PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa Delle



takpoprostu
29-06-2012, 07:45
to
http://allegro.pl/dell-optiplex-745-core-2-duo-1-8ghz-3gb-80gb-dvdxp-i2427835400.html

i to

http://allegro.pl/dell-optiplex-745-core2duo-e4300-mini-i2448202697.html

komputer ma być praktycznie bezgłośny, ma służyć jako media center... ogladanie filmow na TV sluchanie muzyki itd... Ma byc bardzo cihy ponieważ jak go włącze po zakupie tak wyłącze gdy cos sie uszkodzi... komputer ktory bedzie dzialal caly czas... Sterowany pilotem dzialajcy jako tuner tv, tuner dvd i ogladanie filmow w hd? Zależy mi na niezawodności na dośc dobrej wydajności (jak na te lata) i cichej pracy...

co polecacie bo juz sam nie wiem...

Czacha
29-06-2012, 07:50
Do czegos takiego swietnie nadaje sie MacMini, tylko kosztuje nieco wiecej ;)

Darx
29-06-2012, 10:03
Jak mam już polecić, to najlepiej szukać takiego della z prockiem 2,4Ghz albo 2,2 i 4gb ramu. Ojciec ma podobny i jest mega zadowolony, ale ram jest niestandardowy do niego...

No i są jeszcze nettopy :) cenowo do 1000zl, ale bezboleśnie


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Goomis
29-06-2012, 11:32
Albo coś na atomie. Znajomy zaczął się bawić w "inteligentne domy" i stawia to na atomie właśnie (też tanio, wydajnościowo wystarczająco, praca praktycznie bezgłośna no i pobór prądu znikomy - zasilacz coś koło/albo nawet mniej 50wat jak pamiętam dobrze)

gietrzy
29-06-2012, 12:15
co polecacie bo juz sam nie wiem...

Składałem kilka Brazosów, rewelacja pod HTPC!

Np. Asus E45M1 Deluxe (WEI - 4.2 przy magistrali 111 MHz, 3.8 standardowo).
Ram 1600 kingston 1600 hyper x,
obudowa isk-100; jeden b. cichy wentylator; praktycznie niesłyszalny*
M4 crucial 64 GB,
W7@64,
bezprzewodowe Logitechy (klawiatura trackball),
zasilacz picopsu 80 lub 90W (to w innym egz.)
Realnie: 39W w stresie, wady: tylko 8GB ramu, brak display port
Chodzi Za Wodą od grudnia non stop, rewelacja. Dzisiaj jednak kupowałbym 128GB M4 Crucial.
Jak masz uczulenie na AMD to polecam Asus P8Z77I_DELUXE, jednak póki co nie z autopsji.

* - pisze osoba, która dostaje szału na najdelikatniejszy dźwięk dobiegający z kompa.

mxw
29-06-2012, 13:26
to
i to
o tych dell'ach raczej zapomnij - miałem kilka w obudowach tego pierwszego typu - to są zwykłe pecety biurowe - IMHO strasznie głośne i ciężko to nawet poprawić, bo mało miejsca w środku, nietypowe mocowania i wentyle.


Składałem kilka Brazosów, rewelacja pod HTPC!
możesz coś więcej?
sam się zastanawiam jak właśnie rozegrać domowe kino i audio...



* - pisze osoba, która dostaje szału na najdelikatniejszy dźwięk dobiegający z kompa.
dźwięk z kompa????
z peceta??
uuuu, ale przecież to są STRASZNIE głośne dźwięki, więc o co chodzi? :roll:

IMHO głośne dźwięki w trybie 24/7 to są np. żarówki energooszczędne - wyrzuciłem wszystkie z domu, bo hałasowały. :idea:
w kuchni na noc wyłączam zasilanie np. w okapie/wyciągu, bo zasilacz elektroniki w trybie standby (5W) za bardzo hałasował i to przeszkadzało siedząc w pokoju obok.
teraz zastanawiam się, co zrobić z lampką halogenową na biurku, bo jej zasilacz 12V (zwykłe trafo) jest słyszalny z 2 metrów.
w nowym laptopie (HP) na szczęście po zmianie parametrów BIOS i pracy na integrze można zupełnie wyłączyć wentylator, ale wtedy słychać HDD - więc zastanawiam się czy już nie pora wymienić go na SSD.

IMHO to są właśnie głośne dźwięki w kontekście domowego wyposażenia pracującego non-stop. 8-)

no, to teraz poprosimy o zaproponowanie czegoś cichego do kina i centrum rozrywki domowej. :-D

dziobolek
29-06-2012, 13:58
komputer ma być praktycznie bezgłośny, ma służyć jako media center... ogladanie filmow na TV sluchanie muzyki itd... Ma byc bardzo cihy ponieważ jak go włącze po zakupie tak wyłącze gdy cos sie uszkodzi... komputer ktory bedzie dzialal caly czas... Sterowany pilotem dzialajcy jako tuner tv, tuner dvd i ogladanie filmow w hd? Zależy mi na niezawodności na dośc dobrej wydajności (jak na te lata) i cichej pracy...

co polecacie bo juz sam nie wiem...

Z gotowców (i nie tylko - podzespoły także), to Zotac produkuje "ładne cuda"
- http://www.zotac.com/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=100167&lang=pl&vmcchk=1&Itemid=100167

- http://allegro.pl/listing.php/search?category=486&sg=0&string=zotac

Pozdrówka!

Goomis
29-06-2012, 14:51
Z gotowców (i nie tylko - podzespoły także), to Zotac produkuje "ładne cuda"
- http://www.zotac.com/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=100167&lang=pl&vmcchk=1&Itemid=100167

- http://allegro.pl/listing.php/search?category=486&sg=0&string=zotac

Pozdrówka!

No sorry ale takie samo cudo można samemu sobie złożyć dużo taniej, tylko nie będzie miało designerskiej obudowy...

takpoprostu
29-06-2012, 15:03
myślałem o atomie i ITX'sie ale by poskłądać lub kupić coś, co uciągnie bez problemu full hd kosztuje pod 1000zł ... a ja niestety mam 400 :/
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
a i co jeszcze... mam pilot od Windy Media Center ... I chciałbym nim obsługiwać te urządzenie ... Atom mi na to pozwoli ?

dziobolek
29-06-2012, 17:35
No sorry ale takie samo cudo można samemu sobie złożyć dużo taniej, tylko nie będzie miało designerskiej obudowy...

To fakt Goomis, ale niektórzy przykładają wagę do wyglądu także.
Właśnie dlatego kupiłem iMac 27" bo jest... "pikny" :wink:
Choć za te pieniądze mógłbym "poskładać" dużo wydajniejszego "potwora" PC
to jednak jeszcze nie znalazłem takich cool obudów puki co.


myślałem o atomie i ITX'sie ale by poskłądać lub kupić coś, co uciągnie bez problemu full hd kosztuje pod 1000zł ... a ja niestety mam 400 :/

Aaaa... no to od tego trzeba było zacząć ;)

Pozdrówka!

Darx
29-06-2012, 21:55
Składałem kilka Brazosów, rewelacja pod HTPC!


Może nakierujesz, co nieco? Sam się zaczynam zastanawiać nad czymś do TV, a dobrze by i było do zdjęć wziąć. Tylko, że wydajnościowo ,to pewnie i kicha :roll:

Goomis
30-06-2012, 00:49
myślałem o atomie i ITX'sie ale by poskłądać lub kupić coś, co uciągnie bez problemu full hd kosztuje pod 1000zł ... a ja niestety mam 400 :/
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
a i co jeszcze... mam pilot od Windy Media Center ... I chciałbym nim obsługiwać te urządzenie ... Atom mi na to pozwoli ?

No bez jaj. 1rdzeniowy tablet z 1GB RAM chińskiej produkcji potrafić uciągnąć i streemować przez HDMI film w quadHD(2160p)! Nie dajmy się zwariować cyferkom. Zadbany blaszaczek (w sensie bez ściąganego co chwilę jakiegoś syfu itd. ) o podobnej konfiguarcji uciągnie spokojnie filmy w fullHD. Najtańszy atom i 2GB RAM dadzą sobie spokojnie radę. (mój i7 jak oglądam film w fHD pokazuje zużycie procesora 2-6% i pracują maks 4rdzenie. Zużycie RAM przez VLC - 70MB)

gietrzy
30-06-2012, 13:51
Może nakierujesz, co nieco? Sam się zaczynam zastanawiać nad czymś do TV, a dobrze by i było do zdjęć wziąć. Tylko, że wydajnościowo ,to pewnie i kicha :roll:

Dla mnie to totalny DR (o windows experience index pisałem - 3.8 do 4.2 w porównaniu do Atoma to przepaść, niestety również w stosunku do i5-2500)
W opcji Asrock E35M1 i/lub przez PCIe USB3 można wsadzić 16 RAM (Kingston D3N9/8GBx2), do tego superspeed ramdisk, LR 4.1 fruwa na plikach obrabianych, tymczasowo (do obróbki) kopiowanych na ramdisk; konkretnie dla onana 10 sztuk razy 75 MB (.nef D800 z dpreview), swap tylko 300 MB (Win7@64).

HTPC:
- przez HDMI 1080p, nieskompresowany DTS czy jak tam zwą to kino domowe; ja nie mam.
- PowerDVD 10 Max śmiga na wszystkich BR
- 1080p YT bez problemu
- problem jest duży z plikami 1080p 176 mbps z GH2 (sedna czy inny mocny hack)
- zero problemów (to do Fatmana i innych GH2'ójek) z interlace; karta ATI sama, w locie to usuwa/naprawia.
- tunera dvd-t jeszcze nie podłączałem bo mi się nie chce patrzeć na te ryje ;)
- w opcji Asus E350/450 deluxe jest wifi i "blutacz", niestety nie w wersji 4.

Do autora wątku: przepraszam za swoje posty, ale nie znałem twojego budżetu. Mając 400 zł po rostu zignoruj moje posty.
Do twojej wiadomości: nie bierz pierwszych Atomów (na ION) do 1080p, może na ION2, ale tego w łapkach nie miałem. W ogóle zapomnij o Atom, jeśli Intel to wszystko powyżej/byle tylko nie Atom (do HTPC), bo Win8@32@SSD@IE10 zasuwa aż miło na 1201N

mmick
30-06-2012, 16:44
Witam,
Jak do oglądania filmów, przeglądania zdjęć to może coś takiego zamiast kompa?
http://www.komputronik.pl/product/143587/RTV/Odtwarzacze_multimedialne_HD/WD_TV_Live_Stream_HD_Media_Player_10-100-1000_Mb-s_Wifi.html
posiadam starszą wersję i z alternatywnym softem daje spore możliwości

Pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
I jeszcze wersja super ekono:
http://www.komputronik.pl/product/126190/RTV/Odtwarzacze_multimedialne_HD/Cideko_Simple_Box_Air_Keyboard.html, sprzedałem kilka sztuk, reklamacji nie było

Pozdrawiam