PDA

Zobacz pełną wersję : EF-610 DG ST czy YongNuo YN-560



tameff
16-07-2012, 22:16
Witam, zastanawiam się nad kupnem lampy. Budżetu dużego nie mam. Dlatego pierwsza myśl poszła w stronę YongNuo. Jednak po wizycie w sklepie zauważyłem tą sigmę. Z ciekawości sprawdziłem cenę i
znalazłem na allegro ciekawą ofertę http://allegro.pl/show_item.php?item=2485816456 zastanawiam się czy nie ma haczyka w tej ofercie.
Wiem że to ciężko porównać te dwie lampy bo jedna jest manualna a druga nie.
Czy ta Sigma jest godna uwagi czy lepiej brać tańszą lampę o której słyszałem i czytałem prawie same pozytywne opinie.
Co poradzicie?

pathar
17-07-2012, 10:56
To zależy czy potrzebny Ci jest TTL, bo jeśli lampa ma być głownie używana poza body do "strobingu"(gdzieś na statywie, z parasolką etc.) to w zupełności wystarczy manualna YN-560. Sam posiadam dwa egzemplarze YN-560 i bardzo sobie je cenię. Natomiast jeśli lampa ma pracować na stopce aparatu, to TTL będzie potrzebny. Tej sigmy nigdy nie używałem, więc ciężko mi się wypowiadać na jej temat. Ale Youngnuo też posiada model z TTL-em, mianowicie YN-565 EX. Może warto się nad nią zastanowić.

sylwek2k
17-07-2012, 13:51
Czy ta Sigma jest godna uwagi czy lepiej brać tańszą lampę o której słyszałem i czytałem prawie same pozytywne opinie.
Co poradzicie?
Zebys sie zastanowil, jak chcesz wykorzystac lampe... bo od odpowiedzi na to pytanie, zalezy w ktora strone isc musisz...

Sigma nie bedzie nadawac sie do pracy poza body, YN do pracy na body ;)

tameff
17-07-2012, 20:13
Chodzi mi o sprzęt na body. Mam teraz Sunpaka PZ42X ale poszły mi w nim zaczepy od baterii. Niestety na taśmie się luzuje i w ważnych chwilach potrafi zawodzić. YN na body też się chyba nadaje, lecz 100% manualnie. Może macie jakieś inne ciekawe propozycje. Widziałem w Gdyni w komisie lampę Canona 540EZ za 450zł jednak chyba nie działa najlepiej z cyfrowymi lustrzankami. Poza tym nie wiem czy jest sens ładować kasę w starocia. YN-565 EX jest ciekawa tylko teraz jest trochę droga. Trzy dni temu kupiłem obiektyw Tamrona 17-50 f/2.8 VC i trochę mnie to z kasy kosztowało. Ale jeśli ta YN-565 EX jest naprawdę dobra to może poczekam z zakupem jeszcze trochę.