PDA

Zobacz pełną wersję : CS6 zapytanie



manfred1
08-08-2012, 15:07
Witam serdecznie mam pytanie do użytkowników w/w programu. Mam otwarte dwa zdjęcia jpg. I teraz z palca robię coś takiego. Ctrl a, Ctrl c, Ctrl w, ctrl v. Czyli jedno zdjęcie kopiuje i wklejam na drugie. Natomiast jak otworzę akcję i chcę to zapisać wyskakuje mi komunikat i polecenie wklej jest nie dostępne i polecenie Producent jest niedostępne. Może ktoś dla mnie to sprawdzić?

mithil
08-08-2012, 15:44
Może się mylę, ale z tego co pamietam to akcja "ctrl+v" działa tylko w obszarze jednego pliku, tzn nie da rady wklejać do innego otwartego.
Bo jak byś miał otwarte kilka zdjęć, to skąd akcja miała by wiedzieć do którego wkleić?
No chyba że w CS6 coś poprawili i da rade tak... To wtedy tego posta nie było...

Janusz Body
08-08-2012, 15:45
W CS5 działa.

manfred1
08-08-2012, 15:53
Wiem Janusz sprawdziłem starą 7 działa w cs2 i 5 działa nie pojmuje dlaczego w CS6 nie bangla. Sprawdzałem za co odpowiadają skróty i jest to samo magia?

rOOmak
08-08-2012, 23:04
U mnie działa prawidłowo. Czy wykorzystujesz jakąś starą akcję zrobioną przez kogoś lub z poprzedniej wersji PS, czy nagrywasz swoją?

manfred1
09-08-2012, 09:21
Nagrywam swoja juz wiem ze mam cos nie tak z programem. W mojej cs5 co chwile migal mi kursor pedzla odinstalowalem i zainstalowalem cs6. Wszystko dziala pedzel nie miga ale nie moge nagrac tej akcji bo mi sie wywala podczas uzytkowania. Nie wiem gdzie tkwi blad.

manfred1
09-08-2012, 14:06
A że tak spytam masz polską czy angielskojęzyczną wersję?

rOOmak
09-08-2012, 15:34
Ja mam anglojęzyczną. Kupowałeś pudełko czy online? Jak online to może źle ci się ściągnął. Może spróbuj ściągnąć jeszcze raz.
Problem z pędzlem może być spowodowany przez openGL jeżeli masz słabą grafikę. Spróbuj wyłączyć w Preferences->Performance.

Janusz Body
09-08-2012, 18:18
W 99.99999% przypadków przeinstalowanie PS jest zupełnie niepotrzebne. W pozostałych przypadkach 0.00001% też jest niepotrzebne :-)

Nie ma możliwości, żeby się "źle ściągnęła" wersja instalacyjna. To mocno spakowany plik. W trakcie ściągania jest sprawdzane CRC i nawet gdyby przypadkiem (z prawdopodobieństwem mniejszym niż milion w totka) Źle się ściągnęło to wywali w trakcie instalacji.

W trakcie uruchamiania PS trzeba trzymać Ctrl, Alt i Shift. Na pytanie odpowiedzieć Tak.

Warto też zresetować skróty klawiszowe do domyślnych.

manfred1
09-08-2012, 18:32
Odinstalowałem CS5 bo ten mam pudełkowy i zainstalowałem wersje próbna CS6. Pierwsze co podczas pracy to włączyłem akcje i ją od razu wywaliło. No to nagrałem ponownie i znowu zonk. I tak muszę wrócić do piątki. Karta graficzna to 9600GT płyta P5Q-E, 4gb ram

Janusz Body
09-08-2012, 20:14
Nie ma potrzeby odinstalowywać poprzedniej wersji. One moga istnieć obok siebie. W kolejnych upgradeach to nawet jest korzystne bo mamy czas na oswojenie się z nowa wersja i łatwość powrotu do starej w razie kłopotów.

manfred1
09-08-2012, 20:26
Czyli mogę ponownie zainstalować CS5 i nie będą ze sobą kolidować?

Janusz Body
09-08-2012, 20:49
Nie wiem jak jest w druga strone - z downgradem. Logiczna kolejnościa jest upgrade i wtedy wszystko działa. Sprawdzone. Z downgradem może nadpisywać jakieś biblioteki do poprzedniej wersji i wówczas CS6 przestanie działać.

manfred1
09-08-2012, 20:52
Czyli muszę odinstalować CS6 w wersji próbnej i dopiero zainstalować ponownie swoją CS5 w której miga pędzel ;-)

rOOmak
09-08-2012, 22:54
Nie ma możliwości, żeby się "źle ściągnęła" wersja instalacyjna. To mocno spakowany plik. W trakcie ściągania jest sprawdzane CRC i nawet gdyby przypadkiem (z prawdopodobieństwem mniejszym niż milion w totka) Źle się ściągnęło to wywali w trakcie instalacji.

No to już powinienem być milionerem :D
Nie miałem problemów z PS ale ściągałem na próbę Master Collection i 3 razy nie chciał przejść testu CRC. Pogooglowałem i okazuje się to częstym problemem. Zainstalowałem z pominięciem checksum i puki co śmiga bez problemu, ale co do tych statystyk to echhh... jak to mówią 99.9999% jest wyssanych z palca ;) No chyba że te statystyki dotyczą się tylko PSa to zwracam honor :)

A na poważnie. manfred1 jakiego systemu używasz? Win czy Mac. Jak Ci się wysypuje to po prostu się wyłącza czy się zawiesza? Czy jakieś informacje wysyła?

W windowsie jak nie wiadomo o co chodzi to przeinstalowanie najczęściej było dobrym rozwiązaniem. Czasami nawet przeinstalowanie systemu. Nie żebym to polecał ale u mnie to często pomagało. Zawsze można siedzieć i analizować co jest przyczyną problemu jednak zajmuje to dużo więcej czasu.
Czasami, gdy jeszcze dostaje do "serwisowania" windowsy to zaczynam od usunięcia w ciemno wszystkich TEMPów i rozwiązuje to problemy w większości przypadków.
Można jeszcze zobaczyć czy jakieś niepotrzebne aplikacje lub procesy uruchamiają się przy starcie systemu ale to wymaga trochę wiedzy na temat systemu. Czasami aktywne procesy(szczególnie śmieci po odinstalowanych programach typu shareware) mogą powodować różne konflikty. Czasami nawet warto wyłączyć antywirusa na próbę bo może blokować zasoby.
Jeżeli instalowałeś z konta użytkownika warto uruchomić z poziomu administratora i zobaczyć czy problem nie zniknie "samoistnie".

manfred1
10-08-2012, 08:52
Chyba masz racje reinstalka jest łatwiejszym sposobem. Mój system to W7 64 b.

manfred1
10-08-2012, 11:05
Nie no koszmar w CS6 też miga mi kursor czyli nie wina programu powoli dostaje białej gorączki.

strideer
10-08-2012, 11:13
Nie no koszmar w CS6 też miga mi kursor czyli nie wina programu powoli dostaje białej gorączki.

Pokombinuj ze sterownikami do karty graficznej (nowsza/starsza wersja) oraz z włączaniem/wyłączeniem akceleracji OpenGL w opcjach Photoshopa.

manfred1
10-08-2012, 11:57
Może jeszcze raz. Mam zainstalowane orginalne stery do karty 9600GT. Jest nowszy sterownik ale nie wiem sam czy robić aktualizacje. W ustawieniach PS wydajnośc mam tak

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img338.imageshack.us/img338/3905/procesorp.jpg)
i sam już nie wiem czy używać procesora czy odhaczyć to okienko.

A mam pytanie czy ta moja karta nadaje się do pracy z CS5 GF9600GT

strideer
10-08-2012, 12:03
Odhacz, przeładuj PS i zobacz co z tym kursorem.

manfred1
10-08-2012, 13:50
Zaktualizowałem sterowniki swojej karty. Gdy odhaczę to nie mogę piorkiem powiększać zdjęcia z wciśniętym "Z" bo robi mi ramkę powiększającą. Póki co zostawiam zaznaczony kwadracik w ustawieniach tak jak na zdjęciu.

--- Kolejny post ---

A czy możliwe że moja karta graficzna się nie nadaje do CS5 i 6? Bo czy mam zaznaczony czy nie kwadracik kursor miga

strideer
10-08-2012, 13:53
A czy możliwe że moja karta graficzna się nie nadaje do CS5 i 6?

Jak ma więcej jak z 5 lat to może się nie nadawać. Ale to co opisujesz to jest typowy objaw niezgodności aplikacji ze sterownikiem graficznym.

manfred1
10-08-2012, 14:03
Moja karta to GF9600GT. To co począć w tej sytuacji wymienić kartę na inną a jak tak to na jaką?

strideer
10-08-2012, 14:13
Zmieniać sterowniki aż znajdzie się wersja, na której będzie działać.

manfred1
10-08-2012, 16:33
Masakra to mi z miesiąc zejdzie na tym. Czyli najpierw muszę odinstalować stare stery w menadzerze urządzeń a potem zainstalować te które pobrałem. Ale nie jest tak że W7 sam z siebie instaluje stery? Nie kumam tego wcale

--- Kolejny post ---

Wgrałem ten przynajmniej na końcu jest coś o obsłudze CS5 ;-) NVIDIA DRIVERS 270.61WHQL (http://www.nvidia.pl/object/win7-winvista-64bit-270.61-whql-driver-pl.html)

--- Kolejny post ---

A tak na marginesie ten nowy CS6 to jakiś koszmar ikonowy jest. Jest gdzieś w sieci wątek na tematy wyższości jednego nad drugim?

strideer
10-08-2012, 16:39
Co to jest koszmar ikonowy? Dla mnie jest to najlepiej zorganizowana wersja Photoshopa, a znam narzędzie od wersji 2.5 :-)

rOOmak
10-08-2012, 16:40
Spróbuj to NVIDIA DRIVERS 301.42WHQL (http://www.nvidia.pl/object/win7-winvista-64bit-301.42-whql-driver-pl.html)
z maja 2012 i obsługuje twoją kartę.

CS6 ma wiele nowych ciekawych i przydatnych opcji. Wszystko to samo zrobisz i na CS4 ale większość problemów na które się tam napotkasz są rozwiązane w CS6. W internecie jest wiele filmików wprowadzających do nowego PSa. Zobacz na AdobeTV albo Bhphoto.com http://www.youtube.com/watch?v=Rk8Vjmo9YFA&feature=youtu.be ja znam tylko po angielsku, ale jestem pewny, że po Polsku też się znajdzie.

manfred1
10-08-2012, 16:49
Próbowałem ją i działo się to samo. Póki co intensywnie działam na tych sterach które podałem i działa.

rOOmak
10-08-2012, 18:15
no to super ze się udało :) Przestał się również wywalać na tej akcji?

manfred1
10-08-2012, 18:35
Nie to pozostało akcja dalej nie działa. Ale i tak muszę wrócić do swojej piątki bo 6 niebawem sie skończy. Dziś już sobie dałem spokój ale jutro od rana szybko do pracy testować nowy sterownik.

manfred1
11-08-2012, 14:34
PS działa aż miło wcześniej wywalił mi się w tym czasie kilka razy. A więc dobrze trafiłem ze sterownikime. Nie ukrywam że dzięki Wam trochę nerwów mi ubyło. A męcze się z tym już jakiś czas. Pozdrawiam i dzięki za pomoc