PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki aparat wybrać?



Himetic
07-07-2012, 17:51
Witam. Postanowiłam że kupię sobie lustrzankę, ale niestety jak to zwykle bywa dylematy mnie nie ominęły. I mam następujące pytanie.Jaki aparat wybrać?
Moje typy to:
1. Canon EOS 600D
2.Canon EOS 60D
3.Canon EOS 50D
4. Nikon D5100
Proszę powiedźcie mi który z nich jest najlepszy i podajcie dlaczego.

janmar
07-07-2012, 19:38
Proszę powiedźcie mi który z nich jest najlepszy i podajcie dlaczego.


Trzeba by być prorokiem aby odpowiedzieć na tak sformułowane pytanie.
Nie ma opcji najlepszy aparat dla każdego i pod każdym wzgledem.

Proszę napisz co chcesz fotografować,jakie masz możliwości finansowe,jakie szkła posiadasz,dlaczego wytypowałeś akurat te aparaty,czy już fotografujesz lustrzanką,
Czego oczekujesz od zakupionego aparatu itp.
Poczytaj wątki o tych aparatach na forum.

michael_key
07-07-2012, 19:43
50D + szkła do konkretnego preferowanego rodzaju fotografowania.

becekpl
07-07-2012, 20:07
dla ciebie najlepszy będzie 600d
prosty, mały i robi ładne fotki
po jakimś czasie albo skończy w szafie albo zrobisz upgrade sprzętu

Qba1983
07-07-2012, 22:31
dodam tylko ze glownym atutem zakupu lustrzanki to mozliwosc wymiany obiektywow. a te dobre zazwyczaj kosztuja dosc duzo.
i te aparaty tak naprawde nie wiele sie roznia od siebie, jesli czegos konkretnego nie potrzebujesz, kazdym zrobi sie dobre zdjecie.roznice nie sa istotne jesli ci nie przeszkadzaja.
mozna powiedziec ze nowszy lepszy bo zazwyczaj lepiej zachowuje sie na wyzszych ISO, dla wielu jest to dosc istotne, ale czy dla ciebie tez?

najlepiej by zaczac ci pomagac odpisz na pytania i sugestie kolegi Janmar

Adam71
09-07-2012, 10:10
dla ciebie najlepszy będzie 600d
prosty, mały i robi ładne fotki
po jakimś czasie albo skończy w szafie albo zrobisz upgrade sprzętu

Jak ma robić upgrade to szkoda wydawać kasy na 600D tylko kupić używany 500D za 1/2 ceny 600D i zdecydować za jakiś czas czy zostaje przy lustrze czy idzie na handel . W każdym przypadku mniej straci . Jak mu się spodoba i kupi lepsze szkła to potem zrobić upgade puszki do XXD.
Zresztą pytanie źle postawione bo zakup puszki mniej ważny od szkieł. Może kupić sobie nawet 40D czy inne modele ( jedynie brak filmów) i nie zauważy różnicy w obrazku .

Ostatnio robiłem sobie testy starego dobrego 10D vs 500D i 60D na tym samy szkle 70-200 F4 i 10D wypadł najlepiej jeśłi idzie o jakość obrazka a zwłaszcza ostrość detali ;-)