PDA

Zobacz pełną wersję : Plecak z JPA



pawel-foto
08-06-2012, 02:43
Czasami fotografując na rekonstrukcjach historycznych cały jestem w stroju moro to stwierdziłem, że i plecak też mógłby być moro. Wybór niestety niezbyt duży, bo jako, że imprezy okazjonalne to nie chciałem aby plecak był zbyt drogi. Wybór padł na firmę JPA. Cena do przyjęcia a i pojemność plecaczka też-akcja na takiej imprezie przebiega szybko to zazwyczaj biorę 2 a nawet 3 puszki. Na stronie producenta jest info: przy zakupach powyżej 250zł wysyłka gratis
http://www.jpa.com.pl/?strona,menu,pol,glowna,11,0,12,regulamin_sklepu,a nt.html
No to postanowiłem dokupić plecak dla syna i wyszło 250zł. A tu info ze sklepu, że wysyłka gratis powyżej 500zł a strona jest w przebudowie to informacja nieaktualna. Wiem, że 13,5zł to nie pieniądze ale denerwuje mnie takie podejście. Ma ktoś jakąś radę-albo gdzie kupić plecak moro bo na nich się lekko zdenerwowałem!

Bangi
08-06-2012, 07:47
Informacja na stronie jest jasna i jest ofertą. Nawet nie znalazłem nigdzie, że strona w przebudowie.
W moenecie podejmowania decyzji widziłałeś, że wysyłka gratis i zreszą dalej tak jest. Zrób printscreen-a i im odpisz, że niech wywiązują się z umowy, albo ich podkablujesz do UOKiK :)
Wkurzają mnie tacy sprzedawdcy, ale jeśli cena dobra to bym się upierał :)

pawel-foto
08-06-2012, 11:11
I....
Wkurzają mnie tacy sprzedawdcy, ..
No właśnie. Nie chodzi o 13,50 ale o fakt.

szymekgd
08-06-2012, 12:04
Skoro plecak kosztuje 250zł, a "ZAMÓWIENIA POWYŻEJ 250 zł WYSYŁAMY NA NASZ KOSZT !!!" to wg. mnie Twoje zamówienie nie podlega temu zapisowi...

Bangi
08-06-2012, 12:22
Skoro plecak kosztuje 250zł, a "ZAMÓWIENIA POWYŻEJ 250 zł WYSYŁAMY NA NASZ KOSZT !!!" to wg. mnie Twoje zamówienie nie podlega temu zapisowi...

W sumie racja :oops: :), ale to po co piszą o 500?

pawel-foto
08-06-2012, 12:58
Skoro plecak kosztuje 250zł, a "ZAMÓWIENIA POWYŻEJ 250 zł WYSYŁAMY NA NASZ KOSZT !!!" to wg. mnie Twoje zamówienie nie podlega temu zapisowi...
Ale to powinni mi napisać że mam przekroczyć 250zł. I dokupił bym sobie uchwyt za 5zł i już przekraczam. A oni mi odpisali, że wysyłają gratis przy zakupach za 500zł.

dziobolek
08-06-2012, 13:01
Ale to powinni mi napisać że mam przekroczyć 250zł. I dokupił bym sobie uchwyt za 5zł i już przekraczam....

No to zrób tak, następnie print screena z całą ofertą i... domagaj się swego ;)

Pozdrówka!

szymekgd
08-06-2012, 13:32
Ale to powinni mi napisać że mam przekroczyć 250zł. I dokupił bym sobie uchwyt za 5zł i już przekraczam. A oni mi odpisali, że wysyłają gratis przy zakupach za 500zł.

W regulaminie http://www.jpa.com.pl/?strona,menu,pol,glowna,38,0,12,regulamin_sklepu,a nt.html jest wyraźnie napisane, że wysyłka gratis przy zamówieniu powyżej 250zł i dla mnie jest to wyraźny zapis: kupujesz za 250,01zł i nie doliczają za przesyłkę.

enulka22
08-06-2012, 14:16
Miesiąc temu zakupiłam ten plecak dla narzeczonego i to nie mój pierwszy zakup w tej firmie, jest rewelacyjny zapłaciłam 156zł gdyż wybrałam ofertę za pobraniem. Ale pomijając to też kontaktowałam się z nimi, gdyż na stronie nie da się zakupić ani nic wsadzić do koszyka i na stronie (www.jpa.com.pl) jest podana następująca informacja
UWAGA!

Ze względu na zmianę kolekcji,
informacja o dostęności oraz sprzedaż
jedynie po kontakcie telefonicznym!!!

Więc myślę, że mają prawo liczyć wszystko inaczej, gdyż dla każdego mądrego człowieka jest zrozumiały powyższy tekst. Więc myślę, że powinieneś go brać bez zastanowienia, no chyba , że to 13,50zł robi aż taką wielką różnicę.
pozdrawiam!!!

Merde
08-06-2012, 14:30
Miesiąc temu zakupiłam ten plecak dla narzeczonego i to nie mój pierwszy zakup w tej firmie, jest rewelacyjny zapłaciłam 156zł gdyż wybrałam ofertę za pobraniem.

Bardzo wiarygodna opinia - co dopiero zarejestrowane konto i pierwszy wpis w obronie sklepu :mrgreen:

enulka22
08-06-2012, 14:45
Bardzo wiarygodna opinia - co dopiero zarejestrowane konto i pierwszy wpis w obronie sklepu :mrgreen:

Ja wcale nikogo nie bronię założyłam konto żeby odpisać temu Panu. Ja zamówiłam i narzeczony jest zadowolony podobnie jak ten Pan musiałam zapłacić za przesyłkę nie zależnie od kwoty zamówienia, co jest podane na stronie. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię i nie rozumiem zdenerwowania tego Pana gdyz informacja o dostawie i sprzedaży wyłącznie po kontakcie telefonicznym.

Merde
08-06-2012, 14:58
narzeczony jest zadowolony

Z czego zadowolony? Z obrotów swojego sklepu? :mrgreen:

enulka22
08-06-2012, 15:33
Z czego zadowolony? Z obrotów swojego sklepu? :mrgreen:

Niestety mój narzeczony nie posiada sklepu. A poza tym gdyby założył tą firmę to zgodnie z informacją podaną na stronie w zakładce firma miałby 5 lat nie ma co fajnie. zresztą ja kupiłam plecak jesteśmy zadowoleni z zakupu i nie będę więcej dyskutować na ten temat. Wyraziłam tylko swoją opinię bo mam do tego prawo, jak każdy.


A tak pozatym

Nikon>300 panoramicznych>canon:>

Kolekcjoner
08-06-2012, 17:55
Miesiąc temu zakupiłam ten plecak dla narzeczonego i to nie mój pierwszy zakup w tej firmie, jest rewelacyjny zapłaciłam 156zł gdyż wybrałam ofertę za pobraniem. Ale pomijając to też kontaktowałam się z nimi, gdyż na stronie nie da się zakupić ani nic wsadzić do koszyka i na stronie (www.jpa.com.pl) jest podana następująca informacja
UWAGA!

Ze względu na zmianę kolekcji,
informacja o dostęności oraz sprzedaż
jedynie po kontakcie telefonicznym!!!

Wspaniały sklep nie ma co :lol:.

jacek_73
08-06-2012, 18:28
...
A tak pozatym

Nikon>300 panoramicznych>canon:>

Merde to chyba coś do Ciebie, przetłumaczysz żebym też mógł się pośmiać :?
...proszę.

gavin
08-06-2012, 18:33
Przypadkowa forowiczka broni przypadkowego sklepu jak niepodległości ;)

mc_iek
08-06-2012, 20:17
Ja mam plecak JPA od 4 lat i właściwie ciągle z nim łażę i jeżdżę na rowerze. Dopiero teraz plecak zaczął się lekko pruć w kilku miejscach, ale jeszcze z pół roku powinien wytrzymać.

subbar
08-06-2012, 20:19
Witam, odnośnie plecaka tej firmy który posiadam na aparat z miejscem na laptopa to powiem że widać iż to niskobudżetowy projekt. Co prawda się nie psuje w sensie rozpruwania ale:
- ciężki aparat z obiektywem nie jest utrzymywany przez rzepy - chyba że się go kładzie na dole ale wtedy nie jest przyjemne otwieranie,
- po pełnym otwarciu klapy wypadają rzeczy z za siateczki,
- producent chyba nie przemyślał miejsc gdzie mają być taśmy na rzepy,
- po solidnym zapakowaniu (nawet niespecjalnie solidnym) zamki pozostawione w górnej pozycji się rozsuwają.

jacek_73
08-06-2012, 20:30
Ja mam plecak JPA od 4 lat...


...widać iż to niskobudżetowy projekt...

Niecałe 150 zł. A jak się go nosi?

saiqard
08-06-2012, 20:31
ja też mam ten plecak i ostatnio tylko leży i się kurzy. Po umieszczeniu aparatu na górze przegródki nie są w stanie go utrzymać. Poza tym są bardzo słabej jakości i szybko materiał na nich się przeciera.

subbar
08-06-2012, 20:38
Niecałe 150 zł. A jak się go nosi?
Szerokie szelki, dość wygodne plecy - w noszeniu nie ma problemu. Oczywiście parodią jest zakładanie statywu na niego bo się cały wygina.

Problemem jest to iż nie nadaje się on do cięższego aparatu z obiektywem - chyba że szczelnie poutykasz każdą dziurę to się będzie to trzymało - jak planujesz wyciągnąć zapasowe body z obiektywem to w środku pozostanie Ci mizeria ... a dochodzące ze środka dźwięki przyprawią o zawał jak Lki będą się naparzać przy każdym kroku :)

PS z wersją na laptopa kosztuje ponad 150zł.

pawel-foto
08-06-2012, 20:42
Nie spodziewałem się, aż takiej dyskusji. Ja dopiero teraz wróciłem ze strefy kibica i prócz kilku niezłych fot ogólnie czuje ogromny niedosyt. No może oprócz obronionego karnego. To tylko napomknę jeszcze, że na PW mam dwie wiadomości również odradzające zakup tego produktu jako niespełniającego pokładanych w nim nadziei. A że właśnie mój aparat nie należy do najlżejszych to oznacza jednak wysupłanie 350zł na plecak w kolorze moro a nie wyrób plecakopodobny. Ale aby wasze uwagi nie poszły na marne to złożę oficjalną skargę na firmę JPA. Powinno się brać odpowiedzialność za to co się obiecuje Klientom.

subbar
08-06-2012, 21:21
A że właśnie mój aparat nie należy do najlżejszych

No tak nie spojrzałem na stopkę - 600d z gripem nie mieści się w nim na wysokość więc z 1d przypuszczam że tez może być problem.

mc_iek
08-06-2012, 23:07
Wychodzi na to, że 50d z gripem i 17-85 z tulipanem jest mniejsze od 600d z gripem... Mnie się mieści jeszcze EF70-300IS USM, Pentacon 50/1,8 z tulipanem, Pentacon 135/2,8 z orginalną osłoną, Olympia 28/2,8 z tulipanem, pudełko z wężykiem radiowym i termos 0,8 litra na obiadki z domowej kuchni...

subbar
08-06-2012, 23:34
Dla mnie coś się mieści nie jak się da włożyć ale da się to bezpiecznie zapakować - niestety górna klapa zabezpieczona jest pianką cienką której grubość nie jest wystarczająca żeby w razie czego ochronić aparat.

Jak widać na załączonych zdjęciach już poziom lampy błyskowej wystaje ponad obrys plecaka.

Dyskusje o tym co się tam da wsadzić jest równie owocna jak dyskusja o tym ile osób wejdzie do malucha ... Zresztą akurat pojemna to ona jest tyle że w wersji dla laptopa - płytka i nie ustawna a prowadnice wewnętrzne giętkie i źle się trzymają.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img814.imageshack.us/img814/6996/2dscf2073.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img593.imageshack.us/img593/2373/1dscf2071.jpg)

enforces
10-06-2012, 12:43
też myślałem nad tym plecakiem, a stanęło na torbie Crumpler. No i nie żałuję :)

mateuszw3
02-07-2013, 23:48
Pozwólcie, że odświeżę temat. Jako, że wakacje się już rozpoczęły, a ja coraz bardziej mam dość mojej torby (nie polecam jeździć z torbą na rowerze :lol:), chcę kupić plecak foto. Już od dłuższego czasu przyglądałem się plecakowi JPA (Pecak FOTO+LAPTOP Do każdego rodzaju aparatu JPA (3351574866) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/pecak-foto-laptop-do-kazdego-rodzaju-aparatu-jpa-i3351574866.html)). Widzę, że opinie są różne, większość jednak niepochlebnych. Chciałem się zapytać, czy warto zainwestować w ten plecak, czy lepiej kupić coś innego? Nie chciałbym wydać więcej niż 200zł, dlatego pytam.