PDA

Zobacz pełną wersję : Lacie 320 problem



adamx25
31-07-2012, 11:53
Witam
Od dłuższego czasu uzywam monitora Lacie 320 wraz z kalibratorem blue eye pro. Ostatnio zmieniłem system operacyjny i kartę. Komputer odmówił automatycznej, sprzetowej kalibracji, i muszę kalibrować ręcznie. Wcześniej miałem inna karte i wszystko było ok.
Próbowałem z róznymi sterownikami, róznymi wersjami blue eye pro a także z Eye-one Match 3.Wydaje mi się, że problem leży w Widowsie gdyż nie wykrywa monitora jako Lacie tylko jako rodzajowy monitor pnp albo sterowniki catalyst
Ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu.
W tej chwili mam windows 7 64bit i kartę ATI Radeon HD 5700.
Aha, używam dwóch monitorów ale jak odłaczyłem jeden problem jest taki sam.

czornyj
31-07-2012, 12:09
Spróbowałbym z oprogramowaniem NEC SpectraView II, lub basICColor display. LaCie 320 to rebrandowany NEC 2090UXi, może oprogramowanie dla NECzka go łyknie?

adamx25
01-08-2012, 22:36
Niestety Spectra View II nie wykrywa kompatybilnego monitora. Szukam basICColor ale nie mam nadziei.
Używa ktoś Lacie 320 bez problemów?
A może ktoś wie jak zmusić Windę do wykrycia tego monitora. Sterowniki Catalyst wykrywaja go niby poprawnie

czornyj
01-08-2012, 22:53
Kalibracja sprzętowa wymaga komunikacji z monitorem za pomocą standardu DDC/CI. Czasem niestety zdarza się, że stery/karty źle wspierają/nie trzymają standardu DDC/CI i skomunikowanie się z monitorem nie jest możliwe. Proponuję zaktualizować sterowniki karty graficznej do najnowszych - a jeśli to nie pomoże, instalować sukcesywnie kolejne wcześniejsze wersje sterów.

adamx25
30-03-2013, 00:11
Znowu mnie naszło na walkę z monitorem. Czy ma ktoś Lacie 320?? Prosze o kontakt