PDA

Zobacz pełną wersję : [EOS350D] Problem z komunikacja z kompem



hroboskop
04-02-2006, 22:00
Witam, mam problem.
Nie moge sciagac zdjec z aparatu (proba wykonania zdjecia 'zdalnego' tez nie przynosi rezultatu). Przeinstalowalem orpogramowanie, zmienilem port USB, sformatowalem karte CF, ale wciaz nic. Symptomy sa mniej wiecej takie, ze przy probie wywolania apaplikacji 'CameraWindow', zarowno bezposrednio jak i przez 'ZoomBrowser EX' dostaje informacje, ze aparat jest zajety przez inna aplikacje. Oczywiscie to nieprawda, bo dotychczas tak sie nie dzialo, resetowalem kompa wielokrotnie itp., ale wciaz to samo. Czasem komunikat mowi, ze nie moze znalezc aparatu, a czasem nic nie dzieje, tylko przez chwile kursor myyszki zamienia sie w klepsydre (na moment gdy aplikacja sie laduje). Aparat zachowuje sie jakby sie zawieszal, czy cos. Jesli jest ustawiony tryb komunikacji Print/PTP to miga wciaz napis 'busy' jesli 'PC connection' to nic nie miga. Karta CF jest chyba dobra, bo aparat wciaz robi zdiecia, ktore mozna przgladac na wyswietlaczu. Na kompie raczej nic co mialoby wplyw na komunikacje z aparatem nie instalowalem ostatnio (skanery czy podobne urzadzenia).
Please help!

grregorry1
04-02-2006, 22:43
napisz jaki posiadasz windows??

hroboskop
04-02-2006, 23:05
Windows 2000 SP4.

grregorry1
05-02-2006, 00:30
Powiem tak. Posiadam win xp i nie instalowałem oprogramowania do aparatu. System widzi go jako dysk wymienny. Klikam na " Mój komputer" i tam znajduje cos takiego "EOS Kiss_N REBEL_XT 350D" klikam, zaznaczam zdjecia ktore chce sciagnac na dysk twardy. Polecam odinstalowanie wszelkiego oprogramowania do aparatu. Zresetuj kompa, podłącz aparat wtedy komp znajdzie nowy sprzet i powinien poprosic sie o wlozenie kompaktu dolaczonego do aparatu. Sprobuj tak zrobic i napisz czy cos pomogło.

KORD/EPKK
05-02-2006, 02:12
Powiem tak. Posiadam win xp i nie instalowałem oprogramowania do aparatu. System widzi go jako dysk wymienny. Klikam na " Mój komputer" i tam znajduje cos takiego "EOS Kiss_N REBEL_XT 350D" klikam, zaznaczam zdjecia ktore chce sciagnac na dysk twardy. Polecam odinstalowanie wszelkiego oprogramowania do aparatu. Zresetuj kompa, podłącz aparat wtedy komp znajdzie nowy sprzet i powinien poprosic sie o wlozenie kompaktu dolaczonego do aparatu. Sprobuj tak zrobic i napisz czy cos pomogło.
No dobra ale skad wiesz ktore zdjecia kopiowac jak winda nie widzi rawow?
Chyba ze robisz na "zielonym" ;)

@hroboskop
Jak probujesz cos odpalic i Ci wyskakuje komunikat ze aparat zajety przez inna aplikacje to nacisnij trzech kroli (Ctrl+Alt+Del) i zobacz w procesach czy faktycznie ktoras aplikacja zwiazana z obrobka zdjec przypadkiem go sobie nie przypisuje.
Aha i jeszcze jedno. Odpal system w trybie awaryjnym (podczas startu F8 i wybierz Tryb awaryjny) i wtedy spruboj cos zrobic. Tryb awaryjny potrzebuje tylko niezbedne procesy do dzialania windy wiec wszelkie inne programy nie beda dzialac w tle.
A czy masz odpowiednie sterowniki z plyty do Twojej windy (2000)?

Pozdrwawiam

Vitez
05-02-2006, 02:58
Nie napisales czy i dlaczego nie uzyjesz czytnika kart CF? Szybciej, wygodniej, RAWY na pewno zgra, bez klopotow ze sterownikami...

anwa
05-02-2006, 11:08
Tylko proponuję zakupić czytnik z możliwością pracy przez USB2. USB1 przy matrycy już 5 mln długo wczytuje fotki, nie mówiąc o innych większych matrycach. Zawsze stosuję czytnik, jest to zdecydowanie wygodniejsze niż transmisja po przez aparat. pzdr

tadek
05-02-2006, 11:25
i polecam programik ktory napisal MXW udez do kolesia to ci go z pewnoscia udostepni
program naprawde fajny

hroboskop
05-02-2006, 11:34
Jak probujesz cos odpalic i Ci wyskakuje komunikat ze aparat zajety przez inna aplikacje to nacisnij trzech kroli (Ctrl+Alt+Del) i zobacz w procesach czy faktycznie ktoras aplikacja zwiazana z obrobka zdjec przypadkiem go sobie nie przypisuje.

Nie ma zadnej podobnej aplikacji, a przynajmniej na liscie procesow tego nie widac. Przy okazji zamiast klikac Ctr+Alt+Del i wybierac 'Manager Zadan' prosciej jest wciasnac Ctr+Alt+Esc lub wybrac to z menu pod prawym klawiszem na pasku zadan (trzba kliknac na obszarze, gdzie nie ma ikon).



Aha i jeszcze jedno. Odpal system w trybie awaryjnym (podczas startu F8 i wybierz Tryb awaryjny) i wtedy spruboj cos zrobic. Tryb awaryjny potrzebuje tylko niezbedne procesy do dzialania windy wiec wszelkie inne programy nie beda dzialac w tle.

W trybie awaryjnym nic sie nie zmienia. Mysle, ze komunikat o zajetosci aparatu nie jest prawdziwy.



A czy masz odpowiednie sterowniki z plyty do Twojej windy (2000)?

Nie sadze, zeby byly jakiekolwiek potrzebne poza tym co bylo na plycie dostarczonej przez Canona, skoro aparat jeszcze tydzien temu dobrze wspolpracowal z kompem.



Nie napisales czy i dlaczego nie uzyjesz czytnika kart CF? Szybciej, wygodniej, RAWY na pewno zgra, bez klopotow ze sterownikami...
Nie kupilem sobie dotychczas czytnika, wiec nie uzywalem go. Wiem, ze wiele osob to poleca, ale sadze, ze jednak wetkniecie do gniazdka wtyczki miniUSB jest prostsze niz wyjmowanie karty z aparatu.
Tak czy inaczej bez wzgledu na to czy uzyje czytnika czy nie, to wydaje mi sie, ze mam niesprawny aparat i to mnie martwi.

hroboskop
05-02-2006, 16:21
Witam,
Rozwiazanie okazalo sie proste.
Grzebiac w uslugach sysemu wylaczylem kilka dni temu usluge o nazwie:
'Still Image Service' C:\WIN\system32\stisvc.exe.
Najwyrazniej jej dzialanie jest niezbedne do uruchomienia programu
CameraWindow.
Przy okazji mysle, ze mozna to uznac za blad Canona, bo dobry program powinien sam uruchomic potrzebna usluge. Dopiero ustawienie trybu uruchamiania uslugi na 'Wylaczony' powinno uniemozliwiac jej uruchomienie. Tymczasem ja wylaczylem te usluge zostawiajac tryb uruchomiania jako 'Reczny', a jednak usluga nie byla uruchamiana.
Tak czy inaczej odowiedz sie znalazla, aparat dziala, a juz zdazylem nawet na allegro kupic nowy kabelek usb, bo myslalem, ze mojemu cos nie gra:)
Dziekuje wszystkim, ktorzy starali sie mi pomoc.
Pozdrawiam.

Vitez
05-02-2006, 22:19
Nie kupilem sobie dotychczas czytnika, wiec nie uzywalem go. Wiem, ze wiele osob to poleca, ale sadze, ze jednak wetkniecie do gniazdka wtyczki miniUSB jest prostsze niz wyjmowanie karty z aparatu.


Zalety czytnika:

1) nie wymaga sterownikow
2) moze byc na stale podpiety do komputera (wkladamy i wyjmujemy karte)
3) szybszy transfer
4) nie wymaga specjalistycznego oprogramowania by sie dobrac do swoich zdjec i je sciagnac na komputer
5) jak podlaczony aparat kladziesz na ziemi to sie brudzi/kurzy/ktos moze nadepnac
6) jak podlaczony aparat kladziesz na biurku to ktos moze pociagnac kabel (dziecko/zwierze/ktokolwiek) i po aparacie... czytnika mniej szkoda, karta pamieci wytrzyma upadek w czytniku
7) czytalem juz o przypadkach zuzytego gniazda miniUSB w aparacie, nie zauwazylem jeszcze zgloszenia zuzytych drzwiczek od CF... jedynie piny w gniezdzie CF wygiete/wylamane jak ktos na odwrot karte wkladal :roll: .

Wady czytnika:

1) wkladanie/wyjmowanie karty - nic sie od tego nie zuzywa ale odrobinke dluzej trwa
2) trzeba pare zlotych zaplacic

birez
05-02-2006, 22:36
Zalety czytnika:
(...)


No i last but not least: czytnik dziala bez problemu rowniez pod mniej popularnymi systemi z pod znaku pingwina ;)

No i zawsze moze nam jako wielgachny pendrive sluzyc



2) trzeba pare zlotych zaplacic


Dodac nalezy ze w zestawieniu z cena reszty sprzetu (chociazby oryginalnymi canonowskimi dekielkami) nie jest to wygorowana cena...

Tomasz Golinski
05-02-2006, 22:42
No i last but not least: czytnik dziala bez problemu rowniez pod mniej popularnymi systemi z pod znaku pingwina ;)

Aparat przez kabel też działa. Nawet lepiej niż pod win.

birez
05-02-2006, 22:50
Aparat przez kabel też działa. Nawet lepiej niż pod win. Zanim napisze ze "nie", wypadalo by mi updatenac najpierw gphoto czy inne ustrojstwo i sprawdzic jeszcze raz ale jestem zbyt leniwy, wiec napisze:

"Hmmm... ostatnio jak sprawdzalem to nie dzialalo to najlepiej (przynajmniej z moim body) - wygodniej zdecydowanie cfke podlaczyc"

:twisted:

EDIT: Aczkolwiek dodam, ze np. taki Nikon d70 dziala bez najmniejszych problemow.