PDA

Zobacz pełną wersję : G3 i problem z kartą CF



krwisty
01-09-2004, 18:59
Witam,
Kupilem jakis miesiac temu uzywanego Canona G3 na allegro, do tego dokupilem na agito.pl karte CF 256 MB Kingston. Moja radosc okazala sie krotka, gdyz jak sie okazalo zdjecia zrobione na ta karte po jakims czasie byly uszkodzone - na ekraniku LCD mozna bylo zobaczyc tylko miniaturke + informacje "Data corrupt", ewentualnie "CF CARD ERROR". Po przegraniu na komputer (obojetnie, czy z czytnika, czy przez aparat) zdjec byly faktycznie uszkodzone (tak jak nie do konca sciagnety jpg np). Wymienilem sie na jakis czas ze znajomym jego karta CF (256 MB Dane-Elec), zas on wzial moja. Jego dzialala bezproblemowo, moja natomiast dalej powodowala wspomniane bledy.

Wyslalem zatem karte na naprawe gwarancyjna. Po okolo trzech tygodniach dotarla do mnie karta, w otworzonym pudelku (karty Kingston posiadaja takie naklejki, ktore po prostu trzeba zerwac), bez plastikowego etui i.... wciaz nie dziala! :evil: Dolaczana do aparatu karta Canona 32MB dziala bezproblemowo, ale ile mozna robic zdjecia na takiej karcie ?! :?

Czy ktos z Was spotkal sie z takim problemem? tj. "data corrupt"/"cf card error".. Czy moze to byc wina aparatu? Czy zostalem przez pracownikow agito.pl profesjonalnie wyrzezbiony?

Postaram sie na dniach pozyczyc jescze jedna karte Kingston 512MB i wowczas sprawdzic, czy to na 100% nie wina aparatu. Jesli jednak to wina karty, zastanawiam sie co powinienem zrobic z agito.pl? Czy zazadac rekojmi?

Dzieki z gory za kolezenska pomoc.

Vitez
01-09-2004, 21:55
Wina karty. Kingston ostatnio strasznie zszedl na psy i mnostwo jest wiadomosci o nie dzialajacych kartach. Wymien karte ale z zaznaczeniem ze chcesz inna firme.