PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania o strobbing



k-9
23-06-2012, 14:15
Cześć.
Sorry, że was tak meczę pytaniami. Tym razem mój ostatni temat będzie :P
Szykowałem się do kupienia lampy błyskowej. Kupiłem już do niej statyw Air260cm od quantuuma, bezprzewodowy wyzwalacz od Youngue. I teraz przyszła kupić lampę... I... dostałem propozycje dosłownie dzień temu, że mógłbym sobie popracować w dobrze wyposażonym studio fotograficznym. I w tym momencie nie widzę potrzeby aby kupował lampę studyjną którą nie miałbym gdzie trzymać...
Wydaje mi się, że zabawa w strobbing będzie najrozsądniejsza.

Kupię raczej jakąś manulną lampkę aby się nauczyć jej obsługi. Chyba się zdecyduję na Youngue YN560. Ale jaką ona ma faktycznie moc w Ws?? Nie wiem czy się stosuje tą jednostkę na lampy zew. czy tylko na studyjna.
Czy ze względu na swoją moc jest sens kupowania modyfikatorów do niej?? Zająłem się teraz zdjęciami glamour, fashion,, produktów czyli potrzeba sporo światła. Choć nie do końca ;) Wczoraj robiłem zdjęcia przy mocno zachmurzonym niebie + bledna + photoshop i zdjęcia są naprawdę niezłe. Można dostrzec nieostrości właśnie przez ten brak światła :/
Właśnie dlatego będę chciał porobić zdjęcia w plenerze, i czasami w swoich 4 ścianach jakiś małych przedmiotów drinki itp.
Teraz... Jaki kupić uchwyt do lampy? goły statyw z gwintem i na to lampa to nie jest dobre rozwiązanie... Za jakim warto się rozejrzeć?
I jakie proponujecie kupić akumulatory do lampy?


Tyle moich pytań ;)

grzegorzki
24-06-2012, 02:06
Jesli chodzi o modyfikatory to najtaniej kupic w zestawie, choc ten softboks nie wyglada ciekawie, np cos takiego
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://twinflash.com/image/cache/data/Flash%20Studio%20Lights%20Accesorries/Accessories/Produto5595.grande.d71f2f44c96b6dc7d99be61e2da5b4c 2-500x500.JPG)lampe bedziesz montowal na odbiorniku / wyzwalaczu, ktory zawsze posiada koncowke typu goraca stopka, a czasem jakies gwint. Lepszym rozwiazaniem jest zakup uchwytu np.

https://canon-board.info/imgimported/2012/06/14838312394dab41df63404-1.jpg
źródło (http://img.bazarek.pl/48837/6325/2215443/14838312394dab41df63404.jpg)
bo masz dodatkowy przegub na manipulacje lampa.
Na zdjeciach masz tylko przyklady rozwiazan, konkretnie co, gdzie i za ile kupic to juz twoja decyzja.
Nie ma prostego przelicznika mocy miedzy tymi dwoma typami lamp, mozesz sobie przyjac ze YN 560 to jakies +-300 Ws, albo ... poszukac dokladniejszych danych chocby tutaj na CB :)
Akumulatory do lamp eneloop 2000.

Obiecales ze to juz koniec pytan ! Reszte podpowie babka Guglowa.

k-9
24-06-2012, 21:23
tak obiecałem...
Ale co mi po takich dziadostwach... te modyfikatory to chyba jakiś żart... softbox 40x40... proszę...
Zastanawiam zastanawiam się nad parasolką transparentną... Niby można dorwać softboxa, ale wydaj mi się, że zbyt dużo światła pójdzie w las po obiciu :/... chyba żeby włożyć 3-4 lampy do 1 softa... ale po przeliczeniu to już bardziej opłaca się kupić studyjną na akumulatorze te 600ws niż lampy zew. Ale to nie teraz
do YongNuo YN-560 jaki modyfikator sprawdzi się najlepiej?

Darx
26-06-2012, 19:43
do YongNuo YN-560 jaki modyfikator sprawdzi się najlepiej?

Masz okazję popracować w "dobrze wyposażonym studiu". Nie lepiej było by dopytać na miejscu, porozmawiać i dowiedzieć się co nieco o praktyce ? ;)

k-9
26-06-2012, 21:44
Zadałem pytanie odnośnie lampy błyskowej+dobry modyfikator głownie do portretów. A nie na czym robić zdjęcia w studio...

Darx
27-06-2012, 12:09
Zadałem pytanie odnośnie lampy błyskowej+dobry modyfikator głownie do portretów. A nie na czym robić zdjęcia w studio...

Błąd. W studiu dowiesz się o wiele wiecej niż myślisz :)


Sent from my iPad using Tapatalk HD

sylwek2k
27-06-2012, 17:52
Chyba się zdecyduję na Youngue YN560. Ale jaką ona ma faktycznie moc w Ws??
~45Ws...

Mam nadzieje, ze pomoglem :P

arapaho
27-06-2012, 22:44
tak obiecałem...
Ale co mi po takich dziadostwach... te modyfikatory to chyba jakiś żart... softbox 40x40... proszę...


Nie takie dziadostwo, softbox slaby, przyznaje. Reszta jednak bardzo przydatna. Szczegolnie zakladana na lampy pomocnicze. Z najlepszego nawet softboksa nie zrobisz strumienicy ...a czesto takie dodatki sie przydaja ... Pozdrawiam.

k-9
28-06-2012, 16:26
sylwek2k pomogłeś ;) dzięki bardzo.
Z tych modyfikatorów mający sens jest tylko soot... ale płacić za niego mogąc go zrobić z 5min w domu to lekka głupota jest...
BD też wydaje się fajny ale chyba jednak jest za mały mimo wszystko.