PDA

Zobacz pełną wersję : Program -> zdjecia do dowodu, paszportu, ...



Drozdi
05-02-2006, 14:43
Chcialem Was zapytac, czy znacie nazwe jakiegos programu, ktory w bardzo szybki sposob rozmiesci kilka/kulkunascie zdjec (np. paszportowch) na formacie np. A4.

Chodzi mi o cos takiego, jak zrobil to Macio ale w photoshopie. (http://canon-board.info/showthread.php?t=8212&highlight=legitymacja)

Duty
05-02-2006, 15:24
Chcialem Was zapytac, czy znacie nazwe jakiegos programu, ktory w bardzo szybki sposob rozmiesci kilka/kulkunascie zdjec (np. paszportowch) na formacie np. A4.
Doskonale wywiąże się z tego Photoshop. Konkretne polecenie (w wersji CS2 PL) jest tu: Plik/Automatyzuj/Pakiet obrazków
Pojawi się okienko - wybierz najbardziej zbliżony do potrzeb układ, potem po prawej stronie na dole kliknij "Edytuj układ". Zmień tam jednostki na cm i pozmieniaj układ wg uznania.
Szczegóły są opisane w Helpie Photoshopa.

Drozdi
05-02-2006, 15:26
Pytam o taki programik, bo widzialem w Niemczech u fotografa, jak wczytywal pojedynczy obraz JPG, podal format wyjsciowy zdjecia (np. A4), wybral rodzaj (paszportowe) i program od razu rozmiescil zdjecia na calym formacie.

Trwalo to moze z 20 sekund.

Duty
05-02-2006, 16:02
Pytam o taki programik, bo widzialem w Niemczech u fotografa, jak wczytywal pojedynczy obraz JPG, podal format wyjsciowy zdjecia (np. A4), wybral rodzaj (paszportowe) i program od razu rozmiescil zdjecia na calym formacie.

Trwalo to moze z 20 sekund.
W photoshopie dorabiasz do tego zadanie i trwa 5 sekund - wiem, bo używam od 3 lat na co dzień też.

Tomasz1972
05-02-2006, 16:03
Pytam o taki programik, bo widzialem w Niemczech u fotografa, jak wczytywal pojedynczy obraz JPG, podal format wyjsciowy zdjecia (np. A4), wybral rodzaj (paszportowe) i program od razu rozmiescil zdjecia na calym formacie.

Trwalo to moze z 20 sekund.
Takie oprogramowanie ma większość labów cyfrowych .
Niektóre drukarki termosublimacyjne przeznaczone do drukowania zdjęć indentyfikacyjnych także mają taką opcję .
Osobiście korzystam z PSa .
Nagrałem zadanie w następujący sposób ( zdjęcie już załadowane do PSa : )
1) Zmień rozmiar - wpisuję potrzebny rozmiar .
2) utwórz warstwę z tła
3) powiększ obszar roboczy -podaję rozmiary wydruku
4) rozmieściłem według uznania kopiując warstwę
5) spłaszczenie obrazka
6) zapisanie .

Po otwarciu zdjęcia z 300D w max rozdzilczości i uruchomieniu zadania po 5s mam już zapisany plik z 4 paszportowymi fotami rozmieszczonymi na 10x15.

Drozdi
05-02-2006, 16:15
Super!

Dzieki za pomoc ;)

plech
05-02-2006, 16:44
Jest taki program, polski, wygodny i prosty. Nazywa sie....PhotoStudio. Kiedys byl do kupienia na allegro za kilka zlotych. Ja zanabylem i bardzo milo mi sie sprawuje. Poszukaj w necie. Stronka jest i mozna napewno kupic. Jak by byly problemy to pisz na PW to pomoge.
polecam
L

Duty
05-02-2006, 16:51
Takie oprogramowanie ma większość labów cyfrowych .
Niektóre drukarki termosublimacyjne przeznaczone do drukowania zdjęć indentyfikacyjnych także mają taką opcję .
Osobiście korzystam z PSa .
Nagrałem zadanie w następujący sposób ( zdjęcie już załadowane do PSa : )
1) Zmień rozmiar - wpisuję potrzebny rozmiar .
2) utwórz warstwę z tła
3) powiększ obszar roboczy -podaję rozmiary wydruku
4) rozmieściłem według uznania kopiując warstwę
5) spłaszczenie obrazka
6) zapisanie .

Po otwarciu zdjęcia z 300D w max rozdzilczości i uruchomieniu zadania po 5s mam już zapisany plik z 4 paszportowymi fotami rozmieszczonymi na 10x15.

Za pomocą "pakietu obrazków" zmieściłem 6 zdjęć 4x5cm na kartce 10x15. Zadanie operuje na pełnym zdjęciu z D60 (6mln pix). Po kliknieciu zatrzymuje się wyświetlając ramkę kadrowania (tę z cropa) - jeśli jest ok, naciskam enter i kończy piorunem, jeśli nie - myszką przesuwam ramkę, albo zmniejszam, obracam - i też naciskam enter.
Zapisałem sobie kilka pakietów i zadania robią teraz zdjęcia 4x5 4,5x6,5 6x9 2,7x3,2 5x5 itp.
Zadania te dobrze działają też na plikach przynoszonych przez klientów (rozmiary są różne).

Tomasz1972
05-02-2006, 18:09
Sposobów jest wiele , oczywiście zależnych także od wersji PSa , czy też innego softu . Każdy ma swoją wypróbowaną metodę , jednak najważniejsze by efekt był zgodny z naszymi oczekiwaniami .

Macio
14-02-2006, 22:53
Chcialem Was zapytac, czy znacie nazwe jakiegos programu, ktory w bardzo szybki sposob rozmiesci kilka/kulkunascie zdjec (np. paszportowch) na formacie np. A4.

Chodzi mi o cos takiego, jak zrobil to Macio ale w photoshopie. (http://canon-board.info/showthread.php?t=8212&highlight=legitymacja)

W sumie sam chętnie poczytam, bo do tej pory robiłem ręcznie ( ale też może dopiero z 4 fotki takie ludziom zrobiłem z rodziny i możle dlatego ;P )

jarecki
15-02-2006, 09:41
Jest taki mały program "Legitki" coś ok. 30 zł.Znajdziesz go na www.mitis.tej.pl/programy/.

Drozdi
15-02-2006, 11:19
Jarecki dzieki za ten link. Program chyba podrozal (73.19 zł z VAT).

jarecki
15-02-2006, 14:04
Na samym dole strony jest tańsza wersj Legitki II bez Pro.Mam jeszcze starszą wersję Legitki I i wystarcza.

box
07-08-2009, 22:54
witam mam sprawe mogł by ktoś nagrać ta akcje i umieścić ja??

Tibby
06-05-2016, 22:32
Troche stary temat, ale czy jest jakiś aktualny - niedrogi program do produkcji zdjęć dowodowych? Ważne by szybko i łatwo drukować prosto z jpg, coś jak Dokumenty Pro 7 (500zł, sporo...)? Dzięki

r_m
06-05-2016, 23:06
Wspomniany wcześniej program "Legitki 2" jest dostępny gratis, ale jego funkcjonalność mocno się różni od "Dokumenty".
Pół żartem, pół serio: w jednym zakładzie foto widziałem na wyświetlaczu aparatu przyklejoną folię z zaznaczonym szablonem "główki" paszportowej (wtedy biometryczne były tylko do paszportów). Jeśli od razu w aparacie zdjęcie było dobrze wykadrowane (i dobrze oświetlone, ale z tym chyba nie ma problemu), można było drukować bezpośrednio z karty, bez komputera. Chyba nic szybszego i łatwiejszego nie da się wymyślić.

Volatile
12-05-2016, 18:05
Do tego wystarczy też Lightroom (picture package). O ile oczywiście masz ;)