PDA

Zobacz pełną wersję : Naprawa zepsutego pliku MOV



dolomity
28-06-2012, 01:58
Witam!
Podczas nagrywania filmu aparatem 600D (z ML) nastąpiło zawieszenie sprzętu. W momencie, w którym powinien się zamknąć pierwszy fragment, a kolejny - po chwili przerwy - ruszyć, aparat przestał reagować na polecenia. Pomogło dopiero wyjęcie baterii.
Efekt? Pierwszy fragment filmu znalazł się na karcie z rozszerzeniem DAT i o wielkości odpowiedniej dla swojej długości. Jednocześnie na tejże karcie zaistniał plik o tej samej nazwie, ale rozszerzeniu MOV (nie do odczytu, w dodatku znacząco mniejszy niż być powinien).
Pytanie: czy znacie program (na PC), który potrafiłby skutecznie odzyskać zawarte w pliku DAT dane? Nie chodzi o odzyskanie pliku skasowanego!
Odpowiedź: skorzystałem z programu HD Video Repair Utility, ale nie do końca spełnił moje oczekiwania. Po pierwsze - w wersji bezpłatnej odzyskuje jedynie połowę pliku. Po drugie - pojawia się przesunięcie dźwięku w stosunku do obrazu. Poza tym byłby świetny (korzysta m.in. z porównania z poprawnym plikiem video z tej samej kamery). Jednak trzeba za niego zapłacić minimum 29 euro (+ VAT) za 5 napraw lub 99 euro za nielimitowaną wersję. Nie planuję wpadać w najbliższym czasie w kolejne tego typu pułapki, a oferty 8 euro za jedną naprawę niestety nie ma...

Darx
28-06-2012, 10:32
Na upartego mógłbyś zrzucić owe filmy i zdjęcia na komputer, a potem spróbować odzyskać film za pomocą jakiegoś softu do recovery.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

dolomity
28-06-2012, 16:21
Na upartego mógłbyś zrzucić owe filmy i zdjęcia na komputer, a potem spróbować odzyskać film za pomocą jakiegoś softu do recovery.

Próbowałem, ale takie działanie prowadzi do odzyskania pliku DAT, czyli i tak wracam do punktu wyjścia.