PDA

Zobacz pełną wersję : Duży Księżyc + miasto nocą.



satriani
01-09-2004, 15:20
Chciałbym wykonać następujące zdjęcie:
Duży Ksieżyc w pełni z ogniskowej ok.300mm w górnym bocznym rogu , a poniżej rozświetlone miasto nocą,
z neonami itp.

Wiem że takie zdjęcie będę musiał wykonać 2 obiektywami: tele do Księżyca i raczej szeroki kąt do miasta w nocy.
Będę musiał naświetlić klatkę 2 razy, ale jakie przyjąć parametry naswietlania, żeby nie przeswietlić np. Księżyca.
Czy trzeba także klatki niedoświetlić, a jeśli tak to o jaką wartość.
Bardzo proszę o pomoc , może ktoś już robił taką fotke?
Chętnie zobaczę!

Pozdrawiam

Vitez
01-09-2004, 18:10
Będę musiał naświetlić klatkę 2 razy

A jakim sprzetem bedziesz robil?


ale jakie przyjąć parametry naswietlania, żeby nie przeswietlić np. Księżyca.
Czy trzeba także klatki niedoświetlić, a jeśli tak to o jaką wartość.
Bardzo proszę o pomoc , może ktoś już robił taką fotke?
Chętnie zobaczę!


http://vitez.ceron.pl/new/portfolio/inne/imagepages/image17.htm - 1/30 , f8, iso100, ekwiwalent 330mm, RAW (praktycznie niepotrzebny, nie wyciagalem/niedoswietlalem nic, balans bieli tez sobie poradzil).

http://vitez.ceron.pl/new/portfolio/inne/imagepages/image15.htm - 10 sec , f16, iso100, ekwiwalent 28mm, RAW (odrobine rozjasnialem, balans bieli AWB znowu sobie dobrze poradzil mimo roznokolorowych zrodel swiatla).
Zauwaz ze oba zdjecia robione przy roznym niebie (drugie jakas godzine po zachodzie slonca, pierwsza jakies 3 godz po zachodzie), no i oczywiscie statyw niezbedny :)

Na upartego daloby sie ten ksiezyc wrzucic do drugiego zdjecia...

satriani
01-09-2004, 21:01
Bardzo Ci dziękuję Vitez, wypróbuję twoje nastawy, ale najpierw muszę poczekać na Księżyc w pełni.

Chcę do tego wykorzystrać mojego Canona 500N, + USM 70-300 + USM 28-80, może mi się uda

[ Dodano: 01-09-2004 ]
Zdjęcie starówki bardzo mi się podoba , szczególnie robi na mnie wrażenie kolor nieba.

Chciałbym Cię jeszcze zapytać czy przy robieniu Starówki użyłeś jakiegoś masywnego statywu , bo planuję zakup takiego za ok.150 pln,- i nie wiem czy to dobry pomysł.

Vitez
01-09-2004, 22:07
Chciałbym Cię jeszcze zapytać czy przy robieniu Starówki użyłeś jakiegoś masywnego statywu , bo planuję zakup takiego za ok.150 pln,- i nie wiem czy to dobry pomysł.

Zalezy od miejsca w ktorym bedziesz robil... ale jak sie kupuje statyw to chyba nie po to by go po roku, dwoch zmieniac... dlatego ja kupilem juz statyw na dlugie lata, choc za odpowiednia sume. Na Starowce na tanim statywie to zdjecie by wyszlo poruszone - sprzet dosc ciezki, ludzie dookola lazili (widac duchy), tramwaje tunelem pod spodem przejezdzaja i autobusy...
Statyw jakiego uzylem masz w moim podpisie 8)