PDA

Zobacz pełną wersję : c 24mm f2.8, s 24mm f1.8, c 28mm f2.8, c 28 f1.8 który?



Michaello2009
01-06-2012, 11:27
Witam. Potrzebuje szerokiego kąta w umiarkowanej cenie. Jak w temacie stałka. Ze swoim 40D używałem 17-55 f 2.8 i uwazam że to najlepszy obiektyw do niepełnej klatki. Zakupiłem 1D Mark II i już jestem zdecydowany na 50mm f 1.4 lecz szukam dobrego szerokiego kąta. 24mm f2.8 to model z wieloletnim stażem na rynku (premiera 1988) wiec troche sie obawiam czy z cyfrą bedzie dobrze współpracował. Mam możliwość zakupu modelu za 1150zł wiec również zastanawiam sie czy cena za tak leciwą konstrukcje jest dobra.

A co do tamtych dwóch modeli to zbyt wiele nie wiem. Narazie nie znalazłem modelu w dobrej cenie także jeszcze sie zastanawiam. Ale najpierw prosze o porady.

Może ewentualnie Sigme 24mm f1.8 (tą nową wersje)???

Mad_Mac
01-06-2012, 11:48
Witam. Potrzebuje szerokiego kąta w umiarkowanej cenie. Jak w temacie stałka. Ze swoim 40D używałem 17-55 f 2.8 i uwazam że to najlepszy obiektyw do niepełnej klatki. Zakupiłem 1D Mark II i już jestem zdecydowany na 50mm f 1.4 lecz szukam dobrego szerokiego kąta. 24mm f2.8 to model z wieloletnim stażem na rynku (premiera 1988) wiec troche sie obawiam czy z cyfrą bedzie dobrze współpracował. Mam możliwość zakupu modelu za 1150zł wiec również zastanawiam sie czy cena za tak leciwą konstrukcje jest dobra.

A co do tamtych dwóch modeli to zbyt wiele nie wiem. Narazie nie znalazłem modelu w dobrej cenie także jeszcze sie zastanawiam. Ale najpierw prosze o porady.

Może ewentualnie Sigme 24mm f1.8 (tą nową wersje)???

A jestes pewny ze to bedzie wystarczajaco szeroko na cropie 1.3?

Demonos
01-06-2012, 12:57
24mm f2.8 to model z wieloletnim stażem na rynku (premiera 1988) wiec troche sie obawiam czy z cyfrą bedzie dobrze współpracował.

Ja używam tego obiektywu z 50D z powodzeniem. Ten obiektyw jest na prawdę niezły optycznie - w pełni używalny od pełnej dziury, moim skromnym zdaniem.

Konstrukcja sprzed USM - więc demonem szybkości nie jest, ale do moich potrzeb wyrabia sie spokojnie. I wcale taki głośny nie jest -brzęczy sobie cichuteńko i tyle - 0.5 metra od aparatu już praktynie go nie słychać.
Czasem przeszkadza brak FTM'a.

Ernest_DLRS
01-06-2012, 13:47
Używam Sigmy 24/1.8 na cropie ze względu na to, że chciałem mieć coś "oddającego" pole widzenia 35mm z pełnej klatki. Jestem z niej bardzo zadowolony.

lvcas
02-06-2012, 02:34
Michaello2009, Miałem identyczny dylemat tyle że do FF. Testowałem 24 2.8 zaraz po nim 28 1.8 reszta miała kiepskie opinnie więc nawet nie szukałem. Wybrałem 24 2.8 bo ... zdecydowanie bardziej podobał mi się obrazek - kontrast, ostry w centrum i na brzegach. Coprawda zdjęć nie testowałem na tablicach ale porównywałem detale i na tej podst wybrałem. Jedno co mnie drażni to AF, który WEDŁUG mnie chodzi zdecydowanie za głośno.. może jestem uczulony bo często foce w kościele, zresztą do którego 24 2.8 się nie nadaje ale za to ma celny AF. Jeżeli chodzi o cenę to kupiłem niedawno bo parę tyg temu za kwotę duuużo niższą niż Ty podałeś. Nie sugeruj się, zbyt mocno moimi słowami ale radziłbym trochę poczekać ponieważ w czerwcu ma wchodzić wersja 24 2.8 z IS oraz 28 1.8 z IS razem z C 24-70 IS dlatego może się trafić to szkiełko za "psie pieniądze" ale NIE MUSI. Poprostu weś to pod uwagę a jeżeli będziesz potrzebował jakieś sampelki to pisz
Demonos: Mógłbyś jakoś porównać jak głośno chodzi u Cb AF, bo może to przypadłośc tylko mojego modelu. Niestety jak już pisałem, przez głośny AF nie moge wykorzystać tego szkiełka do wielu fajnych sytuacji a daje naprawdę super obrazek :/

Demonos
02-06-2012, 10:45
No, ja swój też kupiłem za dużo niższą kwotę, więc bym poczekał, choć dużo ich nie ma na rynku wtórnym.
Też bardzo lubię ten obiektyw i obecnie to moje podstawowe szkło.

Ivacs,
aż zacząłem się zastanawiać, czy to ja jestem głuchy, czy nieobiektywny.
Ale faktycznie, na spokojnie sobie posłuchałem mojego słoika i trzeba przyznać, że jak przelatuje pełen zakres, to jest dość głośne bzzzyk - stuk, bzzzyk-stuk :-) zwłaszcza jak się pogubi w ciemnicy.
Jednak w większości sytuacji ostrzy tylko w bardzo krótkim zakresie i wtedy jest praktycznie niesłyszalne.
To szkło ostrzy od 25 cm. I 80% przebiegu ostrzenia jest w odległości od 0,25 - 1 m.
Potem na podziałce jest tylko 2m i tuż za 2 przylega znak nieskończoności. Czyli w odległościach powyżej 1m ostrzenie wymaga mikroskopijnych ruchów.

Ale rozumiem, że w sytuacji wymagającej dyskrecji, gdy szkło złośliwie się pogubi i zacznie swój taniec pingwina, może być obciachowo :-D

STR8
04-06-2012, 23:11
Sigma z tego zestawu ma w moim odczuciu najprzyjemniejsze rozmycie tła