PDA

Zobacz pełną wersję : prezentacja HD na DVD - OSX



molsar
24-06-2012, 14:20
Hej,
Pierwszy raz sie do tego zabieram i jakos nie idzie...
moze macie opracowany workflow na to zadanie:

Mam przygotowane jpg na krotszej krawedzi 1080pix (aby dobrze sie wyswietlaly w HD na TV.
Chce z tego zrobic pokaz slajdow z muzyczka w tle, ktory mozna odtworzyc na stacjonarnych DVD.
Potrzebne jest do tego menu glowne z wyborami...
nie wiem jak uzyskac taka jakosc aby na standardowych odtwarzaczach mozna bylo to odczytac...

prubowalem iDVD (7) ale kaszani jakosc...
najnowszy iPhoto robi mov-y dobrej jakosci ale potrzebuje z tego zrobic DVD z menu...ehh
dzieki za podpowiedz.
system 10.6.8

dinderi
24-06-2012, 14:41
Standadowe dvd nie odtworzy obrazu o rozdzielczości powyżej 720x576. Dlatego Ci przeskalowuje zdjęcia i kaszani jakość.
Jeśli chcesz wyższą rozdzielczość to już jest standard HD.
W kwestii appla nie pomoge niestety.

Kuba1
24-06-2012, 16:18
Dokładnie tak - nie pogodzisz wysokiej jakości obrazka ze standardem DVD
Jeśli chcesz aby było to do odtworzenia na wszystkich odtwarzaczach DVD to musi być niestety w standardzie DVD 720x576.

Ciebie natomiast interesuje AVCHD - tu będziesz miał 1920x1080 HD, zachowasz dobrą jakość zdjęć, zrobisz menu jak w DVD, ale - tylko odtwarzacze DVD czytające standard AVCHD będą to mogły odtworzyć, więc nie wszystkie.

Nie zajmuję się tym na co dzień, ale dosłownie kilka dni temu robiłem slideshow z uroczystości rodzinnej i też się zdziwiłem, że DVD tak degraduje jakość zdjęć. Miało być zwykłe DVD, więc zrobiłem. Slideshow w Full HD wgrałem do innego folderu i w ten sposób płyta jest normalnie używalna na wszystkich odtwarzaczach DVD, a jednocześnie ma bonus w postaci pliku w jakości HD. Nie wiem jak to technicznie wygląda, bo nie korzystam z żadnego stacjonarnego odtwarzacza DVD - czy jakieś modele mają dostęp do niestandardowych folderów na płycie, myślę że tak. Tak czy tak, to w razie czego na komputerze można spokojnie odtworzyć. Różnica w jakości zdjęć jest zasadnicza pomiędzy DVD 720x576 a HD 1920x1080.

molsar
24-06-2012, 21:14
dzieki za konkrety, no to teraz wiem jak to dziala :P
naszczescie nei zamierzam sie tym zajmowac zawodowo hehe,
Nagrywarki blue-ray tez nie mam, a nie kazdy ma odtwarzacz :]
wiec poprostu zrobie dodatkowa plyte dvd tylko z folderem zawierajacym pliki 1080pix i juz.
Bedzie tak jakby podlaczyc pendraka usb do otwarzacza dvd - dobra jakosc.