PDA

Zobacz pełną wersję : Zrobienie słoneczka do lampy z mocowaniem bowens...



k-9
19-06-2012, 18:18
Cześć ;)
Jako, że przymierzam się zakupić niebawem kupić moją 1 lampę (300ws qunatumma) już zaczynam myśleć o modyfikatorach. Chciałbym zrobić beauty dish... za 70cm 400 zł zdecydowanie za dużo...na youtube można spotkać filmiki jak zrobić słoneczko, ale ludzie głównie je robią do lamp zewnętrznych. Więc można spokojnie zrobić osłonkę.
Mógłbym się rozejrzeć, gdzieś za jakimś garnkiem/misą o średnicy 50-70cm (może gdzieś znajdę) tylko jak wytnę dziurę w nim to jak zrobić mocowanie bowens 0_o? i tutaj mam już problem... przed sobą nie mam lampy xd narazie robię wirtualizację w pamięci tego mocowania... może by je zrobić na docisk po przez 4 śrubki z 4 stron garnka...? kurcze coś nie mam pomysłu...
Też mam mały problem jak zrobić środkową część... jakiego ona jest koloru? biała?, mleczno-biała? czy srebra od wewnętrz?

pkoprowski
19-06-2012, 20:22
Hmmm... B-D to akurat jeden z tańszych modyfikatowów, u fripersa B-D 70cm kosztuje coś około 200PLN, czy ma sens robić w tym przypadku samoróbkę i kombinować jak ją zamocować....

KuzynPit
19-06-2012, 21:18
Też mi się tak zdaje... mam od freepersa 40cm dałem 200zł razem z gridem i dyfuzorem i działa pewnie lepiej niż DIY...

k-9
19-06-2012, 22:55
może wstawisz jakieś fotki z urzyciem BD :)
Nie wiem 70cm na 300ws nie jest za dużo... :/
Planuje twarz oświetlić a 70cm to chyba już całą postać można objąć

Ulisses
19-06-2012, 23:41
Tu masz opisany setup BD+grid+... : http://patrykchoinski.pl/?p=475 Powinno tam być jeszcze kilka sesji z BD. Jeżeli chcesz oświetlać tylko element możesz kupić mniejszy BD który będzie przy tym tańszy. Poza tym zawsze możesz założyć grid, który pomoże ukierunkować światło.

Tornvald
19-06-2012, 23:45
Też nie wiem czy do 300Ws 70 to nie za duzo. Masz miske 70cm?Jak nie to odpusc. Ja z ciekawosci jedna znalazlem na google za...170zl.

Wysłano z GT-I9000 z użyciem Tapatalk

Ulisses
19-06-2012, 23:49
O_o faktycznie można kupić zwykłą miskę za 170 zł. DIY już nie wydaje się takie fajne ;]

pe.en.de
09-08-2012, 19:14
może wstawisz jakieś fotki z urzyciem BD :)
Nie wiem 70cm na 300ws nie jest za dużo... :/
Planuje twarz oświetlić a 70cm to chyba już całą postać można objąć

70 na 300Ws zdaje egzamin. Fakt, że oświetla całą postać. Dziś wlaśne robiłem swoją pierwszą sesję z tym modyfikatorem.
Kupiłem to przedwczoraj też we fripersie B-D bez grida - 212zł
A propos fripersa - kupowałem tam osobiście - bardzo mieszane uczucia.

Ulisses
10-08-2012, 10:54
Tak z ciekawości studio/plener? Strzelałeś na pełnych 300Ws? Sam umiarkowanie cenię BD, jeżeli już to z dyfuzorem i na małej mocy. Generalnie wolę oktę 150 cm - piękne, miękkie światło ;]
Co do fripersa to nie wiem, może trafiłeś jakiś gorszy dzień. Kupowałem u nich 2 razy, raz osobiście, raz zamawiałem do Wawy i mimo, że namieszałem z adresem to z ich strony nie było żadnych problemów.

arnet
10-08-2012, 14:59
Kilka dni temu kupiłem BD 505 z gridem i dyfuzorem od fripersa, na drugi dzień doszła przesyłka bez problemu dobrze zapakowane z naklejkami uwaga szkło. W sobotę wybiorę się na zdjęcia, zobaczę czy było warto wydać 300zł. Zastanawiałem się nad oktą 120 lub 150, ale stwierdziłem że YN 560 może nie dać rady.

pe.en.de
10-08-2012, 22:20
Nie to, abym miał jakąś szczególną pretensję do sprzedawców. Na swoim fachu - sprzedawców, znają sę wyśmienicie.
O sprzęcie który mają na stanie, wiedzą wszystko. Gorzej jest gdy spytać o coś czego nie posiadają. Chciałem zakupić softbox z rękawem, ale nie dało rady ich przekonać że takie coś istnieje, wiedzieli tylko że istnieją wrota, bo je akurat mieli, ale nie do softboxu oczywiście. Zakupiłem też lampę, powerluxa 300 ale ze starą instrukcją. niby nic trudnego, lecz dla kogoś kto pierwszy raz w życiu miał kontakt z elektronicznym wyświetlaczem, to stanowi problem gdy ikony mają inny wygląd i rozmieszczenie a i sam wyświetlacz jest inny.
To dzięki Twojej opini tam trafiłem i w sumie nie żałuję, następne zakupy chyba też tam zrobię, tylko lepiej się przygotuję do nich od strony technicznej. Nie będę też zadawał już trudnych pytań w rodzaju - co by mi polecili na kontrę do całopostaciowego zdjęcia gdy użyję B-D. Wysłuchują problemu bardzo uważnie i z głębokim zrozumieniem w oczach, ale ponadto, nie ma co oczekiwać podpowiedzi.
Dlatego też pytania zadam na forum a tam - tylko zamówienia.
Co do samych zdjęć : B-D z dyfuzorem - robiłem je w pracowni. Ściany białe. na kontrę dałem softbox 40x120, więc o pełnej mocy nie mogło być mowy.
Ale i tak kolor ciała wyszedł z przewagą czerwieni.
Jednak dało się wybrać trzy produkty, po podciągnięciu w DPP nawet dobrze wyglądają.
B-D kupiłem gdyż wiele dobrego o nim czytałem, teraz już jestem bardziej sceptyczny.
Pewno wiele jeszcze takich rozczarowań mnie spotka, gdyż dopiero rozpoczynam tworzyć córce pracownię

Ulisses
11-08-2012, 11:56
Z kontrą pod BD i pełną postać rozwiązań może być bez liku. Wszystko zależy od koncepcji :) Całkiem niedawno znajomy robił niewielką sesję z BD świecącym z góry. Model na środku, kadr 3/4 postaci a w ramach kontry 2 stripy z gridami z tyłu po bokach. Zauważyłem, że jak ktoś lubi BD to już lubi bardzo, a reszta tak umiarkowanie ;]