PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 17-70 f2.8-4 DC Macro OS HSM



Kniper
12-06-2012, 22:25
Witam

Zamierzam nabyć w najbliższym czasie Canona 600d do filmowania(jednak aparat będzie tez wykorzystywany w znacznej ilości do zdjęć), moje wcześniejsze doświadczenia opierały się tylko na kamerach cyfrowych dlatego mam pytanie, czy obiektyw Sigma 17-70 f2.8-4 DC Macro OS HSM będzie odpowiedni? W planach jest również Canon 50mm f1.8 ale oprócz niego chciałbym też coś zmiennoogniskowego dlatego pytanie o Sigmę.

Z góry dzięki za pomoc.

ketras
13-06-2012, 02:39
Obiektyw zachwalany, jednakże zastanów się nad Tamronem 17-50 ale wersją VR . Masz stałe światełko na rzecz krótszej ogniskowej. Przy wprawie możesz kręcić bez stabilizacji. A zaoszczędzoną kasę, wydaj na porządna kartę pamięci 16GB transfer min 30Mb/s a odpłaci Ci :) :cool:

Qba1983
13-06-2012, 14:13
moze i zachwalany. ale zmienilem go na 24-105 f4 obrazek duzo przyjemniejszy dla oka, af duzo szybszy, wiekszy zakres, co prawda wieksza cena ale warto.
w sigmie najgorszy jest rozrzut jakosciowy, moja sigma miala dobry af bez FF/BF ale za to po prawej stronie obrazu drastycznie spadala rozdzielczosc.
ale za ta cene to chyba tylko tamron - tyle ze tam z jakoscia(ff/bf) tez bywa roznie.

Kniper
13-06-2012, 19:47
Właśnie moim pierwszym wyborem był Tamron ale po tym co poczytałem w necie o problemach z trafieniem właściwego trochę mnie to zniechęciło a i wydaje mi się że Sigma daje ostrzejsze obrazki z tego co oglądałem w internecie.

Mike7
13-06-2012, 20:21
Co chwile ludzie z tego forum szukają jakichś szkieł, poszukaj, poczytaj... Osobiście polecam szkła systemowe, ale jakbym miał wybierać coś tańszego byłby to wyselekcjonowany egzemplarz 17-50 Tamrona :)

Adam71
14-06-2012, 09:15
Miałem ta Sigme ( kupiłem nową) . Po fabrycznej kalibracji z body była ostra jak żyleta.
Ogólnie byłaby ok gdyby kosztowała ok 1000 zł. Moja miała słabsze rogi - zwłaszcza górne .
Ale to tylko na cropach było widać. Ale wolę systemowy bo np. sam wyłączy stabilzację kiedy ta nie jest potrzebna. A tu trzeba o tym pamiętać i zrobić to ręcznie.
A światło 2.8 w tym obiektywie jest mało użyteczne. Jak sprawdziłem po czasie to najczęściej fociłem na F4 tym szkłem .

ketras
14-06-2012, 16:51
Zawsze możesz wypróbować kilka szkieł zanim kupisz bądź kupić sprawdzone u Cichego ;)