PDA

Zobacz pełną wersję : Marko flash, bądź sun-box... flesze studyjne



adamek
03-02-2006, 15:13
Witam!
Ktoś może używał/używa jednego/obu systemu fleszy studyjnych?
Możecie wymienic jakieś ich wady, zalety? Jak wygląda sprawa awaryjności, powtarzania błysków, trwałości, ewentualnych kontaktów z serwisem? Czy softboxy gładko się zakłada, czy trzeba używać młotka? ;)

Cena wychodzi z grubsza podobnie. :)
Niestey na nic lepszego (chociażby elfo) mnie eni stać, nie wspominając już o henselach, czy multiblitzach (auwo - pozdrawiam ;) ).

z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

tymin3
03-02-2006, 17:13
Jakos mam okazje marko flash uzywac, softboxy skladają sie bardzo trudno (wkladanie pałąkow), ale to kwestiwa wprawy, jedynym makamentem ktory zauwazylem to to ze podczas zmian mocy lampy pokretlem wartosc na wyswietlaczu "LCD" niezawsze sie zmienia, trzeba pokrecic na max minumum aby zaczął reagować ?!?, pozatym w zawieszeniu tel silniki czesto padają w ciagu 2 miesiecy 2 sztuki sie uszkodziły... pozatym osobiscie mi nnie odpowiada ze na lapmach trzeba przytrzymac przycisk okolo 2-3 s. aby się załączył...

ps. na dniach bede kupowac zestawik Quant 500 z softboxami... oczywiscie elfo

Auwo
03-02-2006, 21:06
Witam!
czy multiblitzach (auwo - pozdrawiam ;) ).


Dzięki wielkie ;)
... a wcale nie było tak drogo ;)

bebop
03-02-2006, 23:01
przymierzam się*do ELFO. jakiś taki mały zestaw 1x250W i 1x500W pod softboxy. tylko nie mogę się dogadać ile by to kosztowało z przenośnym generatorem ;-) bo zestawy albo 2x250W albo 2x500W... w sumie nie ma ciśnienia ;-)

adamek
04-02-2006, 00:26
auwo: a ile Cie to wyszlo i co to konkretnie? Możesz na priv jak nei chcesz publicznie. :)

minek
04-02-2006, 03:53
Witam!
Ktoś może używał/używa jednego/obu systemu fleszy studyjnych?
Możecie wymienic jakieś ich wady, zalety? Jak wygląda sprawa awaryjności, powtarzania błysków, trwałości, ewentualnych kontaktów z serwisem? Czy softboxy gładko się zakłada, czy trzeba używać młotka? ;)


funsporta nie bierzesz pod uwagę?

adamek
04-02-2006, 10:34
minek: nie. Miałem okazję pracować na tych lampach.... są takie... chińskie. :). i interesujące mnie modele (z regulacją mocy) wychodzą porównywalnie bądź drożej jak sobie zrobiłem małe zestawienie.
Jedyne coby za nimi przemawiało to mocowanie bowensa do ewentualnej kiedyś zmiany systemu. :)

tzn jak się okaże, że zarówno funy jak i sunbox i markoflash są i tak badziewiajskie to wezmę oczwiście najtańsze. :D

No i jeszcze mały kruczek - funsportów nie można wziąć na raty.

bebop
04-02-2006, 13:37
Adamek, dobrze mówisz. wydając 2-3k lepiej wydać je lepiej. tym bardziej że chcesz na raty. a z ratami jest tak: spytaj tam gdzie chcesz kupić czy nie współpracują z jakimś bankiem etc. czasami wystarczy po prostu podać co się chce kupić etc. i bank już sobie sam załatwia.

FOTODAREK
04-02-2006, 14:45
używam Elfo od siedmiu lat - żadnych problemów, no może jeden - kabelel synchronizacyjny nie wytrzymał próby czasu

adamek
04-02-2006, 16:25
to ja dopisze co widziałem na elfo na którym pracuje:
a) kabel synchronizacyjny się skończył (gniazdo notabene też nie styka często). OK, kabel to mały kłopot - tanio można kupić nowy
b) Fatalne fotocele - jak sie nie błyska z całej epy 500-tką z założonym softem, a np strumienica i strip - to często się lampy nie widzą (wiem, można kupić radiowyzwalacz). btw --> co za idiota umieścił fotocele z tyłu lampy???? :lol:
c) Dość łatwo się rozdziera materiał z boku softboxa (parę widziałem już posklejanych taśmą)
d) Idiotyczne mocowanie akcesoriów - oktę 100 (chyba) mocuje się w conajmniej dwie osoby. No i nie ufam temu dzyndzelkowi że działa rzeczywiście.
e) Kółka w softboxach bardzo szybko wychodzą z rowków... co za tym idzie trzeba je to naprawiać jak tylko się zmienia położenie lampy (strip z poiomu na pion na przykład).
f) Mocowanie do akcesoriów (na garnkach, softach itp) bardzo łątwo się wygina.

Dziękuje, postoje. Elfo odpada. :)

Auwo
04-02-2006, 17:31
auwo: a ile Cie to wyszlo i co to konkretnie? Możesz na priv jak nei chcesz publicznie. :)

Mogę tutaj, nie mam nic do ukrycia ;)

Zestaw to Multiblitz Ministudio 802.
Konstukcja nie jest najnowsza, ale w zupełności zaspokaja moje potrzeby.
Lampki jak ustaliłem u przedstawiciela na Polskę maja moc 800Ws. Światło modelujące - płynnie regulowane razem z siłą błysku w zakresie od 1/1 do 1/8.
Wyzwalanie poprzez przewód synchro lub za pomocą wbudowanej fotoceli.
Ogółem w zestawie :
3 x lampa multiblitz ministudio 802
3 x statyw
1 x tubus + plaster miodu
2 x reflektor do parasola fi 13cm
1 x reflektor fi 30 cm + nasadka zmiękczjąca
2 x parasolka srebrna
1 x waliza alu
przewody zasilające i synchro.

Cena 1300 pln z przesyłką.

adamek
04-02-2006, 17:58
1300?
nie zabrakło Ci jednego 0?
1300 za 3x800ws??????
Gdzie to kupiłeś i czy mają tego więcej?????

Tomasz1972
04-02-2006, 18:03
1300?
nie zabrakło Ci jednego 0?
1300 za 3x800ws??????
Gdzie to kupiłeś i czy mają tego więcej?????

Nie mamy :-) :-) :-)

Tomasz1972
04-02-2006, 18:13
Pracuję obecnie na ELFO QUANT 4x250 Ws , 1x500 Ws , 1x MOBILIGHT 125 Ws
Lampki sprawują się rewelacyjnie , stabilna temperatura barwowa od pełnej mocy po minimum ,automatyczne rozładowanie w przypadku zmniejszenia mocy ( nie trzeba wyzwalać lampy przy zmianie ustawień - tylko QUANT ), zmiana akcesoriów nie wymaga użycia siły itd.
Wyzwalam jedną radiem , pozostałe fotocelą . Nie zdarzyło mi się jeszcze by któraś nie zadziałała .
I NAJWAŻNIEJSZA RZECZ REWELACYJNY SERWIS !!!
W momencie jak padła mi jedna lampka ( pokazywała błąd i piszczała ) , wysyłka , 3 dni lampa naprawiona już u mnie :-) Po gwarancji , a naprawili gratis :-)

Auwo
04-02-2006, 18:23
Nie mamy :-) :-) :-)

O widzisz @adamek - jest odpowiedź ;)

adamek
04-02-2006, 19:08
To gdybyście mieli jeszcze taką okazję... to daj znać. ;)
nawet trochę więcej jestem gotów zapłacić.

Tomasz1972
04-02-2006, 19:16
To gdybyście mieli jeszcze taką okazję... to daj znać. ;)
nawet trochę więcej jestem gotów zapłacić.
Niestety , drugiej okazji nie będzie . OKAZJA BYŁA TUTAJ (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=8174)

adamek
04-02-2006, 19:47
aaa już wiem.
Nie zdążyłem wtedy.
Cóż. Auwo jak Ci się znudzi to daj znać. :)

Auwo
04-02-2006, 21:06
aaa już wiem.
Nie zdążyłem wtedy.
Cóż. Auwo jak Ci się znudzi to daj znać. :)

Wtedy ciężko było zdążyć ;)
Wątpie aby się znudziło ...ale może kiedyś jakiś upgrade.

Macio
11-02-2006, 10:31
Witam!
Ktoś może używał/używa jednego/obu systemu fleszy studyjnych?
Możecie wymienic jakieś ich wady, zalety? Jak wygląda sprawa awaryjności, powtarzania błysków, trwałości, ewentualnych kontaktów z serwisem? Czy softboxy gładko się zakłada, czy trzeba używać młotka? ;)

Cena wychodzi z grubsza podobnie. :)
Niestey na nic lepszego (chociażby elfo) mnie eni stać, nie wspominając już o henselach, czy multiblitzach (auwo - pozdrawiam ;) ).

z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Sun-box`y pojedzie sprawdzic mój znajomy w najbliższym czasie ( ja do Wawy mam kawałek ). Co do funsportów też się zastanawiam, myślę też nad Elfo Miqro Pro ( 250ws ). Sun-box ma jedną zasadniczą wadę - nie mozesz sterować mocą światła pilotującego :/ Niestety, bo już bym je brał. Funsport - podobno długawo się ładują ale nie mam na ten temat więcej doświadczeń- mógłbyś coś napisać ? Bo jeśli z funsport to brałbym 300ws. A Elfo ? Pisałeś że coś CI się w nim nie spodobało ? Mógłbyś rozjaśnić ?

Ogólnie usłyszałem, że np na Miqro Pro 250ws pasuje tylko softbox z Elfo 40x60cm i nic większego nie wejdzie - czy to prawda ? Z góry dziękuję za informacje

shaqi
11-02-2006, 20:42
Mam obecnie zestaw firmy YingYang z firmy Funsport. Na początek kupiłem 200Ws seria K. Jedna z softboksem- dobre wykonanie łatwe zakładanie ale samoskładanie pozostawia wiele do zyczenia. Dwie z parasolkami (biała i srebna). Wyzwalam zawsze przez foto cele. Działają pewnie. Nie zdarzyło mi się jeszcze aby jakas nie odpalila. Plynna regulacja swiatla pilotujacego. W instrukcji pisze że powinno sie strzelac co najmniej co 12sekund. Ale ładują się momentalnie po błysku około sekundy. Waliłem raz sesje 3godziny i lampy błyskały nonstop i dużo częściej niz te 12sekund.
Regulacja siły błysku i lampy pilotującej itd. mają wszystko

Mocowanie akcesori b dobre.

Jak nie widac różnicy to po co przepłacac.

Nastepne lampy to 600Ws też YingYang