PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki skaner do zdjęć papierowych.



satriani
02-09-2004, 13:37
Jaki wybrać skaner aby przenieść papierowe odbitki do PC-ta.
Nie chcę skanować slajdów, przystawki itp nie będą więc mi potrzebne.

Głównie chciałbym zarchiwizować papierowe odbitki , których sie przez kilka lat uzbierało.
W pracy mam skanerfirmy Mustek (bardzo cienki jeśli chodzi o jego wysokość) przepraszam nie znam się za bardzo na typach skanerów, ale też nie mogę sobie w pracy skanować.

W media marktach to chyba jest ich ze 100 ale który wybrać.
Czy kupować skanery firm Mustek, Plustek itp czy lepiej HP, Canon, Epson

Czy te grubsze ze świetlówką są lepsze jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów?
Badzo dużych powiększeń też nie zamierzam stosować.

Pozdrawiam.

Krzychu
02-09-2004, 13:42
Jaki wybrać skaner aby przenieść papierowe odbitki do PC-ta.
Nie chcę skanować slajdów, przystawki itp nie będą więc mi potrzebne.

W media marktach to chyba jest ich ze 100 ale który wybrać.
Czy kupować skanery firm Mustek, Plustek itp czy lepiej HP, Canon, Epson


Kup Epsona i będziesz zadowolony - wszystko zależy oczywiście od tego ile masz kasy, ale w normalnym zakresie cenowym Epsony są generalnie uważane za najlepsze...



Czy te grubsze ze świetlówką są lepsze jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów?
Badzo dużych powiększeń też nie zamierzam stosować.
Pozdrawiam.

Ta świetlówka działa tylko przy skanowaniu materiałów transparentnych, przy odbitkach jest wyłączona i zasłonięta tą białą matą od spodu klapy więc specjalnego znaczenia w takim przypadku nie ma.

satriani
02-09-2004, 13:49
Dzięki za odpowiedź.

a co sądzisz o firmie Microtek, bo kolega chce mi sprzedać skaner tej firmy tylko że on jest na SCSI i muszę zainstalować jakiś dodatkowy kontroler, ale podobno da mi go gratis przy zakupie?

I powiedz mi jeszcze jedno, może się orientujesz , czy napalać się na te duże rozdzielczości optyczne?

[ Dodano: 02-09-2004 ]
Zwrócono mi jeszcze uwagę żeby wybrać skaner z rozbudowanym sterownikiem TWAIN.
Że niby regulacja krzywych itp już przy skanowaniu, ale czy to żeczywiście takie ważne?
Mogę przecież to zrobić w programie później. Jak myślicie?

Krzychu
02-09-2004, 13:53
Dzięki za odpowiedź.

a co sądzisz o firmie Microtek, bo kolega chce mi sprzedać skaner tej firmy tylko że on jest na SCSI i muszę zainstalować jakiś dodatkowy kontroler, ale podobno da mi go gratis przy zakupie?


Sorry, nie mam doświadczeń, używam Epsona właśnie.



I powiedz mi jeszcze jedno, może się orientujesz , czy napalać się na te duże rozdzielczości optyczne?


Zdecydowanie nie - odbitka zeskanowana w 300dpi zapisana bez kompresji da Ci duży plik, skanowanie w wyższych rozdzielczościach odbitek do domowych zastosowań jest bez sensu.

[ Dodano: 02-09-2004 ]


Zwrócono mi jeszcze uwagę żeby wybrać skaner z rozbudowanym sterownikiem TWAIN.
Że niby regulacja krzywych itp już przy skanowaniu, ale czy to żeczywiście takie ważne?
Mogę przecież to zrobić w programie później. Jak myślicie?

Dosyć istotne. Jak skaner czegoś nie zeskanuje (np. szczegółów w cieniach) to później można sobie w programie krzywymi mieszać do skutku. Epson w swoim Twainie oczywiście taką możliwość ma.

satriani
02-09-2004, 13:58
a wybierać sknaner w podobnej półce cenowej i podobnych możliwościach ze względu na dołączony soft?
a jeśli tak to który wybrać a który nie?
Chodzi mi o to czy np. Ulead PhotoExpress czy np Photoshop superzubożona wersja.
Może jakiś mi polecisz?

Krzychu
02-09-2004, 14:01
a wybierać sknaner w podobnej półce cenowej i podobnych możliwościach ze względu na dołączony soft?


To już sobie sam odpowiedz, większości to wisi bo używając spiraconych pełnych Photoshop'ów. Jeżeli też będziesz to to oprogramowanie co dołączą (poza Twainem) możesz spokojnie olać...

satriani
02-09-2004, 14:39
Ale ja nie chcę spiraconego softu.
Więc dlatego to pytanko.

Ostatnio pokazowe kontrole legalności oprogramowania nawiedzają sieci osiedlowena Śląsku.