PDA

Zobacz pełną wersję : LCD i lustro



mungo
04-02-2006, 19:07
Mam Canona 350D. W wyświetlaczu LCD jakieś trzy dni po kupieniu pojawił się kurz. Nie wiem czy to kurz, czy coś innego, w każdym bądź razie coś co wygląda jak kurz zebrało się w lewym dolnym rogu wyświetlacza-nie przeszkadza specjalnie, ale troszke wkurza. Póki aparat jest na gwarancji chciałbym się dowiedzieć, czy warto sobie czymś takim zawrać głowę, czy nie?
Drugi problem, polega na tym, że aparat ma jakieś jedno zarysowanie na lustrze-w robieniu zdjęć niczym nie przeszkadza, ale mimo wszystko troszeczkę denerwuje:mad: Czy z tym także mam zgłosić się do serwisu, czy lepiej nie?
Za pomoc dziękuje:)

piast9
04-02-2006, 21:28
Jak na nowy aparat to dość kiepsko to wygląda. Syf pod wyświetlaczem i porysowane lustro. Kupiłeś nowy czy używany?

To znaczy rzeczy te nie przeszkadzają technicznie rzecz biorąc w robieniu zdjęć, ale kto wie co tam jeszcze jest...

Michal-Czuba
04-02-2006, 23:24
Porysowane lustro? Tzn widzisz to po odkręceniu obiektywu, czy może w wizjerze? Bo jeśli w wizjerze to niekoniecznie lustro... w każdym razie jeśli kupiłeś go nowego, na gwarancji Canon Polska to może warto się temu bliżej przyjrzeć. Aha - i nie daj sobie wmówić, że to Ty w jakiś sposób porysowałeś lustro, bo wydaje mi się, że mogą chcieć Cię do tego "przekonać".

mungo
05-02-2006, 00:54
Po odkręceniu obiektywu widać ryskę na lustrze. Aparat kupiłem nowy, w sklepie www.cyfrowe.pl

piast9
05-02-2006, 02:11
Skoro nowy to ja bym poszedł do sklepu z oburzeniem, byle kulturalnie wyrażonym. Pójście na udry zwykle przynosi efekt przeciwny do zamierzonego.. Bo kurz we wnętrzu i rysy to nie są cechy nowego produktu.

mungo
05-02-2006, 12:39
Aparat mam już od października i od początku widziałem te wady, jednak po spytaniu znajomego fotografa, który stwierdził, że takie rzeczy nie przeszkadzają w robieniu zdjęciu, a jak zaczną mi rozkręcać aparat, to potem może być jeszcze gorzej. Zwrot do sklepu nie wchodzi raczej w rachube, bo kupiłem go kilka miesięcy temu, więc jak już gdzieś bym go reklamował, to raczej w serwisie canona.

Michal-Czuba
05-02-2006, 12:49
więc jak już gdzieś bym go reklamował, to raczej w serwisie canona.
I jak im udowodnisz, że to nie Ty porysowałeś lustro?

mungo
05-02-2006, 13:13
Nie mam pojęcia, ale coś spróbuje się wykombinować.:)

Michal-Czuba
05-02-2006, 15:45
Nie mam pojęcia, ale coś spróbuje się wykombinować.:)
Wydaje mi się, że będzie ciężko... ale powodzenia.