PDA

Zobacz pełną wersję : Oświeltenie całej modelki w studio jedną lampą z srebną parasolką...



k-9
03-08-2012, 13:29
Cześć ;)

Dopiero zaczynam etap pracy w studio i już zostałem rzucony na głęboką wodę... Dostałem zlecenie wykonanie zdjęć kolekcji ubrań. Typowo katalogowe, podchodzące pod fashion. Niestety studio nie jest jeszcze w pełni kompletne... były problemy z lampami i zostałem z 3 lampkami made in czajna... mające 130ws (sugerując się napisem na obudowie...). Nie ma teraz czasu i pieniędzy aby kupić silniejsze lampy do sesji :( Więc muszę sobie poradzić z tymi chinczolami :/

Chciałem pracować na 1 lampie pod 91cm srebrną parasolką która oświetliła by i modelkę (całą...) i dać na dole srebrną blendę aby oświetli by nogi... mogą być one nie doświetlone...

Na profesjonalnych sesja zazwyczaj stosuje się duże octa na boomie które ładnie oświetla i modelkę i tło które nie jest wyżarte biała tylko wpada w przyjemny dla oka kolor szarości i jest fajny delikatny cień modelki.

Co myślicie o tej konfiguracji lampy?? Lampa jak już mówiłem jest chińska i nie wiem ile ona ma dokładnie mocy... muszę zrobić próbną sesję aby ocenić czy pod jedną parasolkę nie dać 2 lamp...

Może marto kupić jednak białą dużą parasolkę niż srebrną która odbiją bezpośrednio a nie biała która rozprasza...

grzegorzki
03-08-2012, 14:35
Materiały do tej kolekcji ubrań też pewnie chińskie, więc lampy będą pasowały jak ulał. Skoro nogi mogą być niedoświetlone i chcesz ustawić jedno źródło światła to będzie to mało 'typowo katalogowe'. Ale da się, jeśli klient zaakceptuje taką stylistykę.

matijaz
03-08-2012, 17:07
Nieprzepalone tło najlepiej zrobić osobną lampą ustawioną -2EV (przynajmniej ja tak kiedyś robiłem).

A myślałeś może o beauty dish?

Wantuch wszystkie swoje akty robi z jedną lampą. :)

r_m
03-08-2012, 19:20
da się, jeśli klient zaakceptuje taką stylistykę.
Lekki off-topic: jak studio składa się z 3 lampek 130Ws i srebrnej parasolki, to klient powinien zaakceptować cokolwiek :D



Dopiero zaczynam etap pracy w studio i już zostałem rzucony na głęboką wodę... Dostałem zlecenie wykonanie zdjęć kolekcji ubrań. Typowo katalogowe, podchodzące pod fashion. Niestety studio nie jest jeszcze w pełni kompletne...
Ale już jest studio, to dobry początek. Skoro już jest, to możesz zabrać kogoś zaprzyjaźnionego (nie jako "modelkę", bardziej jako manekina do testów światła), i w ciągu 10-15minut wypróbować swoje pomysły. Niektóre będą lepsze, inne gorsze, jeżeli nie będziesz zadowolony z efektów wstawisz tu swoje próby, opiszesz setupy i zapytasz, co można zrobić lepiej. Wtedy będziemy mieć jakąś podstawę do rozmowy, bo sposobów na oświetlenie modelki trzema lampami jest od groma. Jak nie masz nasadek do lamp, to są styropianowe płyty do ociepleń, czasem ściany i sufit w "studio" (jak mają odpowiedni kolor), czasem blok czarnego kartonu + taśma klejąca, koc ratunkowy z apteki (srebrno-złoty), białe prześcieradła (albo jakieś agro/geowłókniny) itd itd.



Chciałem pracować na 1 lampie pod 91cm srebrną parasolką
Srebrna daje ostre światło, myślę że wiesz o tym i celowo napisałeś o srebrnej parasolce? ;)


Na profesjonalnych sesja zazwyczaj stosuje się duże octa na boomie które ładnie oświetla i modelkę i tło które nie jest wyżarte biała tylko wpada w przyjemny dla oka kolor szarości i jest fajny delikatny cień modelki.
Albo się świeci na ścianę i sufit, a okta uzupełnia xxxxxxxxxxxxxxx