PDA

Zobacz pełną wersję : Wyszukiwanie plików CR2 przy pomocy plików JPG



Bangi
13-08-2012, 09:17
Witajcie, rzadko zadaję pytania, ale tym razem potrzebuję pomocy. Mam nadzieje, że nie powielam czegoś co już było, ale przyznam, że nawet nie za bardzo wiem jak zadać pytanie w szukajce, czy tez google.
Problem jest taki. Mam folder ze zdjęciami z wakacji, w którym są foldery z poszczególnych dni z plikami .cr2. JPG-i wyjąłem do odrębnego folderu i wybrałem sobie niektóre do zabawy poprzez kopiowanie do jeszcze innego folderu. I teraz tak, czy jest jakiś sposób by po tych wybranych JPG-ach wyszukać pliki .cr2 odpowiadające JPG-om?
Wiem, że oczywiście mogę to zrobić „łopatologicznie” plik po pliku, ale zajmie mi to dużo czasu, bo tych plików wybrałem trochę. Chodzi mi o jakieś narzędzie w którym zaznaczę JPG-i, a ono mi wyszuka do nich .cr2 w zaznaczonych folderach?
Z góry dziękuję za sugestię i pomoc.

mk
13-08-2012, 10:00
Jeśli nie zmieniałeś nazw to zrobisz to po numerach, czyli "łopatologicznie" ; )! Jeśli zmieniłeś w szczegółach powinieneś mieć o której zostało zrobione zdjęcie, wtedy włączasz w folderach szczegóły i patrzysz po dacie i godzinie ; ) Innej opcji nie ma, chyba, że wywoływałeś Lightroomem to wtedy masz wszystkie w lightroomie ; )

Pozdrawiam Marcin Stańczak!

Bangi
13-08-2012, 10:06
Nazw nie zmianiałem. Oczywiście jest tylko różnica w rozszerzeniu.
Żadnych zabaw z Lr lub czymś podobnym nie było.

A gdyby je jakoś wrzucić do Lr to nie odszukałby on RAW-ów?

Naprawdę nie ma jakiegoś zautomatyzowanego sposobu??? :(

Hadrian
13-08-2012, 10:14
zmień tymczasowo cr2 na jpg porównaj katalogi jakimś TC i juz...

Saapcio
13-08-2012, 10:25
Wrzuciłbym wybrane Jpegi do katalogu z Rawami i ustawił po nazwach.
Te co będą pojedyńcze, do innego katalogu. Automat to to nie jest, ale...
Chyba DPP (albo C1) mają opcję podpinania Jpega do Rawa. Oba pod jedną prewką. Może gdyby Jpegowi nadać gwiazdkę, wrzucić do Rawów, pospinać Jpegi z Rawami i poprosić o wyświetlenie zagwiazdkowanych :shock: .
Aleee... Autoryzacji to ja nie udzielę.

Bangi
13-08-2012, 10:33
Są to jakieś sposoby, lepsze niż moje pomysły. Tylko ja te RAW-y mam w różnych folderach.
W sumie pomysł z wrzuceniem do jedngo worka i poszukanie par jest chyba najlepszy, jak na razie ;) Tylko tych RAW-ów jest ok. 70 giga :(, ale i tak skopiowanie do jednego worka i poszukanie par będzie szybsze niż "łpopatologicznie" szukanie plik po pliku.

Saapcio
13-08-2012, 10:44
Popracuj na kopii katalogu i pojedyńcze do kosza. Chyba najskuteczniejsza metoda, a i w miarę bezpieczna.
Powodzenia.

Bangi
13-08-2012, 10:55
Dziękuję za sugestie. Już chyba mam pomysł jak to zrobić.
Wrzucę wszystkie RAW-y do jednego worka (zrobię kopię), potem do tego wrzucę wybrane wcześniej JPG-i, posortuję przez nazwy i już będzie zdecydowanie ławtiej i szybciej powybierać pary - filanie RAWY.

dziobolek
13-08-2012, 11:32
A pomyślałeś o sofcie w stylu...

Easy Duplicate File Finder - Remove Duplicate Files (http://www.easyduplicatefinder.com/)
Find and Remove Duplicate Pictures, Duplicate Images, Duplicate Photos, Duplicate Videos (http://www.ashisoft.com/duplicate-images-finder.htm)

...to takie pierwsze z brzegu ;)

Saapcio
13-08-2012, 13:32
Przetrenowałem zagadnienie na Total Commanderze. Różne rozszerzenia plików i automat nie sobie nie poradził.
A program zacny. Ale to jeszcze nie znaczy. Może operator... :roll: ma braki.
Pozdrawiam.

Bangi
13-08-2012, 14:54
Ja właśnie generlanie nie korzystam z tego typu programów, gdyż nie było nigdy takiej potrzeby. Windows-owskie narzędzia w pełni mi wystaczają ;)

tantal
13-08-2012, 18:36
Dziękuję za sugestie. Już chyba mam pomysł jak to zrobić.
Wrzucę wszystkie RAW-y do jednego worka (zrobię kopię),
A- dla jednego worka to łatwiej mi przerobić batcha autorstwa MariuszaJ ;)

@echo off
for %%x in (*.cr2) do call :loop %%x
exit /b
:loop
if exist %~n1.jpg copy %~n1.cr2 n:\Rawy

Folder n:/Rawy oczywiście trzeba sobie zmienić/wpisać inny. Kod zapisać jako plik np. rawy.cmd w folderze /windows i odpalać z wiersza poleceń dla folderu w którym jest ta mieszanka jpg/raw. Wszystkie rawy mające jpega skopiowane zostaną do folderu n:/Rawy. Jak przerobić batcha żeby brał pod uwagę podfoldery, może ktoś podpowie ? Nie trzeba byłoby wrzucac do jednego wora...

slocum
13-08-2012, 19:52
a ja proponuje pod konsola wyrzucić listę plików (dir | ls w zależności od systemu) potem import do excela i zrobisz sobie co będziesz chciał.
lub ewentualnie np pobawić się w pythonie ;) ja osobiscie lubie go do takich operacji (choć może już za wiele z niego nie pamiętam).

allancass
19-12-2012, 00:38
A pomyślałeś o sofcie w stylu...

Easy Duplicate File Finder - Remove Duplicate Files (http://www.mindgems.com/products/Fast-Duplicate-File-Finder/Fast-Duplicate-File-Finder-About.htm)
Find and Remove Duplicate Pictures, Duplicate Images, Duplicate Photos, Duplicate Videos (http://www.mindgems.com/products/VS-Duplicate-Image-Finder/VSDIF-About.htm)

...to takie pierwsze z brzegu ;)

dziękuję. dobre programy