PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pixel knight



travis25
17-07-2012, 22:37
Witam
kilka dni temu zakupiłem pixel knight TR -332
i mam taki problem mam canona 50D i lampkę 580ex II
ustawiłem nadajnik i odbiornik na ten sam kanał i lampka wyzwala błysk
chcąc ustawić moc lampy w nadajniku już błysku nie wyzwala
co może być przyczyną ? coś źle ustawiłem
próbowałem na wszystkie sposoby w TTL i M i to samo

czy ktoś miał podobny przypadek? z góry dziękuję za pomoc.

marw
20-07-2012, 23:14
Coś jest nie tak z tymi pixelami. W moim przypadku sytuacja wyglądała następująco. Jakiś czas temu kupiłem zestaw pixeli. Wszystko działało bez problemu na 50d + 580exII, a i czasami ze starym sunpakiem do 1/250. Ostatnio postanowiłem dokupić drugi nadajnik i zaczęło się.... Nie chciały ze sobą współpracować, a do tego jak łączyłem nowy odbiornik ze starym nadajnikiem to dopiero były cyrki. Postanowiłem wysłać całość do serwisu, myśląc że może aktualizacja firmware'u załatwi sprawę. Jak się okazało panowie odesłali gdzieś tam jeszcze bo widocznie nic się nie dało zrobić i dzisiaj przyszedł do mnie całkiem nowy zestaw (1 nadajnik + 2 odbiorniki). Ucieszony, że będę mógł w końcu podpiąć dwie lampki bez problemu, rozpakowałem wszystko i znowu okazało się, że nie będzie tak łatwo. Ani jeden odbiornik nie pracuje prawidłowo z nadajnikiem. Przy 50d po podpięciu do 580 błysk w trybie ettl i M wyzwala się dopiero od czasów 1/320 i wzwyż, a poniżej lampa nawet nie błyska. Dodatkowo w trybie ettl tylko przy pierwszym błysku lampa pokazuje prawidłową przysłonę. Po zmianie na inną, pozostaje wciąż ta sama. 50d ma soft 1.0.9. Z kolei po podpięciu nadajnika do 400d w trybie ettl błysk na zdjęciu zarejestrowany jest od 1/250. A poniżej lampa błyska, ale nie widać efektu na zdjęciu. Z przysłoną jest tak samo jak przy 50d, czyli zmienia się tylko za pierwszym razem. Przy manualu wszystko jest ok. Nie mam zielonego pojęcia co z tym fantem zrobić... Czyżby najnowsze pixele miały problem ze starszym sprzętem? WTF?