PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusja o zasadach forum Tips & Tricks



Kubaman
03-02-2006, 23:17
Witam,
zgodnie z propozycją regulaminu autorstwa thorina, zakładam nowy wątek dla ewentualnej dyskusji o kształcie tego forum. Tym samym ogłaszam, że wątek w dziale administracyjnym traci znaczenie ;)

Kubaman
04-02-2006, 12:14
Widzę, że jeszcze nie wszyscy się zorientowali, że mamy w T&T Regulamin - zapraszam do lektury tutaj. (http://www.canon-board.info/announcement.php?f=38&a=10)
Oczywiście już wcześniej publikowaliśmy ogłoszenie o zasadach funkcjonowanie forum moderowanego, ale tak dla przypomnienia polecam tutaj. (http://www.canon-board.info/announcement.php?f=38&a=8)

Vitez
05-02-2006, 01:48
Ale bezduskysyjnie to lykneli :roll: .
Zaufanie czy postrach? ;)

Tomasz Golinski
05-02-2006, 01:52
Discusion is futile. You will be assimilated.

Jac
05-02-2006, 02:14
Poprostu powstanie nowego forum zostalo bardzo dokladnie przedyskutowane na IRC'u :mrgreen: nie moze sie nie podobac :-)

Vitez
05-02-2006, 03:11
Discusion is futile. You will be assimilated.

A gdzie "lower your shields" ? ;)

eternus
21-02-2007, 18:24
Przeniesione !!! http://www.canon-board.info/showthread.php?t=19896

bomba! dzieki piekne za to opracowanie.

A moze ktos by sie pokusil, o opisanie w tym stylu sensownych metod robienia ze zdjec kolorowych, fotek czarno-bialych w photoshopie?

Bo zwykle zerowanie nasycenia, jak slusznie wiele osob zauwazylo, wyglada dosc sztucznie.

bruckner
10-03-2007, 19:20
A moze ktos by sie pokusil, o opisanie w tym stylu sensownych metod robienia ze zdjec kolorowych, fotek czarno-bialych w photoshopie?
Właśnie.
Kto się podejmie :)
to by było dobre. :D
pozdr

Janusz Body
10-03-2007, 20:25
Właśnie.
Kto się podejmie :)
to by było dobre. :D
pozdr


Tu sie nie ma co rozpisywać :)

W wywołaniu RAW za pomocą CameraRAW trzeba zjechać saturation do zera a potem w zakładce Calibration jeżdzić suwakami Hue/Saturation do woli. Chyba nie ma lepszej metody poza jakimiś spec-pluginami w stylu BW Workflow Pro Mirandy.

Tyle, ze i mój i obadwa posty powyżej z "dyskusją o zasadach" trochę mało wspólnego mają :)

shaqi
24-01-2008, 14:29
mam taka mala uwage

bywa ze w tipsach brakuje zdjec poniewaz nie ma ich juz na serwerze

nie wiem jak to jest z cb i jakim dysponuje serwerem ale czy w tych tipsach i szkole cb nie mozna by bylo aby moderatorzy wrzucali zdjecia do nich na serwer.

bez zdjec te dwa podfora traca swoje zadania
a jest juz sporo topikow bez zdjec

pozdrawiam

Kubaman
25-01-2008, 21:54
uwaga słuszna, tylko nie rozumiem czemu moderatorzy mają płacić za utrzymanie T&T? Bo serwer zazwyczaj kosztuje.

shaqi
26-01-2008, 11:05
z moich slow nie wynika ze moderatorzy maja placic
nie wiem jak hazan tam to wszystko poustawilal z serwerem
ile macie miejsca na serwerze itd

tego nie wiem
a wiem tyle ze kilka zdjec w jpg kompresja 70% nie zajmie wiele miesja w tych kilkudziesiecu topikach.
wiec tak mysle ze forum powinno sie upchnoc z tymi fotami na jednym serwie.

ale to tylko mmoje domysly i jak tak nie jest to chyle czola i posypuje sie popiolem :P

z drugiej strony zawsze mozna zrobic konto na prv lub yoyo gdzie ten drugi daje konto 20mb bez reklam i tam ktorys z moderatorow bedzie dawal zdjecia

i tak wiedza ktora sie gromadzi na forum bedzie stale do wysysniecia z forum i przelania do glowek poczatkujacych fotografikow. a jest sie od kogo uczyc np janusz body wie bardzo wiele o przestrzeniach barwnych i to fachowa pomoc.

pozdrawiam

Kubaman
27-07-2008, 11:17
Wprowadziłem kilka korekt numeracji, dwa numer T&T się powtarzały, jeden gdzieś się zapodział. Teraz jest OK.

http://www.canon-board.info/showthread.php?t=20959

Janusz Body
12-07-2011, 14:16
Po przerwie spowodowanej problemami z serwerem linki do filmików w #68 / #69 / #70 znowu działają.

Janusz Body
30-06-2012, 06:25
Linki do filmików z #68 / #69 / #70 zostały zmienione. Pliki przeniesione na serwer Canon-Board.

Serdeczne dzięki Myslidarowi za dotychczasowy hosting plików. Myślę, że w imieniu wszystkich, którzy z tegoż hostingu skorzystali.

Dzięki Myslidar :-)

Jacek_Z
02-02-2018, 00:22
Patrzę sobie na strukturę forum, na działy - ta baza wiedzy cenna, ale ... mało w niej wątków, a wątki sa bez zdjęć, co czyni je nieco bezużytecznymi (większość z nich).
Szkoda usuwać takie "wiedzowe" wątki. Czy da się uzyskać na nowo te zdjęcia?
Mamy od niedawna hosting, teraz to już będzie zostawało na wieki.