PDA

Zobacz pełną wersję : Profile kolorów.



satriani
02-09-2004, 13:27
Ostatnio ściągnąłem fajny programik do kalibracji kolorów ze strony Agfa, ponieważ wykonuję odbitki właśnie w Agfie i przesyłam netem bardzo mi się ten sofcik przydał.

Oczywiście po przestawieniu profilu kolory i ich nasycenie oraz barwa zmieniają się i to znacznie.

Czy mogłby mi ktoś podszepnąć jakiś fajny programik freewarowy w którym edycja kolorów byłaby bardziej zaawansowana niż w photoeditorze i programie do aparatu Canona.
Przydałby się taki w którym sa np gotowe wzorce do zmiany nasycenia i kontrastu

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Vitez
02-09-2004, 22:21
Bede strzelal, ale chyba twoje wymagania spelni tylko Gimp :roll:

satriani
03-09-2004, 10:59
spróbuję go sobie ściagnąć, ale czy w Gimpie jest możliwość stosowania plug-inów np. konkretnie optikvervelabs-a?

[ Dodano: 03-09-2004 ]
A może słyszałeś lub widziałeś czy można sobie kupić jakiś poradnik do Gimpa w formie papierowej lub ściągnąć elektroniczne.
Nigdy z nim nie miałem do czynienia tylko o nim slyszałem.

Vitez
03-09-2004, 21:17
ale czy w Gimpie jest możliwość stosowania plug-inów np. konkretnie optikvervelabs-a?

Nie wiem, nigdy go nie uzywalem. Wiem tylko ze jest rownie potezny co Photoshop, ale darmowy i z pokrecona logika obslugi.



A może słyszałeś lub widziałeś czy można sobie kupić jakiś poradnik do Gimpa w formie papierowej lub ściągnąć elektroniczne.
Nigdy z nim nie miałem do czynienia tylko o nim slyszałem.

Uwielbiam ludzi ktorzy zadaja pytanie na ktore mozna latwo znalezc odpowiedz w google :?

Efekt 10 sekund szukania, po wpisaniu w google.pl : gimp+poradnik
http://www.gimp.signs.pl/

Mogles sam to zrobic :roll: