PDA

Zobacz pełną wersję : 430 EX II nie reaguje na wyzwalanie radiowe, dlaczego?



Allenis
22-07-2012, 02:38
Witam

W gąszczu informacji, po przejrzeniu miliona wątków po 100 stron każdy jestem w stanie powiedzieć tylko "nic nie rozumiem"...
Dlatego proszę Was o pomoc!

To moja pierwsza przygoda z bezprzewodowym wyzwalaniem 430 EX II. Kupiłam radiówkę phottix'a, podpięłam odbiornik i niby wszytko jest jak powinno być, ale lampa w ogóle nie reaguje. Nie reaguje również na drugą lampę - studyjną- , ale przecież nie ma fotoceli więc to chyba nic dziwnego.

Jako totalny amator nie wiem zupełnie w czym tkwi problem, spece w sklepie fotograficznym zarzekali się, że wyzwalacz radiowy będzie współpracował jak ta lala.

Póki co zamiast błysków, miga mi tylko czerwona lampka z przodu...

Czy ktoś mógłby mi może podpowiedzieć, co mogę robić źle, lub co powinno być ustawione w teorii, żeby wyzwalanie działało w praktyce?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

--- Dodano kolejny post ---

Otrzymałam pomoc i sprawę udało się rozwiązać, więc wątek jest nieaktualny (nie widzę niestety opcji usuń).

BartKubi
27-07-2012, 23:16
Witam

po przejrzeniu miliona wątków po 100 stron każdy .
Witaj,
Skoro przejrzałaś tyle stron i nie znalazłaś odpowiedzi (za pierwszym razem), może podzielisz się przynajmniej informacją co było przyczyną braku wyzwalania, możliwe że inni, będą mieli podobny problem, i nie będą musieli zakładać nowego wątku tylko przeczytają jak sobie Ty poradziłaś.
Pozdrawiam

krzys41
28-07-2012, 11:13
a kanały na odbiorniku i nadajniku masz dobrze ustawione.

jesli miga lampka wyglada ze jest przestawiona na inny tryb ,przynajmniej tak było w nikonach .

kosdkp
05-08-2012, 16:42
jesli miga lampka wyglada ze jest przestawiona na inny tryb ,przynajmniej tak było w nikonach .
No raczej:) Wyłącz tryb slave, najłatwiej z poziomu body.
Jeśli to nie pomoże, sprawdź na innej lampie, może masz zwalony odbiornik/nadajnik.