PDA

Zobacz pełną wersję : Adobe Premiere Pro CS4- zapis w HD



pietrikov
29-05-2012, 04:12
Witam,

Na wstępie pragnę przeprosić za nie profesjonalny ton wypowiedzi ale dopiero co zaczynam swoja przygodę z filmowaniem i wiele błahych spraw zaprząta mi głowę.

Moim problemem jest wybranie odpowiednich parametrów przy eksportowaniu pliku do Media Encodera by uzyskać dobra jakość zapisu.
Montowany materiał nakręcony został Canonem 600d, shoty mają 25/50 fps, wszystkie 1280x720 i pozostawiłam je w rozszerzeniu mov (nie sprawiają problemów przy montażu).

Nie wiem czy jest to wina różnicy w fps'ach ale w zapisanym materiale momenty gdzie występuje ruch "zacinają się"- dodatkowo jakość filmu dalece odbiega od hd, odtwarzane pojedynczo filmiki są bardzo dobrej jakości (ostrość obrazu) po eksporcie znacznie tracą.

Czy może problem tkwi w złych ustawieniach wybranych na samym wstępie w oknie New Sequence?
Jeżeli tak to czy można je zmienić w trakcie pracy na plikach?
Bardzo proszę o pomoc:)

Foto_Kindow
29-07-2012, 14:38
By się nie zacinało potrzebny jest wolny ruch kamery... Niestety technologia jeszcze jest niedopracowana lub to są specjalne ograniczenia byśmy za dobrych, profesjonalnych filmów nie zrobili... ( Takie przeskoki są też w JVC GC-PX10, mimo, że posiada bardzo szybki transfer 36Mbps... )

Dodatkowo ważna jest ilość klatek nagrywanych i montowanych w film.
Zainstalowałem Corela X5 i mój problem się rozwiązał z tym zacinaniem.
Nagrywam teraz tylko 25fps ( Canon 550D ) i takie robię filmy Corelem.