PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma EX DG 105/2,8 makro - zdjęcia



Tytus
01-09-2004, 22:16
tu http://users.skynet.be/tytus/makro/index.html
można obejrzeć jak to szkło foci w połączeniu z 300D
zdjęcia mają charakter techniczny, krytyki nie przyjmuję :mrgreen:

killabee
02-09-2004, 08:59
daj jakas wieksza fotke bo zupelnie bez ostrosci ...
tu dla przykladu zyletka z tego samego szkielka (nie moje):

http://ic1.deviantart.com/fs4.deviantart.com/i/2004/243/e/4/waiting_for_victimes.jpg

Paweł
02-09-2004, 09:18
Większa fota tutaj nic nie pomoże.Faktycznie ostrośc szwankuje w tych zdjęciach.Pytanie -Czy to szkło czy Tytus winny? :)



Pozdrawiam serdecznie

Tytus
02-09-2004, 09:18
daj jakas wieksza fotke bo zupelnie bez ostrosci ...
tu dla przykladu zyletka z tego samego szkielka (nie moje):

http://ic1.deviantart.com/fs4.deviantart.com/i/2004/243/e/4/waiting_for_victimes.jpg

napiszcie które, zrobię oddzielny katalog...

JaW
02-09-2004, 09:40
Tytus, przeciez to... eee... jakby to delikatnie powiedziec... hm... mydlane gnioty? Nie wiem jaka jest przyczyna nieostrosci, ale przeciez od razu widac ze to skopane totalnie fotki. Kadry i inne wady przemilcze, bo napisales ze "zdjecia maja charakter techniczny", ale ostrosci to tam ze swiecą szukac. Tragedia. No offence.

Vitez
02-09-2004, 09:55
Hmmm.. te zdjecia Tytusa to jak swinka morska prawie... ani to swinka, ani morska, ani to makro, ani ostre :roll: ;) . Rowniez jak JaW - no offense.

Tytus
02-09-2004, 11:40
Tytus, przeciez to... eee... jakby to delikatnie powiedziec... hm... mydlane gnioty? Nie wiem jaka jest przyczyna nieostrosci, ale przeciez od razu widac ze to skopane totalnie fotki. Kadry i inne wady przemilcze, bo napisales ze "zdjecia maja charakter techniczny", ale ostrosci to tam ze swiecą szukac. Tragedia. No offence.

no offence taken

dlaczego tak jest?

1. zdjęcia robione były z ręki
2. wiało czasami cholernie, więc uchwycenie czegokolwiek graniczyło z cudem
3. światło nie pozwalało na zastosowanie większej przesłony, więc GO jest bardzo mała, coś może i jest ostre, ale trudno to znaleźć

jeżeli znajdę jakiś plener, to pojadę w weekend ze statywem i wtedy może będzie co oglądać, póki co niestety, lepiej nie będzie, chyba, że to wina 300D i żaden obiektyw nic nie pomoże...
Atamanka w ogóle dziwiła się, że robiłem zdjęcia bez statywu, ona podobno robi zdjęcia makro wyłącznie ze statywu, no i wtedy możemy mówić o ostrości ....

JaW
02-09-2004, 11:51
dlaczego tak jest?
1. zdjęcia robione były z ręki
2. wiało czasami cholernie, więc uchwycenie czegokolwiek graniczyło z cudem
3. światło nie pozwalało na zastosowanie większej przesłony, więc GO jest bardzo mała, coś może i jest ostre, ale trudno to znaleźć

OK, ale po co wystawiasz takie fotki jako przykładowe? Jak sa nieudane to wywal, skasuj, szkoda miejsca na serwerku i czasu ogladajacych. Zadne usprawiedliwienie ze z reki, ze swiatlo, ze wiatr... Po prostu sa nieudane, a nieudane wywala sie, nie ma nad czym sie rozwodzic.


jeżeli znajdę jakiś plener, to pojadę w weekend ze statywem i wtedy może będzie co oglądać, póki co niestety, lepiej nie będzie, chyba, że to wina 300D i żaden obiektyw nic nie pomoże...

Zaznacz, ze wina TWOJEGO 300D, bo z innych egzemplarzy mozna zrobic ostre foto...


Atamanka w ogóle dziwiła się, że robiłem zdjęcia bez statywu, ona podobno robi zdjęcia makro wyłącznie ze statywu, no i wtedy możemy mówić o ostrości ....

Hihi - a ja robie niemal wyłącznie bez statywu i znajdz mi jakas moja nieostra fotke :) Powiem Ci tylko, ze Atamanka robi fotki o swicie, kiedy jest slabe swiatło i wtedy bez statywu rzeczywiscie nie ma co marzyc o ostrym zdjeciu. Ja zazwyczaj robie w dzien, bo lubie dlugo spac, wtedy mam dobre swiatlo i przyzwoite czasy, wiec statyw nie jest konieczny.

Tytus
02-09-2004, 12:13
OK, ale po co wystawiasz takie fotki jako przykładowe? Jak sa nieudane to wywal, skasuj, szkoda miejsca na serwerku i czasu ogladajacych. Zadne usprawiedliwienie ze z reki, ze swiatlo, ze wiatr... Po prostu sa nieudane, a nieudane wywala sie, nie ma nad czym sie rozwodzic.

Zaznacz, ze wina TWOJEGO 300D, bo z innych egzemplarzy mozna zrobic ostre foto...

Hihi - a ja robie niemal wyłącznie bez statywu i znajdz mi jakas moja nieostra fotke :) Powiem Ci tylko, ze Atamanka robi fotki o swicie, kiedy jest slabe swiatło i wtedy bez statywu rzeczywiscie nie ma co marzyc o ostrym zdjeciu. Ja zazwyczaj robie w dzien, bo lubie dlugo spac, wtedy mam dobre swiatlo i przyzwoite czasy, wiec statyw nie jest konieczny.

zajrzałem do Twoich, ich ostrość również nie powala, więc swoje jeszcze trochę potrzymam :wink:

cieszy mnie, że ktoś w końcu autorytarnie stwierdził, że Canon potrafi wyprodukować gniota, niezależnie od tego, że chodzi tylko o mój egzemplarz :mrgreen:

przy pełnym słońcu 20 sierpnia, przy ISO 400 i przysłonie 10-14 czasy wychodziły max, 1/250-400, a głębia jak widać i tak była przy dużym makro na poziomie kilku milimetrów, lepiej nie będzie...ostrzej raczej także nie, chyba, że wywalę Canona do kosza :twisted:

ale póki co jeszcze się trochę z innymi właścicielami tej marki podroczę :twisted: :twisted: :twisted:

Vitez
02-09-2004, 22:12
Podsumowujac - wstawiles Tytus nieudane gnioty by zniechecic ludzi zarowno do 300D (akurat twojego egzemplarza ale ciagle probujesz uogolniac) , oraz zarazem zniechecic do tego obiektywu.

Szczerze mowiac... powinienem usunac ten watek bo jest niemiarodajny i wprowadzajacy w blad a autor to niejako potwierdza :roll: :(

Tytus
03-09-2004, 10:41
Podsumowujac - wstawiles Tytus nieudane gnioty by zniechecic ludzi zarowno do 300D (akurat twojego egzemplarza ale ciagle probujesz uogolniac) , oraz zarazem zniechecic do tego obiektywu.

Szczerze mowiac... powinienem usunac ten watek bo jest niemiarodajny i wprowadzajacy w blad a autor to niejako potwierdza :roll: :(

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

przyznaję się, przepraszam :oops: :oops: :oops:

powinienem kupić Nikona i w ogóle nie zawracać Wam głowy :roll: :roll: :roll:

Wy przecież wiecie wszystko lepiej, macie suuuper sprzęt i robicie takie czaderskie, perfekcyjne fotki, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

muflon
03-09-2004, 10:59
Szczerze mowiac... powinienem usunac ten watek bo jest niemiarodajny i wprowadzajacy w blad a autor to niejako potwierdza :roll: :(
Eee tam.. przecież to już chyba taki lokalny folklor:
- nabijanie się z 300D Tytusa,
- "polskawy" język Przemka (którego zresztą odplonkowałem, bo po przymknięciu na to oko jest całkiem spoko),
- czy też np. czepianie się Ciebie przy każdej okazji :)

Tytus
03-09-2004, 13:41
Szczerze mowiac... powinienem usunac ten watek bo jest niemiarodajny i wprowadzajacy w blad a autor to niejako potwierdza :roll: :(
Eee tam.. przecież to już chyba taki lokalny folklor:
- nabijanie się z 300D Tytusa,
- "polskawy" język Przemka (którego zresztą odplonkowałem, bo po przymknięciu na to oko jest całkiem spoko),
- czy też np. czepianie się Ciebie przy każdej okazji :)

ale za to jak jest wesoło :P :P :P

Adso
10-05-2007, 11:47
kurcze, chciałem zobaczyć te zdjęcia, o których mowa...i bulba...nie ma...a co do zdjęć JaWa...hmmmm...co innego brak ostrości...a co innego "miękkie" zdjęcia... makro ostre..a co do modelek...widocznie taka koncepcja...zmiękczać...zmiękczać:))...przynaj mniej celullitu nie widać:)))