PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw Canon Test Canon EF 24-70 mm f/2.8L USM



koofuku
18-07-2012, 13:48
Mam nadzieję że mnie nie zjecie:P

Od kwietnia mam 5D Mark II wraz z obiektywem 24-70 Canona problem w tym że zdjęcia (imprezowe) robione na dość specyficznych ustawieniach nie wychodzą tak ładnie jak w przypadku Canona 50d i Tamrona 17-50 f 2,8. Bardzo kiepsko działa AF w słabym oświetleniu (co najmniej 30% zdjec jest nieostrych z całej fotorelacji), gdzie przy 50-tce to było może kilka zdjęć (ale bardzo rzadko), w post produkcji ujawniają się brzydkie abberacje chromatyczne, w przypadku gdy obiekt jest nieostry na pierwszym planie a na drugim planie jest ostra postać bardzo brzydko rysuje się ta nieostra postać( wiem że piszę trochę łopatologicznie ale staram się objaśnić istotę problemu z którym się borykam), zastanawiam się czy mam jakiś felerny egzemplarz czy może jest to po prostu jego uroda a raczej brzydota, w każdym razie nie znalazłam w testach takich informacji.Proszę o pomoc!!!

MacGyver
18-07-2012, 14:27
Problem z ostrością wynika z wyboru puszki: AF 5D MkII ma się nijak do AF w 50D. Przykre, ale prawdziwe.

koofuku
18-07-2012, 15:36
to jaką lepiej kupić do fotografii imprezowej bo 50 jest już na wykończeniu :( i teraz niewiem co kupić czy 7D czy może coś amatorskiego, czytałam że 5D mark II jest idealny do slubow ale jak ma taki słaby AF to jak:((( nie rozumiem

mxw
18-07-2012, 15:43
najpierw, please, zdecyduj się na jeden wątek, a dopiero potem wybieraj body:
:arrow: http://www.canon-board.info/pierwsza-pomoc-awarie-usterki-problemy-56/obiektyw-canon-ef-24-70-mm-f-2-8l-usm-84981/ (http://www.canon-board.info/pierwsza-pomoc-awarie-usterki-problemy-56/obiektyw-canon-ef-24-70-mm-f-2-8l-usm-84981/)

poza tym te pokazane błędy to ewidentnie problem ze światłem i obróbką, nie szkłem. :roll:

koofuku
18-07-2012, 15:45
to nie jest problem z obrobka bo taka obrobka pokazana na zdjeciu z 5D wyglada duzo lepiej na zdjeciu z 50d

- - - Updated - - -

ok kasuje ten watek przenosze sie tam przepraszam

dinderi
18-07-2012, 16:11
to nie jest problem z obrobka bo taka obrobka pokazana na zdjeciu z 5D wyglada duzo lepiej na zdjeciu z 50dTo jest problem obróbki zdjęć, nie puszki, nie obiektywu. Pliki z róznych aparatów trzeba inaczej obrabiać, aby otrzymać te same efekty. Kiedyś wstawiałem róznicę między identycznymi zdjęciami z 7D, a 5D, poddanymi identycznemu procesowi. Nie było wielkich róznic, ale były widoczne.

Jeśli 5DII Ci nie pasuje do imprez, ze względu na AF (mi pasuje, jak jest naprawdę ciemno to zakładam lampe i wspomaganie AF), to pomyśl o 7D lub 5DIII.

pawelo1
18-07-2012, 19:23
tak jak dinderi napisał zakup sobie najlepiej 5DIII będziesz miała wszystko oki i problemów z af nie będziesz mieć, pełna klatka więc wyższe iso użyteczne. Napewno będziesz zadowolona z zakupu jak i ze zdjęć.