PDA

Zobacz pełną wersję : Laptop i monitor pod obróbkę zdjęć



k-9
11-08-2012, 17:48
Cześć.
Zacząłem pracy w młodym studiu w którym dużo brakuje sprzętu jak na razie. Szef mnie się zapytał jaki chce mieć komputer do obróbki zdjęć. Sam proponował kupić iMaca... Ale wg. mnie jest to komputer rodzinny, a nie sprzęt do obróbki zdjęć...
Zastawiam się czy aby nie wybrać Macbooka Pro i do tego monitor Eizo... Tylko nie wiem za bardzo jak z tymi Macami jest. Praca na Windowsie i obróbki ciężkich zdjęć jest to dla mnie udręka... laptop się wiesza niemiłosiernie... Natomiast Macbook siostry który jest znaczenie starszej generacji (Intel Core2 1gb ram) Phoroshop działa aż miło...

===
Jakiego Maca kupić specjalnie pod obróbkę zdjęć? Wiadomo aparaty się zmieniają... Rawy są co raz cięższe i wymagają mocniejszych komputerów :/...

I teraz jaki Eizo polecacie kupić??
Cena za kompa i monitor będzie oscylować w cenach 5-7tyś.
Mam nadzieję, że osoby ze znacznie większym doświadczeniem wypowiedzą się na czym warto pracować :)

strideer
11-08-2012, 17:52
Za tyle to albo nowy Mac, albo nowy monitor graficzny. Na oba nowe nie starczy. Chyba że bierzesz pod uwagę sprzęt używany.

Tapatalk

k-9
11-08-2012, 17:57
biorę pod uwagę także sprzęt używany.

franek kimono
11-08-2012, 19:42
Kup Mac mini, dorzuc wiecej ramu, ewentualnie zmien dysk i razem z Eizo w 7 tys. sie zmiescisz.

k-9
11-08-2012, 21:27
hmmm może najpierw warto zainwestować w monitor... zawsze kompa można do niego podłączyć...(nawet mojego obecnego lapka)
Tylko jaki Eizo...? Nie jestem profesjonalistą zaznaczam to od razu. Cały czas się uczę. A chce mieć dobry monitor który po skalibrowaniu posłuży kilka lat...

gadget_zary
11-08-2012, 23:24
Od tego jest temat:
http://www.canon-board.info/druk-skanowanie-wyswietlanie-zarzadzanie-barwa-69/monitory-porady-problemy-itd-czesc-ii-79421/index74.html