy
23-08-2012, 16:52
Myślę, że kierunek, jaki wyznacza Leica M Monochrome jest przyszłością fotografii cyfrowej. Bez tych wielkich ciężkich lustrzanek... czekam na taki aparacik tylko kolorowy oczywiście i z porządnym systemem obiektywów - nieważne jakiego producenta, byle obrazek był super i cena nie out-of-this-world.

Jeśli któryś z producentów pokusi się o takie rozwiązanie a efekty będą ok - to sprzedaję wszystko co mam teraz i biorę od ręki.
Leica M Monochrom - przyk (http://www.optyczne.pl/5108-nowo%C5%9B%C4%87-Leica_M_Monochrom_-_przyk%C5%82adowe_zdj%C4%99cia.html)

krolewicz
23-08-2012, 17:03
jest już taki aparat, nazywa się Leica m9

cena porównywalna do jedynek, optyka zauważalnie droższa, ale są też świetne Zeissy i Voigtlandery za przystępniejsze kwoty

Leice m8 można dostać na ebayu w znośnych cenach

cauchy
23-08-2012, 17:13
i cena, której nic nie tłumaczy :(

strideer
23-08-2012, 19:21
Tłumaczy. Teoria obrotu dobrami luksusowymi. :-)

Tapatalk

cauchy
23-08-2012, 19:37
tia... ja raczej trzeźwo myślę i nie mam zamiaru wydawać za obrazek porównywalny z 5D więcej niż jest wart 5D. Cóż, widocznie technologia w ciągu tych 7 lat nie poszła za bardzo do przodu :)

becekpl
23-08-2012, 19:40
ty tak ale czy tak maja wszyscy myśleć? ty nie wydasz ale wielu wyda

cauchy
23-08-2012, 21:01
oczywiście piszę tylko w swoim imieniu

cohontes
23-08-2012, 21:07
Taki Apple na rynku fotograficznym. Ale ta Leica Monochrom :shock: boska.

strideer
23-08-2012, 21:24
Apple wbrew pozorom nie jest marka luksusową. Tu raczej trafniejsze będą konotacje religijne, trochę wykraczające poza klasyczną ekonomię :-)

cohontes
23-08-2012, 21:56
Kto tam ich wie jeśli czasami nawet słyszy się o iCar :lol: Ale zgadzam się :) jednak jako tako stać szarych ludzi na jakiś sprzęt jabłuszkowy - co w przypadku Leici nie jest tak oczywiste.

Sergiusz
24-08-2012, 01:30
Tyle że porównywanie tego celownika do GH2 to jak wyrabianie sobie zdania o komforcie jazdy samochodem na podstawie kontaktu z maluchem ;).

Wiesz, tylko kupując Malucha nikt Tobie nie wmawiał, że to lux torpeda. A tak jest za każdym razem jak pojawia się nowość w sprzęcie foto a za kilka lat dowiadujesz się, że jest to relikt kamienia łupanego.

Kolekcjoner
24-08-2012, 01:55
Cóż ja Cię do niczego nie mam zamiaru przekonywać ale te wizjery różnią się dla mnie dramatycznie i moim zdaniem postęp jest - a jestem na to wyczulony bo ogromnie mnie drażnił obraz ze starych EVF. Jak wejdą na dobre oled-y to wizjery optyczne powoli stracą sens.

pan.kolega
24-08-2012, 03:57
Apple wbrew pozorom nie jest marka luksusową. Tu raczej trafniejsze będą konotacje religijne, trochę wykraczające poza klasyczną ekonomię :-)

Sprzedaż Apple w zeszłym roku wyniosła 128 miliardów $ a Leica Camera ćwierć miliarda € (wielki skok w stosunku do poprzednich lat). Porównanie raczej osobliwe, ale jeśli już religia to Apple by było jak Chrześcijaństwo a Leica może Scientology.:D

cauchy
24-08-2012, 09:31
same zwierzaki na tym forum.. koty, szczury, krokodyle.. może i ja powinienem się zmienić w jakiegoś animala :D

jacek_73
24-08-2012, 18:33
Cóż ja Cię do niczego nie mam zamiaru przekonywać ale te wizjery różnią się dla mnie dramatycznie i moim zdaniem postęp jest - a jestem na to wyczulony bo ogromnie mnie drażnił obraz ze starych EVF. Jak wejdą na dobre oled-y to wizjery optyczne powoli stracą sens.

Moja fantazja i wyobraźnia nie osiąga tak wysokich pułapów i nie wiem co to by musiały być wizjery żeby zastąpiły wizjery optyczne?


same zwierzaki na tym forum.. koty, szczury, krokodyle.. może i ja powinienem się zmienić w jakiegoś animala :D

Każdy coś ma :mrgreen: (http://www.youtube.com/watch?v=LasmbOo0kt4)

Sergiusz
24-08-2012, 20:31
Moja fantazja i wyobraźnia nie osiąga tak wysokich pułapów i nie wiem co to by musiały być wizjery żeby zastąpiły wizjery optyczne?



Każdy coś ma :mrgreen: (http://www.youtube.com/watch?v=LasmbOo0kt4)
Taki co widać w nim tak samo jak w optycznym a do tego powinien akomodować się podobnie do ludzkiego oka.

airhead
24-08-2012, 21:03
Myślę, że kierunek, jaki wyznacza Leica M Monochrome jest przyszłością fotografii cyfrowej. Bez tych wielkich ciężkich lustrzanek... czekam na taki aparacik tylko kolorowy oczywiście i z porządnym systemem obiektywów - nieważne jakiego producenta, byle obrazek był super i cena nie out-of-this-world. jaki kierunek wyznacza Leica Monochrome? Leica robi takie apraty od lat 20, a były one bardzo popularne do lat 60 (w USA nigdy nie były popularne, tam z Grafleksów, przesiedli się od razu na lustra), więc trudno nazwać to awangardą

coś nowego to na przykład Olympus PEN i Sony NEX, tylko na razie robią tylko sprzęt amatorski

Przemek_PC
24-08-2012, 23:05
Moja fantazja i wyobraźnia nie osiąga tak wysokich pułapów i nie wiem co to by musiały być wizjery żeby zastąpiły wizjery optyczne?

Tak samo kiedyś pisano o aparatach cyfrowych, że co to musiałyby być za sprzęty żeby zastąpiły klisze. Zastąpiły? Zastąpiły.*

* w 99,9% przypadków czyli na 1000 osób jedna wciąż robi zdjęcia na kliszach

cauchy
24-08-2012, 23:10
jaki kierunek wyznacza Leica Monochrome? Leica robi takie apraty od lat 20, a były one bardzo popularne do lat 60 (w USA nigdy nie były popularne, tam z Grafleksów, przesiedli się od razu na lustra), więc trudno nazwać to awangardą

coś nowego to na przykład Olympus PEN i Sony NEX, tylko na razie robią tylko sprzęt amatorski

Nie wiedziałem że Leica od 20 lat produkuje cyfrowe fulfrejmy w takiej fajnej oldskulowej obudowie.

Sergiusz
25-08-2012, 02:43
Nie od 20 lat a w przyszłym roku pewnie minie sto lat. I nie cyfrowe nie mniej kiedyś na pełną klatkę wołano mały obrazek.

Kolekcjoner
25-08-2012, 03:25
I nie cyfrowe nie mniej kiedyś na pełną klatkę wołano mały obrazek.

No właśnie to się dopiero zmieniło. Teraz FF to "ósmy cud świata" - wtedy ledwie się to do czegoś nadawało ;).

pan.kolega
25-08-2012, 09:26
Nie od 20 lat a w przyszłym roku pewnie minie sto lat. I nie cyfrowe nie mniej kiedyś na pełną klatkę wołano mały obrazek.

Kol. airhead napisal od lat dwudziestych, nie od lat dwudziestu.
Zanim jeszcze wołano "mały obrazek" nzywano z pewna pogarda aparatami "miniaturowymi" to, co dzisiaj się dummie mieni fulfrejm.

cauchy
25-08-2012, 10:28
Mi chodzi o aparaty digital - jakbyś kolego airhead nie zauważył - a nie o analoga. Więc porównanie M Monochrome, czy też M9 do tych wiekowych konstrukcji jest równie trafne jak porównanie komputera do liczydła.

jacek_73
25-08-2012, 11:57
Do liczydła to może nie, ale do suwaka logarytmicznego jak najbardziej.


Tak samo kiedyś pisano o aparatach cyfrowych, że co to musiałyby być za sprzęty żeby zastąpiły klisze. Zastąpiły? Zastąpiły.*

* w 99,9% przypadków czyli na 1000 osób jedna wciąż robi zdjęcia na kliszach

Ano zastąpiły, są wygodniejsze w obsłudze i bardziej ekonomiczne. Ale czy takie aż lepsze? Czy przez to fotografia analogowa straciła sens istnienia?


...a do tego powinien akomodować się podobnie do ludzkiego oka.

Ocieramy się o ezoterykę :)

Przemek_PC
25-08-2012, 12:43
Mnie osobiście wizjer GH2 napawa optymizmem, biorąc pod uwagę przedział cenowy w jakim aparat się plasuje. Podczas ostatniego wyjazdu ani razu nie zatęskniłem za wizjerem lustrzanki.

Kolekcjoner
25-08-2012, 13:04
Ano zastąpiły, są wygodniejsze w obsłudze i bardziej ekonomiczne. Ale czy takie aż lepsze? Czy przez to fotografia analogowa straciła sens istnienia?


Nie nie straciła. Tak samo pewnie zostaną jakieś aparaty z wizjerami optycznymi ale w momencie jak elektroniczne osiągną jakość zbliżoną do optycznych to nie ma szans żeby te ostatnie się utrzymały. Zbyt dużo zalet i zbyt duża pokusa oszczędności dla producentów żeby z tego zrezygnować 8-).

jacek_73
25-08-2012, 13:31
...i zbyt duża pokusa oszczędności dla producentów żeby z tego zrezygnować 8-).

Tutaj może być pies, kot szczur czy krokodyl pogrzebany. Pryzmat pentagonalny zostanie zarezerwowany dla najdroższych modeli. Niedawno dowiedziałem się, że w rebelach już GO nima :? Ale rozmawiamy o kompaktach, więc rozważania nt. celownika są prostsze :)

Kolekcjoner
25-08-2012, 14:14
Z 1D też z czasem wywalą to jest moim zdaniem nieuchronne. Kwestia dopracowania technologii.

Bahrd
25-08-2012, 14:57
Zaczęło się od NEX FF, ale to już wygląda jak full-size full-frame!
Filmmaker will not believe me on this: NEX-VG900 Full Frame E-mount camera for a tiny bit more than 3.000 Euro! | sonyalpharumors (http://www.sonyalpharumors.com/filmmaker-will-not-beleve-me-on-this-nex-vg900-full-frame-e-mount-camera-for-a-tiny-bit-more-than-3-000-euro/)

Z 1D też z czasem wywalą to jest moim zdaniem nieuchronne. Kwestia dopracowania technologii.
No to ile lat dajemy lustrom i pryzmatom?
A. 5.
B. 10.
C. 15.
;)

Sergiusz
25-08-2012, 17:58
Ano zastąpiły, są wygodniejsze w obsłudze i bardziej ekonomiczne.
:)

Nie są łatwiejsze w obsłudze. Jednorazowy analog miał jeden guzik spust migawki. Znasz taki cyfrowy? Ekonomiczne też nie są. Według mnie fotografia cyfrowa jest droższa od analogowej.

jacek_73
25-08-2012, 18:29
Nie są łatwiejsze w obsłudze. Jednorazowy analog miał jeden guzik spust migawki. Znasz taki cyfrowy? Ekonomiczne też nie są. Według mnie fotografia cyfrowa jest droższa od analogowej.

:-D


https://canon-board.info/imgimported/2012/08/tylko1guzik-1.jpg
źródło (http://i791.photobucket.com/albums/yy191/Jacula1125/CB/tylko1guzik.jpg)

Tylko trzeba się przemóc, a fałszywy wstyd zostawić w domu i przełączyć się na tryb zielonego kwadracika :)

Kolekcjoner
25-08-2012, 20:26
No to ile lat dajemy lustrom i pryzmatom?
A. 5.
B. 10.
C. 15.
;)

Hmmm...... 10?
Ale dużej kwoty bym na to nie stawiał ;).

Bahrd
25-08-2012, 21:31
Znasz taki cyfrowy?
Ja tak mam w komórce i używam "bez przemagania się" ;)

--- Kolejny post ---


Hmmm...... 10?
Ale dużej kwoty bym na to nie stawiał .
O ile wcześniej nie pojawi się jakiś bajer typu półprzepuszczalne lustro o regulowanej (np. elektrycznie) przepuszczalności.

Piotr_0602
28-08-2012, 16:53
Napatrzyłem się w taki wizjer w DSC 717 i to aż nadto czekając aż to coś ustawi ostrość a kosztowało to 4800zł. Choć jestem w stanie zaakceptować taki wyświetlacz „celownik” w kamerze. Jest to lepsze rozwiązanie niż obserwowanie obrazu na tylnym monitorze. Tyle, że Sony w swoich konstrukcjach SLT jest niekonsekwentne i chyba nie we wszystkich modelach celownik ten jest odchylany w górę.

Porównujesz dzisiesze EVF z tym z Sony DSC 717 ??? Aparat sprzed 10 lat? Gdy w sklepach królowały telewizory CRT, a większość komórek miała monochromatyczne ekrany?

Spróbuj EVF od OM-D, NEX-7, GH2 czy G5... Dobre EVF zaczęły się od Panasonica G1, od tego czasu wyszło dużo modeli z przyzwoitym EVF - G1, G2, G3, G5, GH1, GH2, OM-D, doczepiany do PENów VF-2, NEX-7, Fuji X100, Fuji X1pro... Za chwilę na Photokinie będą następne modele z dobrymi EVF...

Taki dobry EVF jest dużo lepszy od malutkich OVF w budżetowych lustrach, a co do większych dobrych OVF na pryzmatach można już dyskutować o przewagach i słabościach EVF.

Minęła ponad dekada od czasów tego Sony z 5Mpix matrycą, kiepskim AF i kiepskim EVF.

Bahrd
28-08-2012, 18:49
Minęła ponad dekada od czasów tego Sony z 5Mpix matrycą, kiepskim AF i kiepskim EVF.
(SR5) UPDATED: Full A99 specs! To be announced on September 12th. | sonyalpharumors (http://www.sonyalpharumors.com/sr5-full-a99-specs/) - krok do przodu na pewno będzie widoczny ("2.360k OLED electornic viewfinder") - i sam jestem ciekaw jak duży...

Przemek_PC
28-08-2012, 19:02
Sony szykuje się do jakiejś większej ofensywy na rynku foto i wideo. Nowa kamera Sony NEX EA50 DSLR News Shooter | Video interview: Sony (http://www.dslrnewsshooter.com/2012/08/22/video-interview-sony%E2%80%99s-nex-ea50-demonstrated/) dla wielu jest kamerą marzeń :)

EDIT: Padło pytanie: How is it that Sony continues to release these killer cameras while the competition just releases overpriced stuff? No właśnie jak Sony to robi?

cohontes
28-08-2012, 20:37
tu też coś o nowym A99

Sony A99 (http://sortable.com/camera/Sony-A99)

Sergiusz
08-09-2012, 23:41
I gdzieś im z nazwy SLT wcięło.

epicure
09-09-2012, 02:52
I jeszcze podpięli do tego kitowego zooma pod cropa.

Kolekcjoner
09-09-2012, 10:26
tu też coś o nowym A99

Sony A99 (http://sortable.com/camera/Sony-A99)

Najlepsze są te porównania specyfikacji nieistniejącego do nieistniejących ;).

Bahrd
09-09-2012, 19:28
Te zdjęcia wyglądają już konkretniej:
No NEX PRO camera. There will be a Sony RX1 Full Frame fixed lens camera instead (pictures leaked!) | sonyalpharumors (http://www.sonyalpharumors.com/amazing-sony-rx1-mirrorless-leaks-and-so-new-a99-pics/)



https://canon-board.info/imgimported/2012/09/a99right-1.gif
źródło (http://i1266.photobucket.com/albums/jj524/picrumors/a99-right.gif)

Canonet by Sony?!!!:shock::shock:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/255559_10152078517930507_254424151_n.jpg)


https://canon-board.info/imgimported/2012/09/rx1top-1.gif
źródło (http://i1266.photobucket.com/albums/jj524/picrumors/rx1-top.gif)

jacek_73
09-09-2012, 19:34
...
Canonet by Sony?!!!:shock::shock:

Do canonetki to czegoś brakuje...jakby. Może być sonashi :p

Bahrd
09-09-2012, 19:42
Do canonetki to czegoś brakuje...jakby. Może być sonashi
;)
Szybko ostudzili zapał:

Price should be close to $3000

jacek_73
09-09-2012, 19:55
3000 kapuścianych papierków to i tak mniej niż za lajkę ;) Myślisz, że istnieją "wyznawcy" sonashi?

Bahrd
09-09-2012, 20:00
Myślisz, że istnieją "wyznawcy" sonashi?
Nie znam człowieka - to to Sonashi (http://www.sonashi.com/)?

Cichy
09-09-2012, 20:14
Noż kurde, ale się cackają, czemu ten Cajs nie jest odpinany :/

jacek_73
09-09-2012, 20:17
... to to Sonashi (http://www.sonashi.com/)?

Ale jajca :roll:

Cichy
09-09-2012, 20:18
Ale w sumie dobrze, oby następne było Fuji :)

epicure
09-09-2012, 20:37
Fuji już (prawie) jest. X-E1 + XF 23 f/1,4 (będzie za parę miesięcy) + poxipol = podobne osiągi = pewnie jakieś połowę ceny tego Soniacza.

Bahrd
09-09-2012, 20:46
Ale jajca

https://canon-board.info/imgimported/2012/09/2147873-1.gif
źródło (http://images.mylot.com/userImages/images/postphotos/2147873.gif)

PS
Zauważyliście dwa zakresy ostrzenia?

pan.kolega
09-09-2012, 20:59
Ale jajca :roll:

Przyznam się z pewnym zażenowaniem, że nigdy przedtem nie słyszałem o firmie Sonashi z siedziba w Dubaju.
I za to cenię CB: można się codziennie dowiedzieć ciekawych rzeczy.:idea:

siudym
10-09-2012, 11:25
Patrzac na swietne zdjecia RX100 (i to majac 20mpix), jesli FF RX1 bedzie prawda, to strach sie bac. Nawet jak cena finalnie w PL 9.999,- Zapowiada sie ciekawie.

wain
10-09-2012, 11:35
Noż kurde, ale się cackają, czemu ten Cajs nie jest odpinany :/

A na pewno nie jest? Na tych fotach to coś w kolorze brązu wygląda na 99% jak bagnet ..
tym bardziej patrząc na pierwsza fote z linka od Bahrda.
Wg mnie nie mogli tego nazwać NEX bo szkla od NEXa nie beda pasować..

szwayko
10-09-2012, 11:52
Raczej nie bagnet bo nie ma przycisku do zwolnienia blokady.
Nawet jak nie bagnet to i tak jest kwestią czasu góra 2 lat jak będzie z bagnetem Sony X.
Fuji X100 było bez potem weszły X-Pro1, X-E1.
Myślę że Sony nasyciło się już NEXem i czekało, tylko aż Fuji wypuści swoje APSC, które jak można przewidzieć i wyczytać zabierze Sony rynek exkluzywnego EVIL. Więc Sony idzie do przodu z FF. I dobrze może w końcu będzie można podczepić szkło nie tylko do nieosiągalnej dla większości Leici.

Sony RX1 Leaks: A Full-Frame Fixed-Lens Compact Camera for $2800 (http://www.petapixel.com/2012/09/09/sony-rx1-leaks-a-full-frame-fixed-lens-compact-camera-for-2800/)

Czacha
10-09-2012, 11:53
Taki kompakt za 10tys też jest dla większości nieosiągalny czy tez raczej pozbawiony sensu ;)

szwayko
10-09-2012, 11:57
Canon 5D - FF dla ludzi też kosztował 12 tys. w 2005 r. Potem nowe już były 5 tys. Kwestia czasu to nie Leica.
Oprócz czy aż innego obrazka co otrzymamy więcej od 2,5 raza tańszego X100?
Z tego co widać ostrość to elektronik jak w X100 - brak skali odległości, brak mechanicznego przeostrzenia - mało profesjonalne i w praktyce gorsze rozwiązanie.

Czacha
10-09-2012, 11:58
5D to lustrzanka o nieco innych mozliwosciach niz kompakt. I gdzie Ty widziales nowe 5D po 5tys? ;)

szwayko
10-09-2012, 12:02
Mi się udało - 2007 albo 2008 tani dolar, cashback Canona. Rok potem za używkę dałem więcej. Ale chodzi głównie o fakt osiągalności FF za 5 tys. zł.

wain
10-09-2012, 12:04
Canon 5D - FF dla ludzi też kosztował 12 tys. w 2005 r. Potem nowe już były 5 tys. Kwestia czasu to nie Leica.

Tak ale mial bagnet. Tutaj bez wizjera z przyspawana stalka za taka kase hmmm .. ryzykowny krok. Ja wiem że znajdzie się parę majętnych co sobie kupi do streeta ale ..

Czacha
10-09-2012, 12:08
Gdyby cos takiego wypuscila Leica lub Apple to ludzie by sie na to rzucili. Ale kompakt Sony za 10tys? C'mon .. ;)

szwayko
10-09-2012, 12:13
X100 w 2010 r. - 1000$ - z przyspawaną stałką. Teraz za tyle będzie X-E1 z bagnetem. Nie wierzę że Sony nie zrobi wciągu 2 lat bagnetu do niego. Co więcej ma szkła od NEXa, które z ograniczonym kadrem by również działały nie zostawiając ich użytkowników na "lodzie".

epicure
10-09-2012, 12:18
Ale Sony A850 swojego czasu chodził po 6.000 zł. A w kicie z całkiem niezłym 28-75 f/2,8 kosztował tyle, ile goły 5DII. Nie obraziłbym się, gdyby te czasy wróciły.

Czacha
10-09-2012, 12:19
Aby produkt wytrzymał na rynku 2 lata do spadku cen musi sie sprzedawac przez ten czas, a tego kompaktowi Sony za 10tys PLN zbytnio nie wroze ;)

X-E1 to jednak nie to samo co X100 - juz sam brak wizjera to duuuuzy minus .. tak tak, jest cyfrowy .. to nie to samo.

Wlasnie, do Sony bedzie trzeba dokupic wizjer, pewnie za 699 baksów ;)

renes
10-09-2012, 12:27
X-E1 to jednak nie to samo co X100 - juz sam brak wizjera to duuuuzy minus .. tak tak, jest cyfrowy .. to nie to samo.

A X100 to nie to samo co X-E1 z genalną matrycą i wymienną optyką... tak tak, ma gorszą matrycę i jeden obiektyw... to nie to samo.

Czacha
10-09-2012, 12:29
Nie czytaj wybiórczo - X100 nie kosztuje 10tys .. ;)

szwayko
10-09-2012, 12:35
X-E1 to jednak nie to samo co X100 - juz sam brak wizjera to duuuuzy minus .. tak tak, jest cyfrowy .. to nie to samo.


Dla wielu osób które chcą używać dowolnej optyki innych producentów to nawet lepiej w kadrowaniu (ten z X-E1 jest lepszy od wizjerów X-Pro1 i X100). Zawsze też za 800zł można kupić wizjery optyczne/saneczkowe Voitka pod daną ogniskową. Fakt że X-E1 to ogołocony X100 z obiektywu i optycznego wizjera więc powinien być tańszy, ale dla księgowych to nierealne :-)

epicure
10-09-2012, 12:47
Mi optyczny wizjer, pokazujący niedokładny kadr, jest tak samo potrzebny, jak AF trafiający nie tam, gdzie mu wskazuję. Wolę już EVF nie obciążony tą wadą. A jeszcze jak ma być taniej, to już w ogóle super.

Czacha
10-09-2012, 13:09
Gdybyście uprawiali reporterke to optyczny "niedokladny" wizjer był by akurat plusem a nie minusem - mozliwosc obserwowania przez wizjer wiekszego obszaru niz sam kadr to podstawa. Do wakacyjnego pstrykania ajfon wystarczy... mam, uzywam, polecam :)

epicure
10-09-2012, 13:21
Jakoś nie bardzo widzę zainteresowanie reporterów takim wizjerem. Chyba mają oni inne problemy życia codziennego...

Czacha
10-09-2012, 13:37
Powiedz to uzytkownikom Leici ;)

epicure
10-09-2012, 13:43
Powiedz to uzytkownikom Leici ;)

Staram się nie prowokować użytkowników Leiki do dyskusji na temat problemów, z jakimi boryka się fotograf użytkujący sprzęt na miarę XXI. Podobnie nie rozmawiam z amiszami o najnowszych zdobyczach technologicznych naszej cywilizacji ;)

Bahrd
10-09-2012, 13:47
Staram się nie prowokować użytkowników Leiki do dyskusji na temat problemów, z jakimi boryka się fotograf użytkujący sprzęt na miarę XXI. Podobnie nie rozmawiam z amiszami o najnowszych zdobyczach technologicznych naszej cywilizacji
Świetne!

Z innej beczki: ten "mosiężny" pierścień na RX 1:

https://canon-board.info/imgimported/2012/09/rx1_3-2.jpg
źródło (http://i1266.photobucket.com/albums/jj524/picrumors/rx1_3.jpg)
wygląda podejrzanie podobnie jak w A99:

https://canon-board.info/imgimported/2012/09/a99_11-2.jpg
źródło (http://i1266.photobucket.com/albums/jj524/picrumors/a99_11.jpg)
Mam nadzieję, że RX 1 to nie nocne dzieło mistrza PS...

strideer
10-09-2012, 13:50
To złoto w korpusie to jak czerwony pasek na canonowych elkach - mówiący że aparat ma pełną klatkę. Brzytwa Ockhama, panowie :-)

Bahrd
10-09-2012, 14:09
To złoto w korpusie to jak czerwony pasek na canonowych elkach - mówiący że aparat ma pełną klatkę. Brzytwa Ockhama, panowie
Przyznaję - poniosło mnie! ;)

Czacha
12-09-2012, 06:30
Jest juz oficjalnie wraz z dwoma pozostalymi aparatami. Niestety nie ma wymiennej optyki - oficjalna strona Sony (http://store.sony.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921666487155#overview).

A tu cos dla wielbicieli X100 ... czyli zdjecie paska :mrgreen:

https://canon-board.info/imgimported/2012/09/screenshot20120911at902-1.png
źródło (http://imageshack.us/a/img15/6716/screenshot20120911at902.png)

Cena 2799USD, wizjer elektroniczy 600USD, wizjer optyczny 400USD ... dostepnosc od grudnia.

Bahrd
12-09-2012, 07:02
Niestety, AF na matrycy "zwykły", a nie fazowy. Najpewniej z powodu bliskości szkła. Przydałby się im ten patent: Another Canon Patent For Improved Phase-Detection Autofocus (next mirrorless sensor?) | Mirrorless Rumors (http://www.mirrorlessrumors.com/another-canon-patent-for-improved-phase-detection-autofocus-next-mirrorless-sensor/)

Na DPR też nie śpią: http://www.dpreview.com/news/2012/09/12/Sony-Cyber-Shot-DSC-RX1-preview-video-full-frame-24MP-35mm-F2-camera-carl-zeiss - chwacki maluch!

epicure
12-09-2012, 07:46
Niestety, AF na matrycy "zwykły", a nie fazowy.

A na co Ci fazowy? W Eosie M i 650D jest fazowy i g... daje.

pan.kolega
12-09-2012, 08:36
Jest juz oficjalnie wraz z dwoma pozostalymi aparatami. Niestety nie ma wymiennej optyki - oficjalna strona Sony (http://store.sony.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921666487155#overview).



"Full frame in your pocket". ??? I cały "look and feel" na stronie zerżnięty z iPoda. Apple :twisted: już szykuje pozew.

Czacha
12-09-2012, 08:37
Apple bedzie dzis zajete swoimi premierami .. ;)

pan.kolega
12-09-2012, 08:44
Incredible, Amazing, Magical, Awesome -- powiedziałby Steve Jobs.

Merde
12-09-2012, 08:53
Hmm, i nawet nie jest obrzydliwy jak inne NEX-y :)
Za taką cenę to wizjer jednak powinien być wbudowany.

szwayko
12-09-2012, 09:10
Cena 2799USD, wizjer elektroniczy 600USD, wizjer optyczny 400USD ... dostepnosc od grudnia.

Porównanie do X100 (1000USD), które ma oba wizjery wbudowane w korpus nie wygląda zachęcająco. Obrazkowo aparaty różnią się tylko (lub aż) wrażeniem GO - w X100 jest jak 35/2.8, a nie 35/2.0. Czy to wystarczy?

Piotr_0602
12-09-2012, 09:11
Ładniutki ten FF od Sony, ale do dopracowania w drugiej generacji (powinni tam wsadzić technologię z najnowszego, właśnie zaprezentowanego NEX-a - lepszy AF, wbudować wizjer), tylko ta cena... 2800$, to w UE pewnie 2800€, a w Polsce ponad 10 tysięcy za aparat. Plus dodatkowe 600$ (600€? = 2500 zł?) za wizjer elektroniczny? Drogi ten maluch. Cóż, ale FF... Szkoda że świetnie wyglądający obiektyw nie zostanie do następnej generacji body (bo przyspawany) i trzeba będzie znów go kupić za ileś lat...

szwayko
12-09-2012, 09:16
Co to znaczy w manual focus

- DMF (bezpośrednia ręczna regulacja ostrości)
- ręczny (MF)

Z tego co widać to pierścień jest elektroniczny i bez skali czyli nie ma blokad minimalnej i maksymalnej odległości.

Bahrd
12-09-2012, 09:24
W Eosie M i 650D jest fazowy i g... daje.
Luzik - będzie dobrze!

Incredible, Amazing, Magical, Awesome -- powiedziałby Steve Jobs.
Zobaczymy, co powie Mr. Cook....

karni
12-09-2012, 11:17
za taką cenę w polszy to będzie jedynie ciekawostka :( cały czas pozostaje czekanie na mityczne tanie FF...

strideer
12-09-2012, 11:29
Dlaczego tylko ciekawostka? Ja mam jakiś taki pomysł, żeby zmienić 5D ze szkłami na tego malucha (jako że RX100 już sprawuje mi się świetnie w roli all-roundera, a RX1 byłby do tego świetnym uzupełnieniem), a poważne zdjęcia robić sobie na kliszy. Era lustrzanek mam wrażenie powoli się już kończy, zwłaszcza w zastosowaniach niezawodowych - mam na myśli głównie reporterów, dla których jeszcze długo nie będzie alternatywy dla 1D X-ów i D4 oraz pochodnych.

cauchy
12-09-2012, 13:19
ech.. czekam na coś takiego jak ten RX1 w systemie Canona - z bagnetem EF i obrazkiem piąteczki :) kurde no jak ja chcę coś takiego...

Merde
12-09-2012, 13:28
ech.. czekam na coś takiego jak ten RX1 w systemie Canona - z bagnetem EF i obrazkiem piąteczki :) kurde no jak ja chcę coś takiego...

A dasz 20-25 tysięcy? :)

szwayko
12-09-2012, 13:38
A dasz 20-25 tysięcy? :)

Bez wizjera, bez lustra i innych mechanizmów, bez pryzmatu - więc czemu drożej od 5D :-))

Merde
12-09-2012, 13:50
Bez wizjera, bez lustra i innych mechanizmów, bez pryzmatu - więc czemu drożej od 5D :-))

Bo Sony z niewymiennym obiektywem ma kosztować 2700 dolców (w Europie zapewne tyle samo Euro).
Chyba nie sądzisz, że odpowiednik Canona z wymiennymi obiektywami byłby tańszy?

No dobra, jest jeden potencjalny hamulec - cena Leiki M9. Zatem pewnie 20 koła by nie przekroczył.

strideer
12-09-2012, 13:51
A czemu EOS M kosztuje tyle, ile kosztuje?

Czacha
12-09-2012, 18:36
13tys zł ... hehe

pan.kolega
12-09-2012, 19:00
Wkrótce plecak z luszczanka to będzie sprzęt dla ubogich.

Bahrd
12-09-2012, 22:29
Eine kleine Meisterstück:


https://canon-board.info/imgimported/2012/09/dsc1150-2.jpg
źródło (http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2012/09/dsc1150.jpg)

Visualized: Sony Cyber-shot RX1 in pieces - Engadget Galleries (http://www.engadget.com/photos/visualized-sony-cyber-shot-rx1-in-pieces/#5277053)

Piotr_0602
13-09-2012, 09:34
13tys zł ... hehe


sprawdzane na Skapiec.pl dla sprzętu który jest już na rynku od dłuższego czasu:

Sony NEX-7 (matryca APS) cena 4300 zł
Carl Zeiss 24mm f/1.8 do tego NEX-a cena 4000 zł

Łącznie 8300 zł za body (APS) ze stałką Zeissa.



A teraz kompakt FF od Sony ze stałką z logiem Zeissa - cena NEX-7 z Zeissem plus bonus za FF i nowość (jakeiś 50% extra) i mamy mniej więcej te 13 tys.

Canon też ma dużą różnicę ceny między 7D a 5DmkIII, czyli bonus za "magiczny" FF...

Bahrd
13-09-2012, 09:46
Canon też ma dużą różnicę ceny między 7D a 5DmkIII, czyli bonus za "magiczny" FF...
Już niedługo.
Zapewne D600 zrobi dla FF to, co 300D dziewięć lat temu dla swojej "kategorii wagowej"...

jacek_73
13-09-2012, 19:16
Już niedługo.
Zapewne D600 zrobi dla FF to, co 300D dziewięć lat temu dla swojej "kategorii wagowej"...

Wierzysz w dobrych wujków z canona/nikona?

Merde
13-09-2012, 19:18
Wierzysz w dobrych wujków z canona/nikona?

Ja w ogóle nie rozumiem czemu D600 z ceną 2100 Ojro ma zrobić to, czego nie udało się zrobić D700 z ceną (swojego czasu) 6300 zł.

jacek_73
13-09-2012, 19:26
Może zasoby zamożniejszych konsumentów się skurczyły i trzeba sięgnąć do kieszeni tych mniej zamożnych? Sam popatrz jaki jest wybór - zaawansowane bezlusterkowce, zaawansowane APS-C, zaawansowane kompakty. Dlaczego nie zrobić fulfrejma entry level?

Merde
13-09-2012, 19:28
Może zasoby zamożniejszych konsumentów się skurczyły i trzeba sięgnąć do kieszeni tych mniej zamożnych? Sam popatrz jaki jest wybór - zaawansowane bezlusterkowce, zaawansowane APS-C, zaawansowane kompakty. Dlaczego nie zrobić fulfrejma entry level?

Dla takiej puszki zawsze jest miejsce, ale cena jest (z wielu przyczyn) wyższa niż całkiem niedawno zaawansowanego FF.
Przy takich założeniach sens takiego korpusu szlag trafia IMHO.

Bahrd
13-09-2012, 19:38
Wierzysz w dobrych wujków z canona/nikona?
Ja w ogóle nie rozumiem czemu D600 z ceną 2100 Ojro ma zrobić to, czego nie udało się zrobić D700 z ceną (swojego czasu) 6300 zł.
Hmmmm, trzeci wujek to zawsze krok dalej od duopolu C&N...
A dlaczego nie udało się z D700, to nie mogę pojąć.

Kolekcjoner
13-09-2012, 21:02
Ktoś tu pytał co na to Canon - ja gdybym był decydentem to bym zrobił obniżkę ceny 5D mkII 8-).
Podobno Oni są tak zajęci premierami video, że chyba zapomnieli o fotografii ;).

Tak nawiasem mówiąc to te kilka drobnych ;) tysięcy dolarów za aparat to nawet na zachodzie jest kwota nad którą wielu się zastanowi. Dlatego na entry level FF jeszcze trzeba będzie poczekać.

cauchy
13-09-2012, 23:10
poczekamy z czym Canon wyskoczy na Photokinie.. a już nawet nie musi być taki mały kompakt, wystarczy że będzie FF w obudowie z 600D.

Cichy
14-09-2012, 13:37
Oglądam właśnie jakieś sample z tego RX1 i nie widzę tam niestety Zeissowskiej magii bokehu :(

strideer
14-09-2012, 13:40
Trudno o bajer w bokehu jak matryca ma jeden cal, a szkło przy dłuższych ogniskowych dość mocno ciemineje. Nie o to chodzi w tym aparacie.

Cichy
14-09-2012, 13:47
Trudno o bajer w bokehu jak matryca ma jeden cal, a szkło przy dłuższych ogniskowych dość mocno ciemineje. Nie o to chodzi w tym aparacie.

O jakim aparacie Ty piszesz??

vojtekk
14-09-2012, 13:54
Trudno o bajer w bokehu jak matryca ma jeden cal, a szkło przy dłuższych ogniskowych dość mocno ciemineje. Nie o to chodzi w tym aparacie.
Cichemu chodziło o RX1 a nie RX100 :grin:

strideer
14-09-2012, 13:55
Jezu, dwa zera mi zjadło :-)

Mad_Mac
14-09-2012, 15:05
Jak ktos wrescie zrobi aparacik wielkosci tego sony z wbudowanym optycznym viewfinderem i stalka 35 ze swiatlem conajmniej 1.8 do 2000f to sprzedaje 35L i kupie.

michalab
14-09-2012, 15:09
no rzeczywiście f2 a f1.8 to duża różnica (aż 0,3EV), a EFV w sony chyba nie jest taki zły, przynajmniej paralaksy nie ma.

Bahrd
14-09-2012, 16:54
Oglądam właśnie jakieś sample z tego RX1 i nie widzę tam niestety Zeissowskiej magii bokehu
Możesz pokazać/powiedzieć coś więcej?

Że nerwowy - bo nie udało się do końca skorygować aberracji przy tak małej odległości od matrycy?
Że nawet w makro nie rozmywa ładnie - tak jakby się po makro można spodziewać?

vojtekk
14-09-2012, 18:08
Dokładnie jak kolega chciałbym zobaczyć jakieś większe sample niż te które widziałem (zmniejszone do 2 Mpix)

Cichy
14-09-2012, 18:22
Ja bokeh mogę ocenić i na samplu 0,5 Mpx. No właśnie nie jest nerwowy, tylko kremowy... デジタルスチルカ㠃ĄăƒŠ"サイバーショット" 『DSC-RX1』 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=z6GmYZJ48XU) 0:43 chociażby....

Bahrd
14-09-2012, 18:29
No właśnie nie jest nerwowy, tylko kremowy...
;)
Tutaj jakiś dobry człowiek odcedził zdjęcia: Sony RX1 Sample Pictures: Sony Talk Forum: Digital Photography Review (http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1009&message=42477011&changemode=1)

Łopal
15-09-2012, 09:03
Mnie sie podoba. Jest tym, co chcialbym miec zawsze przy sobie. Z tymi wyjatkami, kiedy chce miec Marka...

szwayko
16-09-2012, 19:12
tutaj inne fotki z tego aparatu. Czy plastykę zeissa już widać czy jeszcze trzeba poczekać na inne przykłady?
DSC-RX1 ŽB‰eƒTƒ“ƒvƒ‹ | ¤•iƒ‰ƒCƒ“ƒAƒbƒv | ƒfƒWƒ^ƒ‹ƒXƒ`ƒ‹ƒJƒƒ‰ Cyber-shotgƒTƒCƒo[ƒVƒ‡ƒbƒgh | ƒ\ƒj[ (http://www.sony.jp/cyber-shot/lineup/DSC-RX1_photo-sample.html)

Czacha
16-09-2012, 19:19
plastyka na f5.6 ... ? serio?

Bahrd
18-09-2012, 21:21
https://canon-board.info/imgimported/2012/09/Bildschirmfoto20120918um170931-1.png
źródło (http://i1266.photobucket.com/albums/jj524/picrumors/Bildschirmfoto2012-09-18um170931.png )

Sony A FF OVF made in Hasselblad?
Hot! First Hasselblad design of a new A-mount FF(?) camera! | sonyalpharumors (http://www.sonyalpharumors.com/hot-first-hasselblad-design-of-a-new-a-mount-ff-camera/)

vojtekk
18-09-2012, 21:27
Te FF ze współpracy Sony z Hasselbladem pewnie będzie w jakiejś promocyjnej cenie np. 10 tys. euro :mrgreen: , skoro NEX z tej współpracy będzie po 5 tys. euro.

Bahrd
21-09-2012, 18:24
A tu z kolei wywiad n/t α99, NEXa i RX1: Q&A with Sony’s Mark Weir: Will full-frame go mirrorless, and what’s the deal with Dual AF? - Imaging Resource (http://www.imaging-resource.com/news/2012/09/21/qa-with-sonys-mark-weir-will-full-frame-go-mirrorless-and-whats-the-deal-wi)


DE: Is the RX1’s sensor the same as the one in the A99? And if so, why is there no phase detect AF on the RX1?

MW: Well, the sensor is basically the same design, the same structure, the same generation of development, the same advantages in terms of sensitivity and dynamic range, it offers the 14-bit output. However, in the RX1, a variant of the sensor without phase-detection pixels was selected because the plan for the camera was for it to be contrast-AF from the beginning.

Łopal
25-09-2012, 22:29
czyli jest to samo, ale nieco inny software? (nie wiem, czy umiem dobrze filtrować mktg poetykę...?)

czornyj
25-09-2012, 22:40
Czyli to samo bez elementów wykorzystywanych do detekcji fazy wspomagających szybkość pracy AF

Bahrd
27-09-2012, 15:07
Sony RX1 Camera - a set on Flickr (http://www.flickr.com/photos/sonyelectronics/sets/72157631631658271/) - Full frame full size...

Cichy
27-09-2012, 16:05
Ja myślę, że w przypadku tego aparatu nie chodzi o sample, bo o te się nie trzeba specjalnie martwić. Martwi mnie jedno póki co, że to póki co taki ekskluzywny (bez EVF lub chociażby odchylanego LCD) kastrat i musimy czekać kolejne miesiące (lata) na porządną małą relatywnie tanią pełną klatkę.

Bahrd
27-09-2012, 16:13
Ja też patrzę na nie jako potencjalny użytkownik EOS M + 22mm...

szwayko
09-10-2012, 09:53
plastyka na f5.6 ... ? serio?

A czemu nie. Zwłaszcza na 35mm i FF.
Sony i Zeiss "czarują" dalej:
Sony Cyber-shot DSC-RX1 Pre-production Samples: dpreview review samples: Galleries: Digital Photography Review (http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/sony-cyber-shot-dsc-rx1-pre-production-samples)

Bahrd
09-10-2012, 10:57
Wniosek wydaje się prosty (i niewesoły zarazem): RX1 (i jemu podobne) nie będą tańsze zbytnio ze względu na cenę obiektywu.

sv
09-10-2012, 14:24
Wniosek wydaje się prosty (i niewesoły zarazem): RX1 (i jemu podobne) nie będą tańsze zbytnio ze względu na cenę obiektywu.

Dokładnie, kosztuje tyle co lajkowy obiektyw. Ciekaw jestem jak się ten Soniak przyjmie; mam nadzieję na szybki spadek ceny do powiedzmy 2500$ i wtedy to będzie zupełnie ciekawa oferta.

cauchy
02-11-2012, 13:08
jakieś nowsze wieści o RX1? a może jakieś plotki o następcy z wymienną optyką? :)

Bahrd
11-11-2012, 14:28
W Sony raczej niewesoło: Sony’s credit rating heads toward junk pile | Ars Technica (http://arstechnica.com/business/2012/11/sonys-financial-rating-falls-to-just-above-junk/)
“... operating profit from Sony's digital imaging products and games businesses declined about 60 percent in [the first half of 2012] on a year-over-year basis,” Moody’s added. “The earnings from these products are now expected to decline more rapidly than expected as the growing use of smartphones increasingly cannibalizes the market for compact digital cameras and portable game consoles.”Chociaż - prawdę powiedziawszy - nie bardzo wiem jaki jest (bezpośredni) związek pomiędzy atrakcyjnością papierów giełdowych firmy z punktu widzenia Moody's, a jej właściwą działalnością, skoro:
"Without robust restructuring in the coming 12 to 18 months, Sony's non-financial services businesses will at best achieve roughly break even, and are also at risk of remaining unprofitable," the rating agency said in its report.

PS
A o RX1 i innych non-stop trąbią na plotkach:

Pics of the “new” RX1! | sonyalpharumors (http://www.sonyalpharumors.com/pics-of-the-new-rx1/)
(SR4) Sony has another “mysterious” new camera to come in 2013. | sonyalpharumors (http://www.sonyalpharumors.com/sr4-sony-has-another-mysterious-new-camera-to-come-in-2013/)

Piotr_0602
12-11-2012, 10:22
Ostatnie produkty Sony niczego sobie.
Obmacałem ostatnio w Saturnie RX100. Lubię małe aparaty, używałem FF, ale ostatnio przekładam małe aparaty z dobrą jakością obrazka nad duże. Nie tak dawno używałem kombinacji Olympus XZ-1 i FF Canona, ale sprzedałem oba i przesiadłem się na micro43 (z matrycą od Sony). Ale ostatnio w Saturnie natknąłem się obok siebie na XZ-1 (który znam dobrze), XZ-2 (sprawiający jeszcze solidniejsze wrażenie, ale grubszy od XZ-2 i nieco za duży jak na kompakt) oraz RX100. No i RX100 zrobił bardzo dobre wrażenie. Gabaryty wyraźnie mniejsze od XZ-2, obiektyw chowa się w body bardziej niż w XZ1 i XZ2, rozmiary małe - to jest właśnie kompakt. Świetnie zaprojektowana zmiana parametrów (na ekranie pojawa się jakby wycinek kółka sterującego - przyjemność dla oczu). Na szerokim końcu (f/1.8) jest OK, ale na długim końcu (f/4.9) obraz w Saturnie (gdzie nie było ciemno) skakał nieprzyjemnie. Za małe odświeżanie w tym RX100 przy kadrowaniu. Strasznie to było nieprzyjemne i duży MINUS z wrażeń z paruminutoego obmacywania (na XZ-1 czegoś takiego nie miałem, o OM-D już nie wspominając - ten jest NAPRAWDĘ SZYBKI).

Słowem - bardzo fajnie zaprojektowany aparat, świetnie że jest spora matryca 1'', ale to skakanie... Może kupie następną generację. Na razie, mam wrażenie, choroby wieku dziecięcego.

XZ-2 za to - bardzo solidne wrażenie, tyle że ruchomy ekran za gruby jak na kompakt (NEXy mają ekraniki cieniutkie), i przy RX100 - za mała matryca (choć na długim końcu f/2.5 z XZ-2 vs. f/4.9 z RX100 - nie będzie tu Olek przegrywał).