PDA

Zobacz pełną wersję : Urządzenie wielofunkcyjne dobre do drukowania zdjęć



mini21
13-06-2012, 12:37
Cześć.

Chciałem się Was poradzić w sprawie doboru nowego kombajnu.

Już drugi raz mam jakiś problem z drukarką Epson RX585 (paski na wydrukach itp.) i serwis Epsona stwierdził, że trzeba będzie wymieniać jakieś tam części, co ma kosztować 500 zł + robocizna + nowe tusze, a za samą drukarkę 3 lata temu zapłaciłem 499 zł, dlatego nie ma sensu już jej robić.

Dlatego chciałem się was poradzić, jakie urządzenie wielofunkcyjne z dobrą jakością wydruków foto możecie polecić?

Zdjęcia drukuje rzadko, ale zdarza się czasem, że potrzebuje coś na szybko, albo po prostu chce wiedzieć co z tego wyjdzie.

Przyznam, że moja obecna drukarka Epson RX585 wypluwała lepsze odbitki niż z niejednego fotolabu, dlatego żal mi się z nią rozstawać.

cena tak +/- 400 zł.

No i czy jest sens od razu kupować CISS (bo niektóre firmy od razu do zakupionej drukarki dodają) czy zostać przy oryginałach?

Pozdr.
______

Kolekcjoner
13-06-2012, 17:57
Ja mam IP4850 - jakość wydruków zarówno zdjęć jaki i nadruki na płytach - rewelacja. Seria MP o ile mi wiadomo zawiera w sobie tę drukarkę ale najlepiej niech się wypowiedzą specjaliści.

gadget_zary
13-06-2012, 21:20
Dobry jest Canon MG 6250 - polecane przez Czornyj'a, ze względu na dodatkowy szary tusz który pozwala zmniejszyć koszty druku. Z tym że kosztuje koło 700 zł

Ja mam osobiście MG 5350, używam do nadruków na CD/DVD i jako drukarki domowej. Póki co wydrukowałem ze 4 zdjęcia i jak na moje potrzeby to jestem zadowolony z jakości. Cena w media expert razem z pełnymi tuszami = 469 zł

mini21
14-06-2012, 07:56
A powiedzcie mi, jak to jest z tuszami - czy jeśli skończy się jakiś kolor to od razu włącza się blokada nawet na czarny wydruk.

Strasznie mnie denerwuje, że gdy skończy się np żółty tusz to nie mogę już nic wydrukować, nawet czarmo-białego dokumentu.

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Kolekcjoner
14-06-2012, 11:51
A powiedzcie mi, jak to jest z tuszami - czy jeśli skończy się jakiś kolor to od razu włącza się blokada nawet na czarny wydruk.



U mnie nie.

gadget_zary
14-06-2012, 12:10
W starszych IP taka blokada była (miałem IP4200), z tego co widziałem to włącza się jedynie komunikat o braku tuszu ale można drukować dalej.

mini21
14-06-2012, 13:04
Aha, no to Canon podszedł do tego normalnie, bo jest to strasznie irytujące gdy skończy się żółty tusz, a drukować nie da się wcale.
No nic, przemyśle sprawę, bo mam jeszcze kilka tuszy do epsona i szkoda ich trochę.

mini21
14-06-2012, 19:35
Mam teraz dylemat, bo nie wiem co robić...
Czy próbować przywrócić do życia moją starą drukarkę (koszt to min. 100 + tusze), czy kupić nową.
Rozważam albo Epsona PX660 lub RX720W lub Canona PIXMA MG6250.

Która będzie tańsza w eksploatacji?

Zastanawiam się, czy kupować od razu z zamontowanym cissem, czy może spróbować z "wiecznymi kartridżami"?
Zaletą tych drugich jest taka, że aż tak bardzo nie zasychają przy dłuższym nieużytkowaniu.
A może w canonie opłaci się kupować oryginały?
W mojej obecnej RX585 komplet nowych 7,5 ml tuszy kosztuje prawie 200 zł i nie starcza to na zbyt wiele.

workinger
14-06-2012, 20:40
Ja również posiadam IP4850 i mogę polecić tania w zakupie a spełnia swoją funkcje,
ale jak bym miał teraz kupować to coś z cissem bo trochę szybko tusze mi idą ,

luby24
14-06-2012, 20:46
Moim zdaniem czas na nowa drukarke. Tusze ktore ci zostaly zawsze mozna sprobowac sprzedac. Wiadomo, ze strata ale mimo wszystko ja bym kupowal nowa. Ja uzywam na codzien Epsonow i Canonow od desktopow po plotery i dla kogos kto nie drukuje stale zdecydowanie polecam Canona. Ja mam np Pixme ip6600D ktora uzywam bardzo okazjonalnie. Raz na miesiac, dwa i nigdy nie mialem problemow z zasychaniem inkow. Tak samo z PRO9000 MKII i IPF6100. Natomiast moj R1800 i PRO4800 wiecznie maja problemy z dyszami. Dodam rowniez ze pomieszczenie w ktorym stoja drukarki (poza ip6600D) jest klimatyzowane i ze stala wilgotnoscia. I nawet to epsonom nie pomaga. Poza tym Canony troche jednak mniej inku zra niz epsony. Niestety nie moge sie wypowiedziec na temat tuszow nie firmowych. Te moga powodowac ze i Canon zaschnie.

kristek
18-06-2012, 10:34
Mam Canona już od prawie 3 lat i wydrukowałem na nim "aż" półtorej ryzy papieru. Nigdy nie miałem problemu z zasychaniem tuszu tak na ori tuszach jak i zamiennikach.