PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup slidera (550D)



GWTBialy
06-08-2012, 00:08
Witajcie.

Posiadam canona 550d i od czasu do czasu nagrywam nim filmy, tematyka głównie motoryzacyjna. Zastanawiam się nad zakupem slidera, co by nieco podnieść jakość moich materiałów i pobawić się czymś nowym. Posiadam statyw Velbon Sherpa 600R. Znalazłem slider tego typu: Genesis Gear ADO 120 slider do kamer 120cm - Statywy - Foto - Sklep internetowy Cyfrowe.pl (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/-ado-120-slider-do-kamer-120cm.html)

I moje pytanie - czy będzie on ok? Czy może lepiej wybrać wersję 60cm, bo w przypadku tej nie będzie stabilnie? Prosiłbym o jakieś porady.

Kolejne pytanie - standardowa rączka w Velbonie niezbyt nadaje się do filmowania, ciężko wykonać nią płynny ruch. Generalnie jest to raczej statyw foto, wiadomo. Czy istnieje możliwość wymiany jej na bardziej filmową? Wybaczcie niewiedzę, jednak w tej dziedzinie nie jestem do końca zorientowany.

Pozdrawiam.

remusik
06-08-2012, 03:07
Mam slider z podobnym mechanizmem suwania i muszę*przyznać, że to słabe rozwiązanie. Lepsze są takie, które mają rolki. A jeśli chodzi o umieszczenie slidera 120 cm na statywie, to do tego potrzebne będą 2 statywy, bo na jednym to si

GWTBialy
06-08-2012, 13:48
Czy mógłbyś zatem polecić jakiś konkretny produkt? Nie chciałbym też, żeby kosztował majątek :)

czarny1999
21-08-2012, 16:28
hej,
Krotkie pytanie bo nie chce zakladac osobnego watku.
Jakiej dlugosci slider uwazacie za rozsadny kompromis pomiedzy wygoda uzytkowania a wlasciwosciami urzytkowymi?
Myslalem o 150cm, ale boje sie ze moze okazac sie troche niemobilny.

raado
21-08-2012, 18:48
Jak dla mnie to te 60cm slidera styka jak nic. Taki slider jest wtedy bardziej mobilny, stabilny i oczywiście tańszy. Do tego kilka krótszych ujęć będzie ciekawsze niż jedno dłuugie.

czarny1999
21-08-2012, 20:37
Jest mozliwa edycja posta i poprawienie bledu ;) ortograficznego ... heh ?

Co do sprzetu to i tak juz woze ponad 2metrowe elementy jib-crane'a i pomyslalem ze 1.5m slider nie bylo by w tym wszystkim taki tragiczny. Ale jesli mozna by bylo zejsc na 1m-1.2m to zrobilo by sie calkiem mobilnie. Napiszcie prosze jakiej dlugosci macie slidery i ich +/- przy w miare standardowych zastosowaniach.

Pozdr

dexter77
07-09-2012, 13:18
sprawdź ten, z tego co wiem dobrze się sprawuje klik (http://www.slidekamera.pl/category/slide-kamera-slide-kamera-seria-s)