PDA

Zobacz pełną wersję : Tło białe/czarne do domu



tymider81
15-08-2012, 00:56
Nadszedł ten czas że sam chciałbym urządzić sobie domowe studio :) Z racji tego że lampy posiadam pomyślałem czemu nie. Niestety do dyspozycji mam tylko pokój przy którym odejście od ściany jest wystarczające ale sama ściana na której mogę umieścić tło ma wymiary pionowo 237 poziomo 151. Z początku męczyłem się z brystolami i żeby wykonać dosyć fajny portret musiałem posklejać 4/5 brystoli gdzie darłem kawałki tapety, siedziałem godzinami w PS żeby to jakoś wyglądało no i wydatek spory bo 1szt. brystolu ponad 4pln a były jednorazowe. Czy ktoś może mi polecić coś czego mogę używać jako tła? Zależy mi na kolorach bieli i czerni. Tylko proszę o nieproponowanie materiału typu zasłony czy prześcieradło bo zdarzało się że ktoś coś takiego zaproponował. Rozumiem że może to być dobry materiał na tło jednak u mnie to odpada. Myślałem o płycie pilśniowej białej lub czarnej. No nic koniec gadania czekam na wasze propozycje ;)

zaitsev
15-08-2012, 09:42
Tło kartonowe. Np: 2,72x11m Tło kartonowe fotograficzne Lastolite (2538025618) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/2-72x11m-tlo-kartonowe-fotograficzne-lastolite-i2538025618.html)
Raz a dobrze.
Materiałowe są beznadziejne. O ile białego nie przepalisz do #FFFFFF, a czarnego nie ściągniesz do #000000, to na materiale robią się plamy i wygląda to źle.

gadget_zary
15-08-2012, 10:07
Ew. z kartonowych jeszcze Savege Widetone

jezyor
15-08-2012, 11:22
ja bym polecił spacer do jakiedoś "pewexu" z ciuchami "zachodnimi" z 2 ręki.
Kupiłem tam czarne zasłony z aksamitu za 15 pln. nic lepszego jako pełne, głębokie czarne tło nie istnieje (moim zdaniem).
można trafić też w innych kolorach. wymaga to jednak trochę czasu na łażenie i grzebanie.

RadOs41
15-08-2012, 11:44
Na portalu aukcyjnym, za nieduże pieniądze (od ok. 30 zł + przesyłka) znajdziesz oferty. Sam ostatnio nabyłem 2 tła, właśnie czarne i białe (5m x 1,6m). Przeważają szer. 1,6m - a więc chyba trochę za szerokie niż Ty potrzebujesz, ale można znaleź węższe (1,3; 1,5m) Z zakupu jestem zadowolony - spełniają moje "domowe" oczekiwania i nie muszę już kombinować - tak jak piszesz z kartonami, czy prześcieradłami. Są OK. Pozdrawiam.

- - - Updated - - -


Przeważają szer. 1,6m - a więc chyba trochę za szerokie niż Ty potrzebujesz, - Sądzę, że łatwiej było by "nieco przyciąć" gotowe tło, niż kombinować z prowizorkami...

tymider81
15-08-2012, 13:53
A na czym będę mógł przymocować takie tło kartonowe?

mk
15-08-2012, 14:12
Posiadam tła kartonowe i jestem mega zadowolony a przechodziłem przez materiałowe tła, karton to karton nie ma co... Jeśli chodzi o mocowanie, możesz kupić dwa statywy, belkę oraz klipsy. Możesz też kupić mocowanie do ściany od razu z tłami ; ) Mi się sprawdza i jedno i drugie rozwiązanie ; )

ToleDo
15-08-2012, 14:52
A na czym będę mógł przymocować takie tło kartonowe?

Manfrotto Autopole | Studio NM (http://www.studionm.pl/manfrotto_autopole)

tymider81
15-08-2012, 18:05
Posiadam tła kartonowe i jestem mega zadowolony a przechodziłem przez materiałowe tła, karton to karton nie ma co... Jeśli chodzi o mocowanie, możesz kupić dwa statywy, belkę oraz klipsy. Możesz też kupić mocowanie do ściany od razu z tłami ; ) Mi się sprawdza i jedno i drugie rozwiązanie ; )

Ale czy dwa statywy + te belki abym mógł zamocować tło mieści się w tym małym obszarze jaki podałem? Zbyt dużo miejsca na szerokości nie ma.

mk
15-08-2012, 20:41
No właśnie nie jestem pewien "rozpiętości" jaką mają statywy przy rozłożeniu, ale około 20-30cm z każdej strony musisz liczyć według mnie. Niestety nie mam jak dziś podejść do studio i zmierzyć dokładnie.