PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw Canon kit vs. Canon Ultrasonic



satriani
01-09-2004, 15:37
Mam aparat Canon Eos 500N i min. obiektym kitowy EF 28-80 f/3,5-5,6.
Znajomy tez ma taki aparat i obiekty z tą różnicą że obiektyw jest ultrasonikiem .

Zauważyłem że po założeniu jego obiektywu do mojej lustrzanki , obraz w lustrze jest trochę jaśniejszy a kolory żywsze.
Czy to normalne zjawisko, czy też mam jakiś felerny ten obiektyw.

Oczywiście nie mówię o silnikach i tym że ultrasonic to made in japan, ale czy szkło zastosowane w tym obiektywie jest lepsze od tego obiektywu kitowego?

Krzychu
01-09-2004, 16:14
Mam aparat Canon Eos 500N i min. obiektym kitowy EF 28-80 f/3,5-5,6.
Znajomy tez ma taki aparat i obiekty z tą różnicą że obiektyw jest ultrasonikiem .

Zauważyłem że po założeniu jego obiektywu do mojej lustrzanki , obraz w lustrze jest trochę jaśniejszy a kolory żywsze.
Czy to normalne zjawisko, czy też mam jakiś felerny ten obiektyw.

Oczywiście nie mówię o silnikach i tym że ultrasonic to made in japan, ale czy szkło zastosowane w tym obiektywie jest lepsze od tego obiektywu kitowego?

Musiałbyś dokładnie sprawdzić którą wersję ma Twój znajomy bo 28-80 występowały co najmniej w kilku, niemniej jednak to zjawisko to na albo produkt Twojej wyobraźni, albo masz popsuty obiektyw, albo przed jeden patrzysz na ogniskowej 28 a przed drugi na 80 mm (jasność się zmienia z ogniskową).
Optycznie były minimalne różnice pomiędzy różnymi wersjami 28-80 (nie do zobaczenia na matówce), a odpowiadające sobie wersje obiektywów z różnymi silnikami (DC/USM) były optycznie identyczne.

Aha - i obiektyw kitowy oznacza że jest często dołączany w komplecie do korpusu, USM'y też były dołączane w KIT'ach AFAIR.

satriani
01-09-2004, 22:18
Krzychu nie tylko ja to widziałem
Obiektyw kupiłem z aparatem w fotojokerze, i jak dotąd sprawuje się dobrze .
Być może to subiektywne odczucie, dlatego chciałem sprawdzić czy ktoś na forum miał podobne.