PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z nadrukami Canon Pixma IP4950



peter221
05-08-2012, 11:30
Witam, kilkumiesięczną drukarkę, jak w temacie.
Na glossy photo paper drukuje wszystko pięknie.
Niestety podczas nadrukowywania etykiet podajnikiem na dvd/cd robi jakby czarne plamy, smugi na garniturach, oczy wyglądają jak podbite. Gdy dam najwyższą jakoś problem nieco się zmniejsza ale nadal wydruk nie jest do przyjęcia.
Może ktoś z użytkowników tego forum spotkał się z tym problemem albo doradzicie czy słać gdzieś tę drukarkę, czy można zaradzić coś domowym sposobem?
Dodam że tusze są fabryczne oryginalne. Odpada też słaba jakość płyt do nadruku - testowane na różnych producentach.

TomiCan
06-08-2012, 00:00
Na jakich płytach masz problem, matowe czy błysk? Jakiego softu używasz? Dołaczany Canona czy inny? Ja drukuje na matowych i wydruk jest idealny, właśnie zamówiłem błyszczące zobaczymy jak z tymi.

peter221
06-08-2012, 07:11
od zawsze drukowałem na matowych - wcześniej na Canonach 4500, 4600, 4700, 4800, a dopiero teraz pojawił się ten problem na 4950. Od zawsze też drukuję softem niecanonowskim - bezpośrednio z Photoshopa. Muszę chyba znaleźć kogoś z tym modelem drukarki i tam przetestować bo już rozkładam ręce w tej sprawie. Szkoda, że nie ma jakiegoś supportu technicznego dla drukarek Canon w Polsce.

TomiCan
07-08-2012, 00:36
Mam właśnie 4950 wcześniej miałem pixme ip3000, zawsze korzystałem z oprogramowania canonowskiego. Jak znajdę chwilę to wydrukuję z cs6 zobaczymy, dam znać.

Darexm1
20-08-2012, 16:20
Ja drukuje na canonowskim sofcie i nic takiego nie zauwarzyłem a spróbuj na sofcie canona czy też się powtarza ten błąd?

I take małe pytanko aby nowego tematu nie otwierać na jakich tuszach drukujesz jeśli orginały to nic więcej nie chce wiedzieć a jak zamienniki to jakie i gdzie profilowałeś?