PDA

Zobacz pełną wersję : Tamron - kalibracja



guziec
29-05-2012, 07:55
Panowie / Panie potrzebuję info od was, gdzie na obecną chwilę dobrze by skalibrowali mi Tamrona.
Foto-Technika odpada. Wysyłałem do nich na kalibrację, to wrócił w jeszcze gorszym stanie niż było pierwotnie. Wysłałem do nich ponownie, to przywrócili do poprzedniego stanu.
I tu mam pytanie do was, czy i gdzie dobrze skalibrują Tamrona, żeby był na całym zakresie ostry?
Bo nie o to chodzi, żeby przymykać dziurę aby wyszło ostre zdjęcie...
(Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC)

gadget_zary
29-05-2012, 08:02
A nie jest tak, że kalibrację obiektywów przeprowadzają tylko autoryzowane serwisy ? W przypadku Tamrona to Foto-Technika i jakiś serwis w niemczech,

guziec
29-05-2012, 08:12
Pewnie tak jest, ale jak widać w foto-technice albo za bardzo nie znaja sievna swojej robocie, albo im nie zależy na kliensie.

guziec
29-05-2012, 09:20
A może ktoś z Was wysyłał obiektywy Tamrona do serwisu w Niemczech?
Dużo z taką wysyłką zabawy?

McMelassa
29-05-2012, 10:46
Skoro Foto-technika zawaliła sprawę to chyba należałoby najpierw spróbować reklamacji? Po co ładować się w dodatkowe koszty wysyłając sprzęt do innego serwisu. Sam akurat jestem zadowolony z ich usługi.

Cichy
29-05-2012, 11:16
Pewnie tak jest, ale jak widać w foto-technice albo za bardzo nie znaja sievna swojej robocie, albo im nie zależy na kliensie.

Obiektyw wysłany był tam razem z aparatem i odesłali źle skalibrowany ??

guziec
29-05-2012, 12:35
Obiektyw wysłany był tam razem z aparatem i odesłali źle skalibrowany ??

Tak, obydwa razy wysyłałem body.
Po pierwszej kalibracji naprawdę przeraziłem się, bo każde zdjęcie było nie ostre. Aparat następnego dnia poszedł z powrotem do serwisu.
Po wysyłce jeszcze dzwoniłem do nich parę razy i prosiłem, żeby zwrócili uwagę podczas kalibracji, bo za pierwszym razem zrobili to tragicznie...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Skoro Foto-technika zawaliła sprawę to chyba należałoby najpierw spróbować reklamacji? Po co ładować się w dodatkowe koszty wysyłając sprzęt do innego serwisu. Sam akurat jestem zadowolony z ich usługi.

Do trzech razy sztuka:).
Raczej takie naprawy na chybił trafił mnie nie satysfakcjonują.
Na reklamacji kalibracji moim zdaniem powinni to dobrze zrobić. A dodatkowo jeszcze do nich dzwoniłem i prosiłem, żeby postarali się...
Nie chcę pozbywać się puszki i obiektywu na kolejne półtora tygodnia, licząc na to, że tym razem uda się.

Jackowski
30-05-2012, 20:24
Osobiscie zawsze nabyty obiektyw sprawdzam i sam kalibruje, tu masz pomoc;

http://www.northlight-images.co.uk/article_pages/cameras/1ds3_af_micoadjustment.html

pkoprowski
30-05-2012, 21:22
Osobiscie zawsze nabyty obiektyw sprawdzam i sam kalibruje, tu masz pomoc;

http://www.northlight-images.co.uk/article_pages/cameras/1ds3_af_micoadjustment.html

Mikrokalibracja w body, to zdecydowanie nie to samo co kalibracja w serwsie.

guziec
30-05-2012, 21:43
Osobiscie zawsze nabyty obiektyw sprawdzam i sam kalibruje, tu masz pomoc;

http://www.northlight-images.co.uk/article_pages/cameras/1ds3_af_micoadjustment.html

Tylko że 60d nie ma mikrokalibracji...


note that the EOS 60D does not include this feature.