PDA

Zobacz pełną wersję : 300D Błagam POMOCY!!!



duda88
01-02-2006, 19:09
Witajcie drodzy forumowicze zwracam sie do Was z prozba o pomoc.
Ostatnio uzytkowalem 300D.
Napotkalem nie stety na problem, a mianowice: gdy zapelnilem karte jak karzdy normalny user tego typu sprzetu otworzylem klapke zabespiczajaca to cudenko i za pomoce "dzydzelka, guziczka" wyciagnalem karte. Wsadzielm ja do czytnika skopiowalem pliki i zabralem sie za ponowne zaladowanie jej do aparatu. Lecz tu spodkal mnie zawod, karta niechciale wejsc. Odrazu zabralem sie za ogledziny slotu i doszedlem do wniosku ze przyczyna tego iz karta nieche wejsc jest "wypychacz" taka mala nieto blaszka ni to dzwigienka, metalowa znajdujaca sie w rogu slotu. Ona poprostu tak jak by nie wrocila po wlozeniu karty na swoje miejsce. W swym przerazeniu (sprzet nie jest moj) i ogledzinach przez wlascicielapostanowilem delikatnie ta blaszke wstawic na miejsce. Udalo sie poczulem lekki opur i pstryk wskoczylo. Uradowany zabralem sie za zaladunek kart jest super zapina sie i wyskakuje. Ale to nie koniec wlaczam aparat i tu praktycznie brak reakcji. NIc na Monitorze sie nie wyswietla a na ty z parametrami pojawia sie tylko napis EOS. Po wyjeciu kart aparat dziala tak jak by normalnie pojawiaja sie normalen dane LCD dziala jak by wszytko bylo ok?? sPRAWIDZIEL JESZCZE Z INNA KARTA ALE SYTUACjA SIE POWTARZA. Pomorzcie drodzy forumowicze co mam z tym fantem zrobic i ile ewentualnie kosztowala by mnie naprawa w serwisie.

Z gory dzieki za pomoc

Andee
01-02-2006, 20:12
Ale po jakiemu Ty do nas rozmawiasz? :D

Nie pogiales czasem w "swym przerazeniu" pinow w slocie?

duda88
01-02-2006, 20:34
NIe na pewno nic nie jest pogiete. Przerazony jestm bo to nie moj sprzet a ja nie stety nie spie na pieniadzach. Teraz karta wchodzi normalnie ale tak jakby aparat sie zawieszal gdy karta jest w srodku

agaikarol
01-02-2006, 23:27
W Bydgoszczy jest jedna dobra firma od aparatów. jak mieszkasz gdzieś w pobliżu to polecam.

pozdrawiam Karol

Tomasz1972
01-02-2006, 23:57
NIe na pewno nic nie jest pogiete. Przerazony jestm bo to nie moj sprzet a ja nie stety nie spie na pieniadzach. Teraz karta wchodzi normalnie ale tak jakby aparat sie zawieszal gdy karta jest w srodku
Proponuję włożyć inną kartę , jeżeli będzie ok to wina karty, jeżeli sytuacja się powtórzy to tylko serwis ratuje .

duda88
02-02-2006, 00:52
No tak z ta karta to tez juz prubowalem ale niestety byla ona od nikona, niesformatowana wiec niewiem jaka na to powinien zareagowac eos. Jeszcze bede probowal lecz coraz bardziej sklaniam sie wkierunku serwisu. NIestety mieszkam na Śląsku jezeli tu na miejscu nieznajde jakiegos dobrego serwisu to bywam dosc czesto w warszawie wiec go ewentualnie tam zawioze.
DZIEKI ZA PROBE POMOCY!!! JAK BY KOMUS PRZYSZEDL DO GLOWY JAKIS JESZCZE POMYSL TO BEDE WDZIECZNY ZA PODZIELENIE SIE NIM ZE MNA

JESZCZE RAZ DZIEKI

kami74
02-02-2006, 09:00
Wyjecie baterii ? Tej głównej i tej podtrzymujacej. Może pomoże :roll:

duda88
02-02-2006, 09:12
Dobra dzieki to jest jakis pomysl

-=Festyk=-
02-02-2006, 16:15
W Bydgoszczy jest jedna dobra firma od aparatów. jak mieszkasz gdzieś w pobliżu to polecam.

pozdrawiam Karol
A gdzie się znajduje ta firma?Może na przyszłość się przyda;)

Janusz Body
02-02-2006, 16:50
...NIestety mieszkam na Śląsku ....

Zobacz o ile prościej by było gdybyś w danych o sobie umieścił gdzie mieszkasz, a tak to twojego posta mozna wrzucic do hasioka albo doradzić zapytanie "kaj som sebleczone frelki" w googlach "mamlasie jeden" :-)

Janusz

duda88
02-02-2006, 23:28
Spoko o serwisach w sowim rejonie co nie co wiem. CHodzilo mi bardziej o rade jak domowym sposobem poradzic sobie z tym problemem. Tak czy siak sprzet poszedl do serwisu canona i tyle. Za jednycm zamachem go przejza przeczyszcza, naprawia i dadza buziaka :D
Dzieki za pomoc

Tomasz1972
02-02-2006, 23:29
dadza buziaka :D

W to wątpię :-)

b'Art
03-02-2006, 10:53
Spoko o serwisach w sowim rejonie co nie co wiem. CHodzilo mi bardziej o rade jak domowym sposobem poradzic sobie z tym problemem. Tak czy siak sprzet poszedl do serwisu canona i tyle. Za jednycm zamachem go przejza przeczyszcza, naprawia i dadza buziaka :D
Dzieki za pomoc

Odezwij się potem i powiedz co nawywijałeś. Po mojemu kartę odwrotnie idało Ci się włożyć :(

duda88
03-02-2006, 18:41
NIe karty nie udalo mi sie odwrotnie wlozyc sprzet lezy juz w serwisie.
Co mu bylo i ile to mnie kosztowalo napewno napisze (o ile nie bede musial kompa sprzedac:mrgreen:)
Dzieki jeszcze raz za POMOC

hekselman
16-02-2006, 00:25
...i dadza buziaka :D

..prędzej w mordę

FOTOGRAF
16-02-2006, 00:31
:mrgreen: :-) czytalem caly topic a na ostatnim poscie najwiecej sie nasmialem:-)