PDA

Zobacz pełną wersję : Pogoń za sprzętem....



Jarbas
01-09-2004, 21:12
Parę dni mnie nie było i troszeczkę czasu zabrało mi nadrobienie zaległości na forum.. w czytaniu oczywiście. Jedno na początek rzuciło mi się w oczy. Pogoń za sprzętem. Wyzbywanie się tego co się ma i oczekiwanie na to co nowe, co będzie i co tam wymyślą. Oczywiście, że dobrze i trzeba być na bieżąco czy iść z postępem ale czy za wszelką cenę? Skoro zmienię body na nowe nie poznając dokładnie jego możliwości to idąc tym tropem zawsze będę do tyłu... w poznaniu swojego aparatu.
Wydaje mi się, że maksyma iż to nie aparat robi zdjęcia jest lekko zakłamana...

Vitez
01-09-2004, 22:10
Mam to samo odczucie ;) .
Szczegolnie wobec osob zmieniajacych 10D na 20D bo nowokupujacych lub z 300D to jeszcze zrozumiem.
Wczytywalem sie kilkanascie razy w specyfikacje 20D... nic mnie w nim az tak nie zachwycilo by zmieniac sprzet ktory ciagle mnie zachwyca i caly czas bedzie robil dobre fotki (dopoki mu sie matryca nie zucyje i migawka nie siadzie :? ).
Ale za to 580EX chetnie sobie kiedys sprawie ;)

LukasS
01-09-2004, 23:24
Parę dni mnie nie było i troszeczkę czasu zabrało mi nadrobienie zaległości na forum.. w czytaniu oczywiście. Jedno na początek rzuciło mi się w oczy. Pogoń za sprzętem. Wyzbywanie się tego co się ma i oczekiwanie na to co nowe, co będzie i co tam wymyślą. Oczywiście, że dobrze i trzeba być na bieżąco czy iść z postępem ale czy za wszelką cenę? Skoro zmienię body na nowe nie poznając dokładnie jego możliwości to idąc tym tropem zawsze będę do tyłu... w poznaniu swojego aparatu.
Wydaje mi się, że maksyma iż to nie aparat robi zdjęcia jest lekko zakłamana...

Taka juz natura czlowieka... gdy nam cos nie odpowiada, badz jestesmy znudzeni - zmieniamy :) (dochodzi kwestia finansow). Ale tak sie wlasnie napedza rynek, bo firma ma zbyt na nowy sprzet a stary ten ktory byl kiedys 'lepszy i drozszy' trafia w rece tych mniej zamoznych, ktorych byc moze w tym momencie stac na niego. I w sumie bardzo dobrze ze tak sie dzieje :), a to ze ktos uzywa go od swieta i nie pozna w 100% to juz inna sprawa, zreszta co za roznica w uzytkowaniu 10D od 20D poza innym (moze) rozmieszczeniem guzikow itp, aprat to aparat, jego mozliwosci z kazda nowsza wersja powinny isc w gore.

Druga rzecz to taka ze jak ktos jest do przodu od poczatku z aparatem, wymiana tylko polepszy sprawe, prawda?

satriani
03-09-2004, 11:38
Ja mogę się z Wami podzielić moimi odczuciami:

Planowałem zakup cyfraczka tak do 1200,- / 1300,- pln oczywiścieoczywiście zaraz pojawiło się pełno doradców, że lepiej dołożyć tyle a tyle i kupić to i tamt.
Kupiłem za 900,- i jestem zadowolony, bo mi to po prostu wystarcza a kazy ma inne kryterium doboru sprzętu.
Za resztę kasy dokupiłem aku i musze jeszcze kupić parę dodatków.
Jak pokazywałem zdjęcia 10x15 tym którzy w zaparte szli że 2mpix to kupa , to im trochę mina zrzedła (ee nawt fajne te zdjęcia, nie myślałem ze tak zrobi)
Oczywiście nie twierdze że mam najlepszy sprzęt, bo taki nie jest.
Ale fotografi cały czas się uczę robiąc także fotki lustrem.
Uważam że sprzęt to podstawa ale dobre zdjęcia to takze wypadkowa umiejetności, szczęścia i doświadczenia

muflon
03-09-2004, 11:56
JJak pokazywałem zdjęcia 10x15 tym którzy w zaparte szli że 2mpix to kupa , to im trochę mina zrzedła (ee nawt fajne te zdjęcia, nie myślałem ze tak zrobi)
Ja mam kilka zdjęć 20x30 robionych 2mpix głupawką Fuji, które też wywołują takie komentarze :)

[ Dodano: 03-09-2004, 11:59 ]
A (co najmniej) w jednej rzeczy Jarbas ma rację. Przed zakupem jakiejkolwiek bardziej zaawansowanej (droższej:)) zabawki trzeba się o niej wszystkiego dowiedzieć. Ja zanim zdecydowałem się na wejście w świat DSLR, to spędziłem bite trzy miesiące na ostrym czytaniu wszystkiego co popadło w sieci. A i tak kolejny miesiąc zajęło mi zanim zaczęły wychodzić sensowne zdjęcia :)

[ Dodano: 03-09-2004, 12:00 ]
Hmm.. on w zasadzie napisał troszkę co innego :) No ale nowy sprzęt też warto znać ;-)